PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie głośniki 6x9"



Adax82
22-06-05, 19:37
Mam zamiar kupić głośniki do tyłu do mojego civa i nie wiem co wybrać. Moge przeznaczyć do 350zł. Zastanawiam się nad Pioneerem TS-6911.

TDP
22-06-05, 20:06
nie jestem zwolennikiem głośników na tył... ale jezeli juz sie decydujesz to pamietaj o zrobieniu półki pod głośnik (tzn. utwardź mdf'em i ewentualnie zakryj materiałem) poprawia znacznie brzmienie i nie widać z zewnatrz...
ja polecam JBL, INFINITY (bardziej DLS)
a co masz z przodu? bo ja bym sie skupił na dobrym systemie z przodu ewentualnie w przyszłosći wzmacniach i subwofer do bagarznika :roll:

Adax82
22-06-05, 20:12
Raczej nie chce zbytnio inwestować w car audio. Chce zamontować głośniki we wnęki do tyłu żeby nic nie wystawało. Z przodu mam Pioneery TS-A1756II

TDP
23-06-05, 12:57
pisząc "we wnęki" chodzi Ci o półke ?? czy miejsca na głośniki fabryczne ? (ja mam 5dr i mi na tył wchodzą 13 ... niwydaje mi sie abyś do fabrycznych miejsc na głośniki mógł zamontować 6x9

jinjet
23-06-05, 13:01
ja bym odpuscicl temet tylnych slosnikow a za 350zl kupil suba do bagaznika. ( masz wzmacniacz jakis??) jesli nie to moze pomsyl nad lepszymi glosnikami do przodu za ta kase a wtedy tyl nie bedzie ci potrzebny. w seri sa prwdopodobnie 13 tak jak pisze TDP- nie jestem pewny bo swoje wywalilem jzu 3 lata temu.

ppm702
23-06-05, 13:32
ja tu widzę EJ9 3d a w naszych autach po bokach półki sa fabryczne miejsca na 6x9". Szczerze mówiąc przyłączam się do opinii na temat suba i dobrego przodu. Sam mam tak zrobione mimo wcześniejszych eksperymentów w poprzednich autach.

Rozumiem, że chodzi CI o to, aby dodać troszkę przestrzeni w aucie. Efekt nie będzi epowalający, ale pamiętaj o jednym - jak zdejmiesz maskownicę głośników będziesz miał zaślepiony pianką otwór pod elipsę - nie zrywaj tej pianki, tylko wytnij ostrym nożem miejsce na głośnik. Uzyskasz dzięki temu lepsze doszczelnienie między koszem a obudową z tworzywa.

Jeśli chodzi o dobór głośników za 350 PLN to właściwie rewelacji nie będzie. Zależy jaki profil brzmienia chcesz uzyskać. Nawet w tym segmencie cenowym są różnice. Jesli kupisz markowe głośniki to nie ma to znaczenia, czy będzie to Magnat, JBL, McAudio, Infinity, Pioneer, Kenwood czy Blaupunkt. Odsłuchaj w sklepie i dobierz na własne ucho, bo w końcu ty będziesz ich słuchał. Ja skupiłbym się mimo wszystko na firmach zajmujących się głównie głośnikami, czyli skreśliłbym Pioneera, Kenwooda, Blaupunkta czy Alpine.

Popatrz na to:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55381596
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=54198405
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55100120

Tak naprawdę wkładając głośniki w miejsca fabryczne bez usztywnienia i wygłuszenia efekt oststeczny będzie zależał głównie od rodzaju głośników wysokotonowych zainstalowanych w współosiówkach, gdyż one nie są w tej klasie cenowej tak "wymagające" montażowo, a bas jednak wymaga pewnego "uszlachetnienia" komór rezonansowych po bokach (choćby wytłumienia).

Powodzenia i w razie czego służę pomocą - jeśli tylko dam radę :P

Salve
23-06-05, 17:17
A ja polecam Helix 169 ESPRIT (6"x9") w media jest chyba teraz nawet na nie promocja po 299 tylko nie kupuj tych Helix Blue II

rollomay
23-06-05, 18:46
Ja tez przylaczam sie do pomyslu na dobry przod i ewentualnie sub w bagazniku. Tylne glosniczki w standardowych miejscach tylko przeszkadzaja zamiast wnosic slyszalna poprawe. Moja rada jest taka, ze najlepiej miec dobry zestaw z przodu (tj. niskosredniotonowe+gwizdki ze zwrotnica) i to zasilane przyzwoitym wzmakiem + jednostka centralna dzialajaca jako odtwarzacz. Tyl bym sobie darowal, chyba, ze lubisz duuuzo basu ;-)))

pzdr.

Adax82
23-06-05, 21:50
Wielkie dzięki za zainteresowanie moim problemem. Jak na razie muszę zaspokioć głód dB w aucie. Napewno dojdę po jakimś czasie do podobnych wniosków jak Wy jeśli chodzi o układ głośników.
Co sądzicie o głośnikach takich jak te Pyle (http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=55313406) Cena atrakcyjna (jeszcze można by pomyśleć nad jakimiś wygłuszeniem.
Pozdrawiam

Schumacher
24-06-05, 00:22
ja polecam JBL GTO 936e :)

lukiasz
24-06-05, 00:29
Mam zamiar kupić głośniki do tyłu do mojego civa i nie wiem co wybrać. Moge przeznaczyć do 350zł. Zastanawiam się nad Pioneerem TS-6911.

ale podstawowe pytanie! po co ci one?

Adax82
24-06-05, 09:34
Mam zamiar kupić głośniki do tyłu do mojego civa i nie wiem co wybrać. Moge przeznaczyć do 350zł. Zastanawiam się nad Pioneerem TS-6911.

ale podstawowe pytanie! po co ci one?
1. Żeby zwiększyć ilość dB w aucie
2. Zapełnić miejsce z tyłu we wnękach :wink:
3. Żeby był basior ale głośniki nie żucały się w oczy.

lukiasz
24-06-05, 10:07
1. Żeby zwiększyć ilość dB w aucie
2. Zapełnić miejsce z tyłu we wnękach :wink:
3. Żeby był basior ale głośniki nie żucały się w oczy.

to można zrobić tak

1. dla dB zaklada sie 12" JL Audio chyba ze chcesz hardcore to mzoan cos pomyslec :)
2. włóż tam troche szmatek też fajnei będzie
3. jak klapa jest zamkniete suba nie widac, zreszta mozesz zrobic zabudowe stock i nic widac nie bedzie :wink:

Adax82
24-06-05, 10:18
1. Żeby zwiększyć ilość dB w aucie
2. Zapełnić miejsce z tyłu we wnękach :wink:
3. Żeby był basior ale głośniki nie żucały się w oczy.

to można zrobić tak

1. dla dB zaklada sie 12" JL Audio chyba ze chcesz hardcore to mzoan cos pomyslec :)
2. włóż tam troche szmatek też fajnei będzie
3. jak klapa jest zamkniete suba nie widac, zreszta mozesz zrobic zabudowe stock i nic widac nie bedzie :wink:

Tylko ja chce tak kupić żeby nikt nie widział że mam coś nowego.

jinjet
24-06-05, 10:30
kup sobei te 6x9 bo widze z e uparty jestes ale napewno nei te PYLE - proponuje infinity te ktore byly w linku wyzej- za 2 miesiace sam zorientujesz sie ze zabieg byl nic nei warty i zrobisz tak jak mwoimy ale kazdy musi chyab przejsc przez ta droge..

lukiasz
24-06-05, 16:49
- za 2 miesiace sam zorientujesz sie ze zabieg byl nic nei warty i zrobisz tak jak mwoimy ale kazdy musi chyab przejsc przez ta droge..

cos w tym jest

to jak już sie uaparłeś na nie to faktycznei kup coś dobrego jak infinity i już

merfi
24-06-05, 19:23
polecam Lanzar VX692 - miekkie glosniczki dajace przyjemny miekki bas i bardzo dobra akustyke.

Adax82
24-06-05, 19:44
Jak będzie kasa na kącie to kupuje Infinity REF 9603i lub JBL GTO 936e. Okaże się po 8 lipca. Napewno się podziele wrażeniami.
Dziękuje wszystkim za pomoc

rollomay
25-06-05, 19:23
No jezeli juz sie tak uparles na te 6x9 to je kup, ale lepiej wybierz cos w miare markowego producenta, najlepiej specjalisty od glosnikow a nie wytworcy "wszelkiej elektroniki" ;-)) To o tyle istotne, ze jezeli kupisz cos kiepskiego to zamiast "wiecej dB" bedziesz mial tylko bol glowy ;-))

pzdr.

Darks
20-08-05, 14:33
ja mam macaudio red attack 6x9 i jestem baaaardzo zadowolony.....

edeejay
20-08-05, 17:56
Polecam do przodu produkt Hertza pikny i czysty dzwięk :)

Adam R.
20-08-05, 20:46
jesli chcesz mocny bas to najwyzsze Magnaty 6x9

ppm702
20-08-05, 21:04
Adam R. owszem mocny ale niezbyt precyzyjny... co kto lubi ;)

emg
20-08-05, 22:00
ale ktoś temat odgrzebał :roll:

Djadi
28-09-12, 14:30
Jakie głośniki 6x9" polecacie ? odkopałem kotleta :p

raizzo
28-09-12, 14:39
Jeśli masz miejsce w bagażniku to dał bym sobie spokój z głośnikami 6x9 a jeśli nie masz miejsca tak jak ja :D to szczerze mogę tobie polecić Helix B69X, kupiłem je ostatnio i jak na 6x9 grają całkiem przyzwoicie zarówno z samym radiem jak i pod wzmacniaczem.

Plastikowy
03-10-12, 18:02
to samo na przód polecam hertz i piecyk pod nie, mam na sprzedarz idealne jbl 6x9 za 150,- jezeli chcesz naprawde ładnie graja i czysto w komplecie z oslonami jezdzily u mnie w cifie promocyjna cena pisz na pw