PDA

Zobacz pełną wersję : miekki pedał hamulca mimo zrobienia chyba juz wszsytkiego .



smigielc
05-07-12, 23:02
Witam

Potrzebuję rady pomysłu ,bo mi już się skończyły przejrzałem forum i neta ale nic nowego nie mogę znaleźć.
Otóż tak mam civica 92 r 1,6 v-tec sedan bez ABS-u wymieniałem tylny zacisk hamulcowy tarczowy (bo mi trzymał)w firmie laubert po założeniu nowego pedał hamulca jest miękki samochód nie hamuje a raczej wyhamowuje z finałem ,że pedał .mam w podłodze .Jak wyłączę silnik pedał twardnieje ,jak włączę znów do podłogi jedzie.
Co zrobiłem :
-odpowietrzyliśmy z 4 razy cały układ na krzyż książkowo
-odpowietrzyłem dodatkowo pompę
-nowy płyn
-sprawdziłem nowy zacisk czy jest ok jest ok
- układ jest szczelny znikąd się nic nie leje
wymieniłem nawet pompę myśląc ,że morze pompa.
i dalej nic muszę jutro auto mieć sprawne ale nie mam już pomysłu a Wy ????

karmel
06-07-12, 09:29
a przewody gumowe w jakim są stanie? Tylko one zostały. Pompe wymieniłeś na jaką?

Sheiva
06-07-12, 11:57
Sprawdź czy przewód ciśnieniowy serwo/kolektor jest podpięty i czy nie jest nigdzie uszkodzony oraz czy zaworek zwrotny na nim działa jak należy. Jeśli wszystko ok, to do wymiany może być serwo, nie pompa.

tomekjzg
06-07-12, 16:59
a przed wymianą zacisku było ok? serwo odpada bo pedał mięknie jak odpali auto. Jeśli pedał wpada w podłogę znaczy że układ jest zapowietrzony powinieneś po zmianie zacisku puścić nim trochę płynu a dopiero później odpowietrzać układ bo pęcherzyk powietrza mógł teraz powędrować gdzieś głębiej w układ.

smigielc
09-07-12, 09:30
hejka ;]
dzięki za podpowiedzi ,zrobiłem wreszcie w piątek i tak jak tomekjzg piszesz zapowietrzony ,przepuściliśmy z 2 L płynu przez układ i dopiero pedał zesztywniał,nie potrzebnie pompę wymieniałem,ale wcześniej też odpowietrzaliśmy z 6 razy i nic.

lar
09-07-12, 12:48
hej a napisz w jakiej kolejności odpowietrzałeś? czy na zapalonym silniku czy zgaszonym?

Montana88
09-07-12, 22:31
ja miałem tak samo długo odpowietrzałem, ale efekt jest b.dobry ;)

smigielc
11-07-12, 11:50
hej a napisz w jakiej kolejności odpowietrzałeś? czy na zapalonym silniku czy zgaszonym?
na samym początku książkowo na krzyż tzn prawy tył lewy przód i lewy tył prawy przód ,ale później mój mechanik zrobił najpierw przód i tył i było ok ;]
Na zgaszonym oczywiście ;]