PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z d15b7 Pomocy



Kosmo
05-07-12, 18:39
Witam mam pewien problem z d15b7, za pierwszym razem bardzo ciężko odpalić, za drugim już tego nie ma, gdy odpali autko obroty spadają bardzo nisko a następnie zapala się chech engine i po rozgrzaniu silnika falują obroty 700-1500 (można ustawić zapłon aby nie falowały ale wtedy autko szarpie bardzo przy dodawaniu gazu i bardzo sie grzeje), teraz też jest słabo na benzynie bardzo szarpie i przy ruszaniu (powyżej 4k rpm leci jak szalony) autko ma lpg i na lpg jest w miare okej, gdy check się nie zapala autko jezdzi tak jak powinno delikatnie i szybko, check zapala sie napewno gdy autko sie rozgrzeje, jednak teraz mam ten problem od razu. W autku odczyszczony był krokowiec i montowany od sprawnej jednostki, rozrząd też był sprawdzany, aprat zapłonowy zmieniałem i czyściłem (jednak gdy na moment dałem aparat od z6 wszystko było okej check znikł i jeździł dobrze, nie wiem czy to przypadek ale niestety w aparacie od z6 nie pasują mocowania) sonde odłączałem i niestety to samo.
Nie mam pojęcia co to może być tutaj jest filmik : http://youtu.be/4UqugZriM5E
Może ktoś wie o co chodzi.
Błędy sprawdzałem, to kontrolka check pali się cały czas po zwarciu styków.
Pozdrawiam :)

Van_Dal
05-07-12, 18:48
sam sobie odpowiedziałeś, jak wymieniłeś aparat było wszystko ok więc....

moduł albo cewka zapłonowa, z czego ja bym stawiał na cewkę

Kosmo
05-07-12, 22:03
Wymieniłem aparat na chwilke na ten z d16z6, i znikł check, zamontowałęm swój aprat stary z d15b7 i również chcecka nie było, jednak po przejechaniu 200 metrów znowu sie zapalił. Teraz zamontowałem nowy aparat (używany) i wszystkie objawy takie same jak na moim starym z b7 ( oczywiście przed zamontowanie odkręcony i przeczyszczony).
Więc wina jest chyba gdzie indziej ..

jacek_bp
08-07-12, 15:12
Na dzień dobry sprawdź masy w aucie, jeżeli nie pomoże zobacz jak wyglądają świece i przewody WN. Takie szarpanie może też powodować uszkodzony (chyba) czujnik położenia cylindrów (ten z czterema zębami), albo siada cewka. Moduł jak walnie to raczej już nie odpalisz.

Kosmo
09-07-12, 19:45
Problem rozwiązany, przyczyną był nie sprawny zamiennik MAP SENSOR :( zmiana na używany dobry i wszystko działa jak marzenie :)

Dzieki za pomoc chłopaki :)