PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odpaleniem na lpg - civic 5gen



Skomar19
05-07-12, 17:30
Witam. Mam taki problem od kilku dni a tych upałach gdy auto stoi pod zakładem na słońcu niechce później odpalić na lpg. Dodam że silnik to zwykłe d13b2 z gazem. Rano gdy jeszcze trochę chłodno odpala bez problemu a po długim postoju na słońcu na lpg niechce odpalić, na benzynie bez problemu. Wcześniej nigdy nie miałem tych problemów. Co może być przyczyną?

MadSkillz84
06-07-12, 10:02
A czemu odpalasz na gazie? Szkoda samochodu....

Swietywwl
06-07-12, 10:14
Mam dokładnie ten sam objaw tylko, że w innym samochodzie, ale też na gaźniku. Po całej nocy odpala z gazu, a po ośmio godzinnym postoju na parkingu na słońcu nie chcę odpalić. Też nie mam pojęcia co to może być, dlatego przyłączam się do tematu ;)

Sheiva
06-07-12, 13:00
Nie zapomnijcie tylko dodać w ogłoszeniu, jak już będzie sprzedawać te padaki, że jeżdżone i odpalane było w 100% na gazie !

yautja
06-07-12, 13:22
Ale nie odpala w ogóle, czy odpala dopiero po dłuższym kręceniu?

Skomar19
06-07-12, 17:55
U mnie nie odpala wogóle nawet jak dłużej kręce...
A kolego Sheiva jak nie masz pojęcia o co chodzi to nie wpier..... się do tematu..

ma1ster
07-07-12, 12:11
może być przytarty zawór przed reduktorem, albo w reduktorze i nie domyka dobrze, czego powodem jest przedostawanie się gazu do kolektora na zgaszonym silniku i zalanie. Trzeba by zacząć od wyczyszczenia zaworu...

vnv_nation
07-07-12, 14:16
Nie zapomnijcie tylko dodać w ogłoszeniu, jak już będzie sprzedawać te padaki, że jeżdżone i odpalane było w 100% na gazie !


A jakis argument do tego? Bo fajnie by bylo znac 1 powod dlaczego niby nie powinno odpalac sie auta na gazie w 30stopniowym upale?

Skomar19
07-07-12, 14:52
może być przytarty zawór przed reduktorem, albo w reduktorze i nie domyka dobrze, czego powodem jest przedostawanie się gazu do kolektora na zgaszonym silniku i zalanie. Trzeba by zacząć od wyczyszczenia zaworu...

Ok podjadę z tym do mechanika na dniach. ale kolego mogłbyś mi jeszcze powiedzieć dlaczego rano odpali a w południe nie.. skoro ten zaworek się nie domyka to chyba za każdym razem powinno tak być. Aczkolwiek nie znam się więc niewiem napewno:)

ma1ster
07-07-12, 18:28
heh... różnie z tym jest, często zależy od wilgotności i temp powietrza, a u Ciebie odpalanie odbywa się zapewne na granicy zapłonu paliwa, wystarczy niewielka zmiana parametrów otoczenia czy ilość zalanego gazu, mogą jeszcze świece być, lub aparat zapłonowy( w nim właśnie często pojawia się problem zawilgocenia i iskra goni po aparacie).

yautja
09-07-12, 14:03
Gdyby zawór przy reduktorze się nie zamykał, to przy zgaszeniu silnika słychać by było szum gazu i byłby specyficzny zapach. Spróbuj tak:
- przekręć stacyjkę na 2
- przekręć z powrotem na 0
- wyłącz na centralce przełącznik LPG na 0
- spróbuj odpalić
- jeśli odpali, to od razu przełącz centralkę na LPG

kwiatu
10-07-12, 14:09
mam znajomego któremu felicja odpala tylko w następujący sposób:
- stacyjka na pozycje 2
- szybko centralka LPG na 0
- szybko centralka LPG na 1
- odpalanie

sprawdzcie, moze tak odpali, tylko u niego jak robi się to długo i mozolnie to nie odpala... a po ewentualnym przekręceniu kluczyka na pozycje 0/1 trzeba odczekać 10-15 sekund