PDA

Zobacz pełną wersję : SRS błąd 10-1 Civic 6g



pyrek
05-07-12, 08:13
Siema,
świeci mi się kontrolka od poduszek. Próbowałem wykasować pamięć błędów zgodnie z manualem - niestety bezskutecznie. Sprawdziłem kody błędów, komputer podał błąd nr 10-1. Manual mówi, że jeśli wystąpi ten błąd to moduł srs jest uszkodzony i należy go niezwłocznie wymienić. Tak więc zakupiłem rzekomo sprawny moduł na forum, zamontowałem go i o dziwo dalej jest ten sam błąd. Procedura kasowania błędów nie działa tak samo jak w przypadku poprzedniego modułu. Co mam dalej z tym robić? Dostałem niesprawny moduł czy gdzie indziej jest pies odgrzewany?

wwljohn
05-07-12, 10:41
Sprawdź czy działa klakson. Jeśli nie- wymień taśmę SRS (całe takie czarne pudełeczko za kierownicą).

pyrek
05-07-12, 11:37
Klakson działa na obu przyciskach.

slafko
05-07-12, 12:41
moze tasma gdzies nie styka lub ma przerwe i dlatego blad wywala. pozostaje naprawa lub zakup uzywanej (nowa pewnie kosmiczne pieniadze kosztuje)

wwljohn
05-07-12, 13:38
U mnie klakson przerywał..nie działał i wywalało błąd, ale może u Ciebie urwało nitki odpowiedzialne jedynie za poduszkę. Taśma to koszt 50zł. Wymiana banalna tak że spróbuj. Jeśli nie pomoże to wygląda na to, że kupiłeś moduł także po przejściach.

pyrek
06-07-12, 18:00
Wywalało ten sam kod błędu przy zerwanej taśmie? Może ktoś miał taki sam kod błędu i rozwiązał problem? Nie uśmiecha mi się rozpruwać całego wnętrza żeby wszystko sprawdzić...

wwljohn
06-07-12, 22:41
Żadne prucie wnętrza. Kierownica to raptem 3 śrubki i spada :] . Zaraz za nią masz taśmę ;] . Mi wywalało jakiś dziwny kod, ale nijak się on miał do stanu faktycznego. najczęstsza przyczyna to taśma. Nic więcej tam nie ma.

pyrek
07-07-12, 07:45
Dostać się do taśmy to akurat najmniejszy problem, znajdę chwile wolną i sprawdzę ją.

pyrek
26-04-13, 11:26
Okazało się, że była odłączona taśma poduszki w kierownicy i uszkodzony był moduł srs. Taśmę podłączyłem, moduł wymieniłem i wszystka hasa aż miło od dłuższego czasu :) Temat można zamknąć.