PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszenie gwintowane ta-technix miekkie z przodu jak seria:/



Grzybo
01-07-12, 17:30
Witam
Wczoraj założyłem nowe zawieszenie gwintowane Ta-Technix do mojego civica VI gen 3d hatchback. Mam mały problem. Zawieszenie z przodu jest bardzo miękkie jak na serii. Sprężyna skręcona do połowy gwintu. Nie wiem co moze być problemem gdyż tył jest ok. A na przód założyłem twardsze sprężyny ze zestawu a na tył miększe. Proszę o jakieś sugestie. Miał ktoś taki problem w swoich autach?

lozek
01-07-12, 18:04
Takie własnie sa zawieszenia Ta technix ;) to normalne niestety

Grzybo
01-07-12, 18:19
Ale mam paru kumpli co mają gwint ta-technix i zarówno z przodu jak i z tyłu jest twardo. I to mnie zastanawia dlaczego u mnie jest tak miekko.

Mathius4
02-07-12, 14:03
U mnie w amorach MTS (nie gwint) też przód jest w miarę miękki a tył twardy - to dlatego, że silnik jest z przodu, obciążenie jest a tył w Civicu jest lekki... I dlatego wydaje się być twardszy, bo podskakuje na dziurach..

And84
02-07-12, 14:42
Ale to standard w MTSie przód jest za miękki a tył twardy tak jak pisze Mathius4 aż podskakuje .. nawet kiedyś po podniesieniu maski uginaliśmy to na serii przód był twardszy od MTSa :/ tylko to były amory ale pewno z gwintem podobnie bo już czytałem tu posty o dopasowywaniu twardszych sprężyn do tego gwintu .

lozek
02-07-12, 20:18
Kumple raczej nie jeździli nigdy na twardym zawiasie i twierdzą, że jest twardo ;)

Druga prawdopodobna opcja to, że jednak założyłeś źle sprężyny ;)

Grzybo
02-07-12, 21:06
Lozek myśle że spręzyny są dobrze założone. Twardsze dałem na przód a miększe na tył. A kunple maja zjechane maksymalnie w dół więc może dlatego jest twardo.

lozek
02-07-12, 21:49
Lozek myśle że spręzyny są dobrze założone. Twardsze dałem na przód a miększe na tył. A kunple maja zjechane maksymalnie w dół więc może dlatego jest twardo.

akurat im bardziej w dół tym bardziej miękko w tych gwintach ;)

Grzybo
02-07-12, 23:06
No to ciekawe bo dzisiaj obniżyłem jeszcze przód o jakieś 1,5cm i jest twardziej:)

piasek2005
25-02-14, 11:48
A ja mam taki problem że gwint TA z tyłu mam na samym dole a chciałbym jeszcze z 2cm niżej.
Na pewno znacie zestawy sprężyn regulowanych.
http://imageshack.us/a/img201/4130/sprynyzreg4d413be0b5158.jpg
Czytałem sporo i wiem ze to dość twarde sprężyny, ale są dużo krótsze niż te z gwintu TA.
Teraz pytanie do Was...
Gdybym podkręcił tylny gwint do góry (z racji krótszej sprężyny) i włożył te krótsze springi, dało by mi to coś?
Szło by to jakoś sensownie wyregulować?? :confused: