PDA

Zobacz pełną wersję : problem z klima



Karuzel
01-07-12, 13:29
siemanko. mam male problemy z klima w moim EJ9 i troszke niewiem o co kaman. wiec opisze problem i moze ktos Mi pomoze ,ew naprowadzi na cos.
A wiec tak, honda jest w moim posiadaniu od ponad 4 lat, zaraz po kupnie nabijalem klime i bylo z nia ok, po 2 latach ponownie nabijalem i tez bylo ok, zadnych problemow. w tym roku klima zaczynala slabo chodzic wiec pojechalem jak nabic, no i sie okazalo ze jest malo gazu. wiec kumpel zrobil te wszystkie procedury, spr prozni, dopuszczanie oleju i wgl, no i chlodzila to okolo 11 stopni. Po 2 tyg przestala chlodzic no i jak sie okazalo byla odziwo nieszczelna na oringu przy chlodnicy. Dal mi jakis specjalny oring teflonowy, szybko go wymienilem no i nabil ponownie i co jest dziwne, cisnienie w ukladzie wzroslo do 2,4 bar a temp jaka chlodzi to 15 stopni. Znajomy twierdzi,ze moz ebyc zapchany osyszczacz ew do wymiany lub wyczyszczenia jakis zawor od cis ktory jest w okolicach nawiewu. No i jeszcze cos dziwnego sie dzieje, wczoraj po powrocie do domu auto chodzilo na wolnych i zalaczona byla klima bo gadalem przez tel i po chwili spojrzalem na zegary,a wskaznik od temnp plyny wskoczyl ponad 100 stopni :/. po wylaczeniu klimy opadla wskazowka, po ponownym wlaczeniu klimy znowu wskazowka leciala do gory i niewiem dlaczego teraz tak sie dzieje, bo nigdy niemialem takiego problemu.
Bede wdzieczny za pomoc :)

spychu
01-07-12, 19:44
To 2.4bara to oczywiscie po stronie niskiego cisnienia ?
Jesli tak to jest ok, prawidlowe cisnienia to w granicach 2-3 po stronie niskiego i 9-12 po stronie wysokiego.

Duzo zalezy tez od sprawnosci osuszacza i samej chlodnicy i tu bym szukal przyczyny tego, ze na nawiewie masz tylko 15'C, bo to bardzo wysoka temperatura jak na dzialajaca klime.

Ja u siebie mam na postoju po stronie niskiego cisnienia 2.7-3bary a po stronie wysokiego 9.7-10 barow, osuszacz i chlodnice wymieniane w tym sezonie, temperatura na nawiewie na 2 biegu dmuchawy i obiegu zamknietym to ok 5'C w momencie rozlaczenia sprezarki i ok 8'C w momencie ponownego jej zalaczenia.

Ja na Twoim miejscu pierwsze co bym zrobil to odpalil klime i od przodu auta zlal woda chlodnice i zobaczyl czy to cos dalo, wydajnosc wtedy powinna sie zwiekszyc.

Sprawdz tez jakie masz cisnienie po stronie wysokiego, bo niskie cisnienie jest miedzy parownikiem a sprezarka wiec to powie stosunkowo niewiele, wiecej powie strona wysokiego cisnienia, gdzie masz je na chlodnicy, osuszaczu az po zawor rozprezny.

Osuszacz powinno sie wymieniac maksymalnie co 5 lat, ja na Twoim miejscu pokusilbym sie wlasnie o wymiane osuszacza bo to stosunkowo groszowe sprawy (60zl) i przy okazji ponownie otwartego ukladu, wyciagnal chlodnice i ja dokladnie umyl, a jesli bedzie w stanie umierajacym bo tak tez moze byc to nowy nissens kosztuje w granicach 280zl.

Ewentualnie moze to tez byc zawor rozprezny tak jak mowi Ci znajomy (ale za to akurat bym sie bral na samym koncu) i o ile nie kosztuje on majatku bo ok 100zl, tak jego wymiana jest dosc klopotliwa bo trzeba wyciagnac caly parownik z auta.

Karuzel
02-07-12, 00:38
az caly parownik zeby ten zawor wyjac :/ to faktycznie nieciekawie bo juz kiedys sie tam chcialem dostac i chyba najlepiej byloby wyciagnac cala deske rozdzielcza.
no sprobuje polacz chlodnice i spr co bedzie sie dzialo.
to 2,4 to po stronie niskiego cisnienia. a temp 15 stopni byla mierzona przy otwartym obiegu, a chlodnica wydaje sie zdrowa ale jak cos to ja umyje. a ten osuszacz to gdzie moge dostac? intercars bedzie mial ??

a tak wgl, to dzis jezdzilem na klimie i wydaje mi sie,ze chlodzila duzo lepiej niz wczoraj, nawet stanolem po drodze i auto chodzilo na postoju z 10-15 minut na wlaczonej klimie i nic sie niedzialo z temp plynu :/ troche tego nierozumiem. aaa i przypomnialo Mi sie,ze jak wczoraj dzialy sie takie cuda, to jak trzymalem auto na obrotach 2500 to po chwili obroty samoczynie wzrastaly bo sprezarka sie wylaczala, i po chwili obroty spadaly bo sprezarka sie zalaczala i tak co chwile sie dzialo, a dzis tez tego niebylo.

spychu
02-07-12, 12:39
Dzisiaj jest zdecydowanie chlodniej niz wczoraj i to pewnie dlatego, bo uklad jest duzo mniej obciazony i ma latwiej.

Ty potrzbujesz taki osuszacz --> http://allegro.pl/osuszacz-klimatyzacji-filtr-honda-civic-cr-v-i2402356682.html z miejscem na czujnik i dwoma zlaczami na rurki.

W IC nie potrafia dobrac za bardzo, bo mi na poczatku sprzedali zly i pozniej twierdzili, ze takiego jak ja potrzebuje niestety nie beda mieli albo w chorej kasie :)
Ja kupiłem w EL-Marku na Obywatelskiej, dostepny od reki za 60zl :)

Tak czy siak nawet na otwartym obiegu 15'C to zdecydowanie za wysoka temperatura :) wiesz chlodnica moze sie wydawac zdrowa, ja sądziłem, że moja OEM tez była zdrowa ale dopiero jak ja wyciągnąłem i postawiłem obok nowej, to zobaczyłem w jakim fatalnym stanie była :)

Sprezarka mogla się wyłączac jak w układzie robiło się zbyt wysokie ciśnienie, od tego są czujniki, żeby rozłączyć wtedy klime.
Niestety trzeba wyjąć cały parownik, żeby wymienić zawór rozprężny i nie potrzeba do tego demontować deski, wystarczy schowek i poprzeczke pod schowkiem, dalej odkrecasz już tylko śrubki mocujące parownik, o ile dobrze pamiętam jedna od spodu do ściany grodziowej, ze trzy od spodu do obudowy dmuchawy i dalszej czesci ukladu gdzie nagrzewnica i ze dwie z przodu widoczne po demontarzu schowka, do tego odpinasz kostkę od czujnika temp, wyciągasz akumulator żeby odkręcić rurki od parownika i gotowe masz go wyjętego :)

Wszystkie objawy jakie opisujesz sugeruja bardzo kiepską wydajnośc chlodnicy.

Karuzel
02-07-12, 21:45
czyli od czego zaczac?? osuszacz czy chlodnica??

nielat
03-07-12, 11:04
Witam chciałbym się podpiąć do tematu a mianowicie mam problem z obrotami za załączonej klimie, na postoju w gorące dni obroty spadają do około 400 lecą od razu bez żadnego podtrzymania(słabo chłodzi) natomiast w trasie (w ruchu) obroty te się stabilizują tzn jest jak być powinno spadają powoli i trzymają około 900.(dobrze chłodzi) wjeżdżając w miasto i stojąc w korkach problem powraca. klima nabijana na jesień z wymiana osuszacza, (temp około 7stopni) a teraz już zaczyna syczeć :( ciśnień nie mierzyłem. a nie pamiętam jakie były na jesień. i teraz po przeczytaniu waszych postów nasuwa mi się myśl że może być to wina chłodnicy gdyż nie wygląda najładniej, nie ma równych kształtów tzn trochę się wygięła w dół (taka łódka ) taka była od momenty zakupy. fura z 97 r.
pozdrawiam i czekam na jaką podpowiedź.!!!

spychu
03-07-12, 11:25
czyli od czego zaczac?? osuszacz czy chlodnica??
Jedno i drugie, jak nie wymieniales osuszacza od nowosci, a zapewne nie wymieniales to najwyzsza pora plus dokladne umycie chlodnicy :)

kaktusr
03-07-12, 18:45
ehh u mnie podobnie zaczyna klima sie maczyc, najchetniej zaczol bym od.osusacza bo najtanszy :-) pytanie tylko czy przy zmiane osusacza trzeba nabijac ponownie czynnik ?

endriu21
03-07-12, 19:46
jeśli masz czynnik to ci spuszcza i nabija z powrotem ale mnie za taka operacje krzyknęli 120zl, moze przy okazji wymiany osuszacza inaczej to licza

reaktor
03-07-12, 20:18
jeśli masz czynnik to ci spuszcza i nabija z powrotem ale mnie za taka operacje krzyknęli 120zl,
tyle to płaciłem za nabicie pustej klimy

straznik
03-07-12, 22:47
A jakie macie patenty na dokladne umycie chlodnicy?:)

yacq
04-07-12, 12:42
Podłącze się do tematu bo też mam problem, a w zasadzie dwa z klimą w EJ9. Pierwszy to taki, że wiatrak klimy pracuję cały czas niezależnie czy sprzęgło sprężarki jest załączone czy nie. Pracuje nawet jak na włączonym zapłonie (ale zgaszonym silniku) jest załączona klima i któryś z poziomów wentylacji. Drugi jest podczas pracy klimy, mianowicie czasami na wolnych obrotach zauważam, że sprzęgło rozłącza się z częstotliwością mniej więcej raz na sekundę (co powoduję wibracje silnika i drgania wskazówki obrotomierza). Po kilku kilkunastu rozłączeniach załącza się na stałe. Przy wyższych obrotach silnika problem się nie pojawia.

spychu
04-07-12, 14:25
To, ze przy wcisnietym przycisku AC i uruchomionym nawiewie dmuchawy, wiatrak kreci sie na przekreconym zaplonie to calkowicie normalne.

Jesli go nie wylacza podczas rozlaczenia sprezarki to juz jest jakis tam problem.

yacq
04-07-12, 15:17
Zdziwiło mnie to bo w MB6 wiatrak nie załączy się przy zgaszonym silniku. Domyślam się, że jest to powiązane z tym, że już podczas pracy klimy nie wyłącza się razem ze sprężarką.
Może i to cykliczne rozłączanie sprężarki na wolnych obrotach jest z tym związane...

yacq
05-07-12, 16:20
Spróbuję dziś przejrzeć z multimetrem i schematem instalacje elektryczną. Jak coś znajdę dam znać.

nielat
06-07-12, 14:30
Panowie tak jak napisałem wcześniej klima strasznie targa silnikiem w upały,obroty spadają do 400/min i strasznie szarpie przy załączaniu sprężarki. bez upału czyli wieczorami jest ok obroty spadają z podtrzymaniem. klima w miarę wydajna choć w upały jak jest żar tropików w aucie to jest ciężko. proszę o jakieś sugestie i wskazówki. bo w sierpniu szykuje mi się wyjazd na wczasy i trzeba temu zaradzić :D
spokoju nie daje mi ta chłodnica która jest trochę podgięta. poniżej link z zdjęciem (trochę kiepskie bo na szybko tel robione)
http://imageshack.us/photo/my-images/546/klimak.jpg/

endriu21
26-04-13, 22:15
macie pomysł czym umyć chłodnice z zewnątrz? Zastanawiam się nad akra do silników ale nie wiem czy się nie uszkodzi? A może po prostu ciepłą woda z płynem do naczyń ?

spychu
26-04-13, 23:03
Obawiam sie, ze mycie bez wyciagania jej z auta nic nie da.

Zeby dobrze wymyc syf, ktory sie nagromadzil miedzy lamelkami trzeba ja niestety wyciagnac :)

endriu21
26-04-13, 23:28
wiesz nie spodziewam się cudów ale będę miał zdjęty zderzak wiec profilaktycznie chce przemyć, masz może jakieś doświadczenie jakiego środka użyć?

xandu
27-04-13, 01:36
ja mylem akrą zarówno elemanty metalowe, plaskitowe jak i gumowe i nic sie z nimi nie stalo, wiec chlodnicy tez raczej nie zaszkodzi.