PDA

Zobacz pełną wersję : Nadkola Silnik v-tec 1,6 92 rok



Raider$
28-06-12, 12:04
Mam takie pytanie bo bede na dniach kupowac Vtecka i tak nie jest on w oplakanym stanie ale tez nie jest rewelacja a wiec:
-na co zwrócić uwagę przy v-tecku byl zagazowany ale instalacja jest odłaczona.
-jak sprawdzic czy v-tec sie włacza wczesniej mialem 1,5 na wtrysku z przepustnica wiec wiem mniej wiecej jak sie zbiera.
-widac ze nadkola ktos juz robil ale nie jest to tragedia czy sa jakies sposoby na nie?.


Mogł by ktoś sie wypowiedzieć na ten temat:) z góry Thx

81saren
29-06-12, 01:39
-widac ze nadkola ktos juz robil ale nie jest to tragedia czy sa jakies sposoby na nie?.

Naprawic od nowa, badz darowac sobie autko



-jak sprawdzic czy v-tec sie włacza wczesniej mialem 1,5 na wtrysku z przepustnica wiec wiem mniej wiecej jak sie zbiera.

Niewiem jak sprawdzic V-tec mam silnik bez, Wczesniej mialem 1,5 bez przepustnicy ze stożkiem


-na co zwrócić uwagę przy v-tecku byl zagazowany ale instalacja jest odłaczona.

zwróc uwage na napis na pokrywie zaworów i napisz co widzisz.

piotrmucha
30-06-12, 12:51
-na co zwrócić uwagę przy v-tecku byl zagazowany ale instalacja jest odłaczona.

sprawdz na zimnym jaki gęsty tam jest olej...

-jak sprawdzic czy v-tec sie włacza wczesniej mialem 1,5 na wtrysku z przepustnica wiec wiem mniej wiecej jak sie zbiera.
to widać, słychać i czuć. pooglądaj filmiki na youtube z tym silnikiem i zobacz jak to jezdzi

-widac ze nadkola ktos juz robil ale nie jest to tragedia czy sa jakies sposoby na nie?.

tak, zaszpachlować, zabezpieczyć, pomalować :)

powodzenia w kupowaniu

Raider$
05-07-12, 22:28
dzieki wielkie właśnie jadę w niedziele po hanke i bede robić ja powoli zamieszczę na forum zdjęcia jej przebudowy :)

jeszcze takie pytanko bo chodzi mi o poszerzenie nadkoli z racji tego ze byly juz robione napewno nie nagne nic tam, czy mozna kupic jakies poszerzenia gotowe? z laminatu czy coś w tym stylu, bo napewno pierwsze co bedzie dokladane beda to dystanse.

smigielc
05-07-12, 23:10
witam
v-teca poznasz od razu jak przekroczysz 4tys.obrotów usłyszysz i poczujesz:o ,a jak tego nie poczujesz tzn ,ze vtec zCi się nie zalącza.
co do nadkoli nie ma się czego czepiać ten samochód ma 20 lat progi pewnie też z 3 razy były już zrobione .sprawdż hamulce tylne czy się nie grzeja -częsta wada cifów.

Yotomeczek86
06-07-12, 13:30
W SOHC Vtec'a nie czuć tak jak w B serii. I ludzie nie żaden v-tec bo czegoś takiego nie ma.. jest tylko i wyłączenie VTEC - Variable valve Timing and lift Electronic Control system

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_VTEC