PDA

Zobacz pełną wersję : bierze olej vs.pierścieniowanie



korniq
12-08-07, 17:15
witam, wczoraj moj mechanik wymienial mi rozrzad i przy okazji stwierdzil, ze poziom oleju w silniku jest bardzo niski. Dziwne jest to tym bardziej ze 2 tyg temu zmienialem olej :( wiec padla teoria, ze silnik moze 'brac' olej. Dodalem i zobacze czy ubedzie za tydzien dwa ...

Pierwsze pytanie do Was to takie, czy to rzeczywiscie moze byc 'branie' oleju czy moga byc jakies inne przyczyny ? nieszczelna uszczelka przy skrzyni raczej nie moze byc jedna z nich ? :bicie: Jak mozna stwierdzic czy rzeczywiscie bierze olej ? Mechanik twierdzi, ze powodem tego brania moze byc przegrzanie silnika ...

Drugie pytanie dotyczy propozycji drugiego mechanika, a mianowicie pierscieniowania. Czy to rzeczywiscie jest taki zloty srodek na znikanie oleju ? czy to bezpieczne dla silnika ? rozumiem ze to taki maly remont silnika bo i uszczelki i cos tam jeszcze... koszt podal mi do 1500 zl ...

Z gory dzieki za pomoc

Sławek
12-08-07, 17:42
Jak mozna stwierdzic czy rzeczywiscie bierze olej ?

Przygazuj pod czerwone pole, jak poleci siwy dym z wydechu, i będzie wyraźnie czuć zapach spalonego oleju to znak że bierze oliwę.

powodem tego brania moze byc przegrzanie silnika ...
Może być.

a mianowicie pierscieniowania. Czy to rzeczywiscie jest taki zloty srodek na znikanie oleju ? czy to bezpieczne dla silnika ?
:d :d :d Pierścieniowanie- mechanik wymieni pierścienie, do tego powinien dać nowe uszczelniacze i będzie git. A dlaczego nie ma to być bezpieczne? wymieniasz zużytą część na nową.

bydle
12-08-07, 18:11
Akurat trafil sie tamcik...

Wrocilem z nad morza i co uwaga!!!


W pierwsza strone przejechalem 450 km i po zajechaniu na miejsce okazalo sie ze moj samochod wypil litr oleju a kolega co smigal za mna mowil ze przy mocnym deptaniu silnik kopci na siwo...na miejscu jak sprawdzalem olej to nawet miarka sie nie moczyla :/

w drodze powrotnej silnik takze kopcil tylko ze samochod nie wypil prawie nic oleju a jazda byla podobna...

tydzien wczesniej zrobielm 500 km ( 250 w jedna i po 8 h 250 z powrotem ) i samochod nic mi oleju nie zwiol.

Nie wiem co jest grane i co w takim przypadku zrobic?

Mial ktos taki przypadek ?

Czy bedzie oplacac remont, czy wogole potrzebny jest remont lub czy tez lepiej silnika na wymiane?

Dodam ze mam D15B7.

marcov
12-08-07, 18:48
Wiesz to troche dziwne zeby auto w normalnych warunkach spalilo raz 1l oleju na 500km a innym razem znikoma ilosc, albo go musiales naprawde dobrze palowac albo wczesniej cos przeoczyles przy sprawdzaniu oleju - inaczej, silnik sam sie nie uszczelnil

bydle
12-08-07, 19:10
Ale dzien wczesniej przed wyjazdem sprawdzalem stan oleju i napewno byl bardzo dobry i nie przeoczylem nic bo sprawdzalem 3 razy na rownym terenie...ja wiem ze to jest niemozliwe ale tak wlasnie sie dzieje

Lcfr
12-08-07, 19:41
o kurcze... problem dnia...
na dodatek, nic o tym nikt nie napisał do tej pory... ;/
opcja :szukaj: to najtrudniejsza sprawa na swiecie... ;/





Pierwsze pytanie do Was to takie, czy to rzeczywiscie moze byc 'branie' oleju czy moga byc jakies inne przyczyny ? nieszczelna uszczelka przy skrzyni raczej nie moze byc jedna z nich ? :bicie: Jak mozna stwierdzic czy rzeczywiscie bierze olej ? Mechanik twierdzi, ze powodem tego brania moze byc przegrzanie silnika ...


http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=33568&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32392&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=32159&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25160&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25533&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25954&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=23597&highlight=pierscienie




Drugie pytanie dotyczy propozycji drugiego mechanika, a mianowicie pierscieniowania. Czy to rzeczywiscie jest taki zloty srodek na znikanie oleju ? czy to bezpieczne dla silnika ? rozumiem ze to taki maly remont silnika bo i uszczelki i cos tam jeszcze... koszt podal mi do 1500 zl ...

Z gory dzieki za pomoc

http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=31125&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=29694&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22436&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=25739&highlight=pierscienie
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?t=22565&highlight=pierscienie


dale juz mi sie nie chce.... SZUKAC... bo ja wiem co z tym zrobic...
a i tutaj czytania na godzine dałem...

bartek3
13-08-07, 05:11
mi po zmianie oleju na valvoline max life wziela jakie 0,3l na 2000.myslalem nad malym remoncikiem bo wczesniej mi wiecej ubywalo ale narazie chyba sobie remont odpuszcze bo moim zdaniem to znikoma ilosc.

korniq
13-08-07, 10:37
Lcfr rozumiem twoje zdenerwowanie, ale ta ironie moglbys sobie odpuscic, ALBO poprawcie kod wyszukiwarki zeby wyszukujac 'pierścieniowanie' szukal tez 'pierscieniowanie', zamiast narzekac ze nikt nie korzysta z szukaj ;/

dolalem olej i zobaczymy, jak wezmie go sporo, to beda nowe pierscienie.. dzieki za pomoc :hinczyk:

Lcfr
13-08-07, 11:23
Lcfr rozumiem twoje zdenerwowanie, ale ta ironie moglbys sobie odpuscic, ALBO poprawcie kod wyszukiwarki zeby wyszukujac 'pierścieniowanie' szukal tez 'pierscieniowanie', zamiast narzekac ze nikt nie korzysta z szukaj ;/


jasne....
najlepiej zróbmy tak, zeby od razu dawała sama odpowiedz....


jak sie rozwiazuje problem to czyta sie wiele postów... nie tylko te z tytułem "pierscieniowanie" ale także takie jak : "remont", "wymiana pierscieni", "pierscienie", "uszczelniacze"
czyta sie i wybiera rozwiazanie
nikt nie mowi, ze znajdzie sie gotową odpowiedz pod wymyslonym (przez siebie) hasłem
to jest forum i sami czesto dajecie tytuły wątków takie, ze nie dziwcie sie, ze wyszukiwarka je pomija ;/


bede narzekał... bo tego typu tematów jest od groma.... ;/


i wystarczy poczytac a potem odpowiedziec sobie na pytania:

1. czy bierze olej
- sprawdzic ile bierze na ile km(wiarygodnie=na przestrzeni jakiegos czasu a nie na 500km-choc czasem juz to pozwala odpowiedziec-okreslic czy jest to w normie, która mozna przyjac - a nie tej fabrycznej, czy juz moze mało ekonomiczne -np. dolewanie 1l na 600km
2. ile kosztuje remont (z jakimi czesciami-to tez ma znaczenie i było opisane) i czy warto (chce sie go robic)
3. czy moze wymienic silnik

i tyle
potem ekonomia(ceny oraz "za i przeciw" i łatwosc wykonania poszczególnych rzeczy (swap lub remont) i problem rozwiazny ;/

Nowy Kubi
13-08-07, 11:53
Akurat d15b7 lubi mieć zużyte pierścienie i brać olej, w większości przypadków "pierścieniowanie" pomaga, ale to trzeba ocenić po zdjęciu głowicy.

Lcfr
13-08-07, 12:58
Akurat d15b7 lubi mieć zużyte pierścienie i brać olej, w większości przypadków "pierścieniowanie" pomaga, ale to trzeba ocenić po zdjęciu głowicy.

tutaj nie wiemy czy to jest d15b7 bo własciciel sprytnie uzupełnił profil w taki sposób, zeby nie było nic wiadomo.

Nowy Kubi
13-08-07, 14:43
tutaj nie wiemy czy to jest d15b7 bo własciciel sprytnie uzupełnił profil w taki sposób, zeby nie było nic wiadomo


Dodam ze mam D15B7.

Racja, przegapiłem, że to nie założyciel wątku napisał, a kto inny.

vtecmatti
13-08-07, 15:02
bydle moze zle mierzyles (chodzi mi o czas po zgaszeniu silnika), umnie np. zaraz po zgaszeniu silnika jest min. - po kilku minutach ok polowy miarki a - a po dluzszym czasie max. ma miarce ;)


a Lcfr ma racje poniewaz z 1000 razy bylo o braniu oleju i rzeczach z tym zwiazanych, a tak to zapycha sie forum kolejnymi takimi samymi watkami :d

bydle
13-08-07, 16:46
Lcfr, bez kitu ale naprawde mi czesto ta wyszukiwarka szfankuje i jak wciskam na szukaj wyswuietlaja mi sie jakie bledy

vtecmatti, napewno bylo dobrze zmierzone, moze to wina tego ze jak wymienialem to poszedlem troche po kosztach i teraz naleje lepszego oleju

korniq, rozmawialem z mechnika na ten temat i sprawa wyglada tak ze jak zaczniesz rozbierac silnik to w efekcie wychodzi Cie naprawa nie 500 zl a 1500 i wiecej bo wtedy uszczelki trzeba wymienia i pare innych ******* i koszt rosnie... rzecz jasna mozesz ich bnie wymieniac i naprawde zrobic to za gorsze ale wtedy te czesci beda wymagaly szybszej wymiany...

ogolnie silnik otwierany to juz nie to samo...nowe pierscienie moga juz nie tak dokladnie sie ulozyc... jezeli bierze nie duzo oleju to lepiej go dolewac niz rozbierac silnik...


A teraz taka ciekawosta...
mam takiego kolege co kupil sobie w tamtym roku nowy model Mercedesa ML i lubi nim przypierdalac ostro i generalnie raz w miesiacu tez dolewa oleju mimo iz samochod jest nowy...wiec jezeli ktos jezdzi ostro oleju musi cos brac....

moja wypowiedz opiera sie na rozmowach z mechanikiem i uzytkownikami ktorym tez silniki hapia olej...wiec jaka nutka prawdy musi w tym byc...

a co wy o tym sadzicie?

korniq
13-08-07, 23:47
hmm no w innych tematach wspominali o wiekszym braniu przy wiekszym deptaniu ...

mam dobrego mechanika znajomego, pracuje w salonie mitsubishi i zna sie przede wszystkim na japoncach, twierdzi ze po wymianie pierscieni (i roznych takich innych uszczelek oczywiscie, wiadomo ze pakulami sie tego nie wypcha ;) ) wszystko powinno smigac bez problemu, i nie jest to odosobniona opinia. Koszt mowi ze kolo 1000 zlotych, inny mowil 1500 ... a ze u pierwszego taniej bo znajomy :P

inna sprawa ze mi terkocze/klekocze na zimnym i troche na cieplym silniku tez slychac, wyrok mojego mechanika to podrysowany tlok (mowi, ze wyraznie slychac ze tylko cos pojedynczego halasuje, ja tam nie wiem), ale podobno jezdzi sie z tym bez problemow

hehe, bez telenoweli chlopaki, modelu silnika nie chcialem ukrywac, zarejestrowalem sie tu jak tylko myslalem o kupnie hondy :) a wiec jest to d15z6

mysle ze zrobie ew pierscienie ,pojezdze pol roku/rok i jak mi sie 115KM znudzi to kupie sobie 1.6 :d z tego co patrzylem te silniki nie sa takie drogie ..

cisoboy
22-07-08, 15:19
U mnie jak pojdzie powyżej 7tys. obr./min to kopci na biało, spala ponad pół litra na tysiaka km na trasie.
Powiedziałem dość.
Wziołem manometr, zmierzyłem sprężanie, wykręciłem manometr, wlałem kilka ml oleju, wkręciłem manometr, zmierzyłem, ciśnienie skoczyło x2.
Właśnie rozbieram silniczek, wymiana pierścionków, koszt 222zł(pierścienie + uszczelka pod głowicę+przesyłka)
Paczka doszła w 3 dni. Pierścienie CTI.
Jak zrobie fotki to podrzuce.
Mój pierwszy rozebrany silnik japońca:)
======================================
Edycja:
No i porobiłem, zapalił na dyg, czy będzie brał olej tego jeszcze nie wiem, dopiero zobaczę. Pierścienie ciężko było dobrać - rowek na drugim pierścieniu, inne niż w d15, nawet w jednym D16 olejowy był za gruby. Zamówiłem, przysłali inne złe, znalazłem na szczęście w sklepie odpowiednie.Sporo czyszczenia, ale jak robić to porządnie. Serwisówka bardzo przydatna.
Z pierścieniami był strzał w dziesiątkę! Stare pierścionki olejowe prawie z tłoka nie wystawały, weszły do środka rowka całe. Kilka kilometrów zrobiłem, nie wyciskałem obrotów ale zryw jest dużo lepszy. Za tysiąc kilosów skontroluje wszystko (po dotarciu), zakręcę i zobaczę czy jest siwo z tyłu i ile oleju łyka - może nic.
Silnik D16Z6

Zdjęcia na: http://www.civic.ciso.pl/remont

==================================================
Edycja

1500km zrobione ilość dolanego oleju 0ml !
Na razie mineralny Lotosa, ale przymiarka do wymiany na półsyntetyk ( od razu w skrzyni też się zmieni).
Olej jest czysty, nie kopci z rury przy V-tecu.
Hondzia ma buciora lepszego.
Problem był z obrotami, ale reset załatwił sprawę.
Polecam taki remoncik !

=======================================
Edycja

2200 km zrobione, brak ubytku oleju
Remoncik najlepiej zrobić samemu, jak sie ma ochotę i kilka kluczy, czas i fundusze.`

========================================
Edycja

8000 km, brak ubytku oleju.
Olej delikatnie pociemniał - widać go na bagnecie.

8seba8
15-09-08, 15:29
witam ja tez mam proplem z braniem oleju zalałem moja honde 1992r Castrolem 5w30 i zaczał dymic przy przygazówce sprawdzałem kompresje w cylindrach i miernik zaczymywa sie na 13 mysle ze jest dobrze wiec co moze byc grane uszczelniacze zaworowe czy pierscienie zgarniajace na tloku

PORADZCIE co mam robic z takim problemikiem
-i czy mogly sie zuzyc szybciej pierscienie zgarniajace od pierscieni uszczelniajacych??

jero11
15-09-08, 16:09
witam ja tez mam proplem z braniem oleju zalałem moja honde 1992r Castrolem 5w30 i zaczał dymic przy przygazówce sprawdzałem kompresje w cylindrach i miernik zaczymywa sie na 13 mysle ze jest dobrze wiec co moze byc grane uszczelniacze zaworowe czy pierscienie zgarniajace na tloku

PORADZCIE co mam robic z takim problemikiem
-i czy mogly sie zuzyc szybciej pierscienie zgarniajace od pierscieni uszczelniajacych??

na początek możesz zmienić olej na półsyntetyczny i jeśli to nic nie da to remont silnika.
To że jest w miarę dobra kompresja nie znaczy że pierścienie olejowe są dobre;) i dobra kompresja to 15-16 Bar.:)

cisoboy
05-01-09, 12:36
witam ja tez mam proplem z braniem oleju zalałem moja honde 1992r Castrolem 5w30 i zaczał dymic przy przygazówce sprawdzałem kompresje w cylindrach i miernik zaczymywa sie na 13 mysle ze jest dobrze wiec co moze byc grane uszczelniacze zaworowe czy pierscienie zgarniajace na tloku

PORADZCIE co mam robic z takim problemikiem
-i czy mogly sie zuzyc szybciej pierscienie zgarniajace od pierscieni uszczelniajacych??

U mnie pierścienie zgarniające były tak wypracowane że opierały się na dnie rowka w tłoku a powinny na "ząbkach" "sprężynki" ich rozdzielającej. Skutkowało to tym że chowały się całe do rowka i miały gdzieś zgarnianie oleju. Po uszczelniających nie widziałem aż takiego zużycia.
Nie bój sie wymienić pierścieni, zrób i ciesz się z prawie "nowego" silniczka:)

================================================

Edycja:

Zrobione 38tys. kilometrów, często kręcony na V-Tec, oleju od remontu spadło pomiędzy poziom min a max,
zwykły mineralny lotos - teraz bedzie wymianka na półsyntetyk.
Kilka fotek z remontu:
http://civic.ciso.pl/remont/