PDA

Zobacz pełną wersję : Coś dziwnego



kazik1993
26-06-12, 17:07
Dziś zalałem benzyny za 10 zł i przejechałem odległośc 10 kilometrów i zaczynało brakowac benzyny ! tzn gdy naciskałem pedał samochód zaczynał przerywac , musiałem dopiero stanąc na pobliskiej stacji i zatankowac , i wszystko było w porządku , dodam też że jak zaleje za 20 zł to wogóle wskazówka od paliwa się nie podnosi , hmm możliwe że paliwo nie dochodzi mi do "silnika"?

reaktor
26-06-12, 17:16
Za 10zł? A nabiłes punkty?
Kupiłeś 1,5 litra spaliłes litr więc sam sobie opowiedz
Faktycznie można się zadumac ...

probestic
26-06-12, 17:26
Faktycznie, najdziwniejsze co dziś widziałem :D

81saren
26-06-12, 17:29
Ale ze jak Auto tankowales czy Hulajnoge ze takie ilosci wlewasz ??

Moze warto zalac do pelna i wtedy zobacz czy sie wskazówka ruszy. Producenci nie przewidzieli tankowania po 1,5 litra badz 3L

kazik1993
26-06-12, 17:34
zawsze tankuję za 10 zł żeby dojechac z punktu A do punktu B oczywiście nie odległego więc nie wiem co w tym śmiesznego : D , dodam też że nie zapaliła mi się rezerwa ( a żarówka jest dobra )

lukasz-lukasz
26-06-12, 17:36
No jak zatankowałeś*komara to to rzeczywiście dziwne, zalałeś*jedną*trzecią*baku to powinieneś*przejechać*około 100 kilometrów nim skończy Ci się*benzyna!

reaktor
26-06-12, 18:52
zawsze tankuję za 10 zł żeby dojechac z punktu A do punktu B oczywiście nie odległego więc nie wiem co w tym śmiesznego : D , dodam też że nie zapaliła mi się rezerwa ( a żarówka jest dobra )

To czeka cię prawdziwa magia jak zobaczysz rachunek na kilkaset zł za pompę paliwa i holowanie

kazik1993
26-06-12, 23:29
a widzisz i reaktor pomógł mi w temacie , dobrze że ktoś mi powiedział o tym tankowaniu " żeby nie tankowac za 10 zł " a jak mam drugą hondę na gaz to nic się nie będzie działo jak naprzykład zatankuje za dychę ?

Kriss91
26-06-12, 23:36
Tankuj przynajmniej za 50, a nie 5 razy po 10zł... Jeśli nie da rady to sprzedaj samochód i jeździj autobusem. Tam nigdy nie pali się lampka rezerwy.

kotc
26-06-12, 23:48
z lpg to zalecane jest -minimum- 1/4 zbiornika benzyny miec ;) a tankowac mozesz lpg i za 5zl, chociaz czy jest sens?

KAMIL21
26-06-12, 23:53
a widzisz i reaktor pomógł mi w temacie , dobrze że ktoś mi powiedział o tym tankowaniu " żeby nie tankowac za 10 zł " a jak mam drugą hondę na gaz to nic się nie będzie działo jak naprzykład zatankuje za dychę ?

Będzie się działo.... pamiętaj o tym że auto nawet jeśli jest zasilane LPG to do odpalania pobiera benzynę... jeśli w baku znajdują się jej małe ilości to pompa paliwa dostaje po dupie jak i inne części układu paliwowego do których dostaje się syf zgromadzony w resztkach paliwa na dnie baku... reasumując małe tankowania, mało odczuwalne koszta ale za to remont może zaboleć więc warto się zastanowić nad takimi działaniami...


hmm możliwe że paliwo nie dochodzi mi do "silnika"?

Jeśli nie ma paliwa to może się zdarzyć tak że nie będzie dochodzić ;D

reaktor
27-06-12, 00:13
Bez przesady z syfem w paliwie niektórzy to lubią głupoty powtarzać Sam jeżdżę głownie na rezerwie i glebokiej rezerwie bo wtedy robię mniej kilometrów:) " niestety" honda jezdzi sie bardzo przyjemnie jak zaleje pelny bak to wypale bak jezdzac wszedzie do okoła ale do sytuacji w której odcina zaplon nie można dopuszczać zalewaj chociaż za 30

bednar_ek35
27-06-12, 11:11
Nie no LUX temat powstał,aż miło poczytać i dowiedzieć sie coś ciekawego:confused:

pawciob80
27-06-12, 12:25
zawsze tankuję za 10 zł żeby dojechac z punktu A do punktu B

reasumując, kręcisz się "w koło komina" w zasięgu do 10km :)

slafko
27-06-12, 12:45
reasumując, kręcisz się "w koło komina" w zasięgu do 10km :)
z domu na stacje benzynowa i z powrotem :)

sensej
27-06-12, 14:14
Kolega pracujący na pewnej stacji paliw, kiedyś mi opowiadał o kliencie, który zatankował gazu za 2 zł :)

vnv_nation
27-06-12, 14:22
Kolega pracujący na pewnej stacji paliw, kiedyś mi opowiadał o kliencie


A mi kiedys kolega opowiadal, ze widzial konia jadacego po ulicy na sloniu.. albo odwrotnie juz nie pamietam :)

Michał102
27-06-12, 14:42
Za 10 zł... "obżesztymój" ;)

kaczy_skc
27-06-12, 14:57
Kolega pracujący na pewnej stacji paliw, kiedyś mi opowiadał o kliencie, który zatankował gazu za 2 zł :)

Poprzednie auto miałem zasilane LPG i nie działał wskaźnik ilości gazu, więc jeździło wg wskazań licznika kilometrów. Nie było mnie przez weekend i autem śmigał ojciec, w poniedziałek wsiadam widzę, że natłuoczone km, więc hop na stacje. Gazu weszło za 1,76zł, tata się poczuł i zatankował do pełna nie zerując licznika :P
Za 10zł benzyny to bym się wstydził do kasy podejść... do kosiarki więcej biorę :D

kazik1993
28-06-12, 14:08
Mam jeszcze jedno pytanie ,ostatnio przez to nie odpalanie samochodu gdy tankuję to czasami nie gaszę samochodu , czy to też może spowodowac jakiś uraz ?

FaziRBK
28-06-12, 14:31
Co Ty stary piszesz? Przeczytaj to co napisałeś i sam sobie odpowiedz.
Przede wszystkim zmień Honde na Skuter skoro Cię nie stać na utrzymanie albo naucz się jeździć na Taborecie to może nie będziesz musiał tankować już nigdy.

jasiek09
28-06-12, 14:51
Mam jeszcze jedno pytanie ,ostatnio przez to nie odpalanie samochodu gdy tankuję to czasami nie gaszę samochodu , czy to też może spowodowac jakiś uraz ? Pewien uraz już powstał i obawiam się że nie da się już go cofnąć. W tym wypadku nie chodzi mi o auto a o kierowcę

kazik1993
28-06-12, 15:56
a skączcie już pieprzyc , może nie jestem jakiś "obeznany" w świecie samochodów ale kogo to obchodzi co o mnie myślicie ? założyłem ten temat w prośbie o pomoc nic więcej ...

bednar_ek35
28-06-12, 17:12
Niech to w końcu ktoś zamknie bo Qrwicy dostaje jak to czytam:mad:

miles
28-06-12, 19:12
dobra panowie koniec tej farsy...co to w ogóle za temat??o czym niby?? o tym że tankujesz za 10zł?? człowieku robisz krzywdę temu silnikowi, chcesz to tak rób...ale przypomnę słowa jednej z wypowiedzi "To czeka cię prawdziwa magia jak zobaczysz rachunek na kilkaset zł za pompę paliwa i holowanie"
a tak w skrócie to: ZAMYKAM :o