PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowy wynik analizy spalin



JarekEJ2
22-06-12, 13:23
Jak w temacie, jakie powinny być prawidłowe wskazania analizy spalin dla silnika D15B7?

Analiza wykazała co2 równe 0,45 na wolnych obrotach i 0,72 na 3 tyś. obr. Mechanik powiedział że za bogato na wysokich obrotach. Dodam, że silnik chodzi bardzo dobrze. Nic nie szarpie, średnio pali poniżej 8 l. mimo ciężkiej nogi.

Czy faktycznie coś jest nie tak? Zachowanie auta wskazuje, że sonda lambda jest o.k. Co innego może odpowiadać za nieprawidłowe wyniki?

kubaszow
26-06-12, 16:40
Jesli miales cos robione z wydechem i pewnie nie masz juz kolektora to wyniki nie beda miarodajne.

karmel
26-06-12, 19:14
Jesli miales cos robione z wydechem i pewnie nie masz juz kolektora to wyniki nie beda miarodajne.

KATALIZATORA, nie kolektora... Ja bym się nie przejmował

kubaszow
26-06-12, 20:19
KATALIZATORA, nie kolektora
Dokladnie:) błąd w druku:)

JarekEJ2
27-06-12, 11:08
Sprawa już się wyjaśniła, sonda lambda pracuje jak jej pasuje. Sygnał raz jest raz go nie ma.

Temat do zamknięcia, choć dalej nie wiem jakie wskazania są prawidłowe w seri. Mam nadzieje że niebawem dowiem się z wykresu :D

carlosv
27-06-12, 21:51
KATALIZATORA, nie kolektora... Ja bym się nie przejmował

REAKTORA KATALITYCZNEGO a nie katalizatora (tłumaczone bezpośrednio z niemieckiego):)

Jarek nawet na ciepłym silniku ta sonda tak wariuje?

JarekEJ2
28-06-12, 10:30
Na ciepłym silniku. Pracuje elegancko a pochwili zaczyna wariować i sygnał powoli zanika.

carlosv
28-06-12, 14:06
i sygnał powoli zanika.
a świeci Ci sie wtedy "check engine"?