PDA

Zobacz pełną wersję : swap d15b2 na d16a9



hektor1985
22-06-12, 09:54
hej jak w temacie potrzebuje info co trzeba przerobic gdy wyrzucam d15b2 a chce wlozyc d16a9..do civic 5g mam kompletny swap wraz z wiazka skrzynia kompem itp..glownie chodzi mi o wiazke i o przejscie ze sprzegla hydraulicznego na linke.. potrzebuje konkretnych odpowiedzi a co do wiazki to moze jakis schemat... prosze o pilna pomoc i podkreslam KONKRETNE ODPOWIEDZI za co z gory dziekuje

stolarz
22-06-12, 10:21
Zobacz czy masz w zestawie taką małą czarną elektroniczną puszkę podpisaną "Lambda control system" bo w A9 nie ma lambdy w wydechu. wiązka powinna pasować bez problemu

poza tym w 5g wychodziło D16A9 seryjnie w EG5 z 92r.. Tam skrzynia była na hydraulicznym sprzęgle. Z tego co pamiętam to w A9 półosie mają grubszy wieloklin niz inne d serie ale mogę sie mylić. Albo poszukaj skrzyni od 5g z A9 albo przełóż sobie bebechy z tej skrzyni którą masz ze swapem do skrzyni która jest w D15.

Ewentualnie przy swapie sprawdź czy półosie z A9 pasują do skrzyni z tej D15 i nic nie przerabiasz

mirasek
22-06-12, 13:15
Silnik jest z CRX, tak? Wiązke zostawiasz starą z d15b2, dokładasz do niej kable od wtrysków przez resistor box, potrzebny będzie PA-sensor z CRX bo w EG masz wbudowany w kompa a w CRX wpinany do wiązki, do tego trochę zabawy przy kablach aparatu i czujniku drugiego wałka - musisz ściągnąć sobie schematy obu wiązek i będziesz miał wszystko jak na dłoni. Mogą być jakieś niuanse z przedłużaniem kabli do czujników, itp., już nie pamiętam dokładnie, a i ten śmieszny potencjometr przy kompie zamiast lambdy będzie Ci potrzebny.

Nie kombinuj ze sprzęgłem na linkę, skrzynia z d16a9 ma bardzo długie fd (chyba że ktoś wcześniej zmienił na krótkie), korzystniej zostawić skrzynię z d15b2 na hydro, a najlepiej przerzucić do niej 3 i 4 z tej L3.

ps. taki temat był już chyba razy kilka...

hektor1985
22-06-12, 21:50
hmmm.. ponoc na ckpl jest gosc ktory zajmuje sie wlasnie takimi rzeczami ale nie wiem dokladnie kto:( skrzynie musze od d16a9 wrzucic bo u mnie strasznie glosno szumi skrzynia jest juz do wyje.... :)

a silnik jest z civic4g

widze ze i na tym forum tylko duzo gadajacych a malo pomagajacych czyli nikogo konkretnego.. dajecie tylko poszlaki i glupie pytania zobacz to zobacz tamto.. podsuwacie mi tematy ktore maja ten sam watek ale zbaczaja na inne tematy i sa nie kakretne... nie potrzebuje gdybania tylko konkretnych odpowiedzi jak ktos ma schemat wiazki z d15b2 i d16a9 niech pisze a jak nie mozecie pomoc mi w zaden sposob to lepiej w ogole sie nie odzywajcie ludzie.. pozdrawiam i z gory dziekuje konkretnym a najlepiej takim co juz mieli doczynienia z takim swapem,a filozofom dziekuje filozofie pozostawcie dla siebie..