PDA

Zobacz pełną wersję : bicie kierownicy...



banan24
20-06-05, 15:41
witam,. mam taki dziwny dla mnie problem. podczas jazdy od 130km/h zaczyna mi bic kierownica. wszystkie drazki sa wymienione. dzieje sie tak rowniez przy hamowaniu z wiekszych predkosci. ustaje tak przy 40km/h. jak ruszam kierownica to stuka cos w maglu i jest niewielki luz. musze wymienic magiel czy mozna to w jakis sposob zregenerowac. magiel nie leje. jesli musze wymienic to czy moge kupic urzywany i jak sprawdzic czy nie kupie takiego samego z luzem. z gory dzieki za pomoc... pozdrawiam :roll:

LIO
20-06-05, 15:43
to najbardziej prawdopodobne, ze masz luz na maglu. Mozna go zregenerowac, wszystko kwestia gdzie i za ile. Wolalbym kupic uzywany niz regenerowac, ale samemu jak nie mam pojecia jak obejrzec, to bym w ciemno nie bral, tylko poradzilbym sie "fachowca"

boomer
20-06-05, 15:47
Pomijajac fakt ze nie widzac nikt nie doradzi oraz ze

ale samemu jak nie mam pojecia jak obejrzec, to bym w ciemno nie bral, tylko poradzilbym sie "fachowca"
To zgadzam sie z LIO

Wolalbym kupic uzywany niz regenerowac

ERKA
20-06-05, 15:53
ja bym najpierw sprawdził wyważenie kól i czy są proste felgi, to najczętszy powód bicia na kierownicy

boomer
20-06-05, 15:55
A czy oprocz bicia sciaga ci samochod w ktoras strone?

juniorohw
20-06-05, 16:15
A ja bym stawiał na krzywe tarcze hamulcowe.

banan24
20-06-05, 16:18
nic nie sciaga. felgi zakladalem z miesiac temu ale na zimowych mialem to samo wiec to nie kola. jaka moze byc rozsadna cena za uzywany magiel.?? 8) bo z tego co widze to dosyc ciezko jest dostac. i czy jest roznica w maglu od 1,6 czy to to samo co 1,5. dziaki za szybko odpowiedz... :grin:

[ Dodano: Pon 20 Cze, 2005 ]
tarcze tez nue sa krzywe. bylem na diagnostyce i sprawdzalem. to raczej magiel bo na kierownicy jest maly luz...

marcinnsr
20-06-05, 16:29
ja milem u siebie to samo magiel kupilem od pana z wieliczki 200 zl a wymiana 100 zl u znajomego mechanika, nie zastanawiaj sie kup lepiej uzywany za regeneracje zaplacisz min 500zl i bardzo czesto zdarza sie ze pozniej cieknie

poz M>M

boomer
20-06-05, 16:30
magiel kupilem od pana z wieliczki
Ale to handlarz, bo jak tak to daj chlopakowi namiary bo mi pan z wieliczki nic nie mowi :)
banan24 szukaj tez na szrotach

wieshaq
20-06-05, 16:37
szukaj w gazetach typu Autogielda lub ich internetowych stronach. jest na prawde kupe aut na czesci. ja zawsze tak robie i na prawde w ten sposob tanio mozna kupic. juz pare dobrych dealow zrobilem :D
handlarz to zawsze dowali z grubej rury
www.autogielda.com.pl ful roznitych i na czesci

edit aha i jak juz bedziesz mial strone po wyszukiwaniu to zacznij przegladanie od ostatniej bo pierwsze stroney sa platne za dostep a koncowe juz nie

ERKA
20-06-05, 16:47
Kiedyś ktoś mi polecał taką stronę z częściami używanymi http://www.czesci.ambit.pl/

ZAKi
20-06-05, 17:56
Mam ten sam problem tyle, że ja podejrzewam złe wywarzenie koła albo wybuloną oponę bo jak 2 miechy temu leciałem ponad 200 km/h to nic się nie działo a teraz od 120 km/h się zaczyna bicie a stuki na maglu mam już od roku chyba :P

prz3mo
20-06-05, 18:04
Tez drgała mi kiera przy wysokich predkosciach (pow. 140km), takze przy hamowaniu... Okazalo sie ze... byla krzywa jedna felga. Wyprostowalem ją, wywazylem kola i jest OK.

banan24
21-06-05, 00:09
ale jak to sprawdzic podczas kupna czy jest dobra czy nie. bo to czy leje to raczej bedzie widac... i czy jest roznica od 1,5 i od 1,6.. albo od nowszej 1,4. dzieki za szybka odpowiedz
:wink:

banan24
23-06-05, 13:24
dzieki za podpowiedz... skocze na gielde do gliwic moze sie cos znajdzie... a jesli nic nie znajde to podzwonie po ogloszeniach... ale najpierw pogadam z jakims fachura zeby syfu nie kupic... pozdrawiam.. 8)

Lao
23-06-05, 22:28
Ja mam ten sam problem i przypadkowo zgadałem się z gostkiem co dał temu radę. Wcześniej 5razy wyważał koła i nic, sprawdzał były prościutkie. Wkońcu podjechał do punktu gdzie wyważają koła na aucie. Rozpędzaja koło do 140km/h i wyważają. I jak ręką odją mówi że nic, żadnego drgania. Ja już tam jadę:)

banan24
23-06-05, 23:22
wszystko fajnie ale u mnie to raczej nie pomoze. mam ewidentnie luz na kierownicy bo jak stoi auto z wylaczonym silnikiem to ruszajac kierownica widze luz i slysze stukanie. nawet jak podniose samochod to stuka. wiec u mnie odpada. ale dzieki za podpowiedz. sprobuj oby Ci sie udalo...

nick__t
24-06-05, 00:27
Witam
Jestem z "branży" która poniekąd zajmuje się problemem który opisałeś :shock:
Hehe ......a więc pisze fachowo co następuje i co powinieneś sprawdzić (w kolejności):

1. Opony, felgi, wyważenie kół (jedź do pierwszego zakładu wulkanizacyjnego i każ wyważyć sobie koła. Gdy pracownik warsztatu założy koło na wyważarkę bądź dociekliwy : powinieneś sam wizualnie ocenić kręcące się koło, i zwrócić uwage czy nie ma bicia bocznego i/lub góra dół) Jeśli zauważysz że koło nie kręci się idealnie każ znaleźć tego przyczyne (uszkodzona opona i/lub krzywa felga) PAMIĘTAJ że wyważyć da się nawet najbardziej krzywe koło, niestety jeśli jest ono uszkodzone mechanicznie NIC Ci to nie da.
Wyważając nie prostujesz felgi ani nie naprawisz uszkodzonej opony.

2. Jeśli masz luzy na układzie kierowniczym (na drodze : przekładnia - krzyżak - kolumna kierownicza - koło kierownicy) to ABSOLUTNIE nie może to być przyczyną twojego problemu (extremalny przypadek)! Jeśli jednak luzy występują na drodze : końcówki drążka kierowniczego (gałki) - drążek kierowniczy - przekładnia kierownicza, to wtedy nawet najmniejsza krzywizna felgi (ew. uszkodzona opona) jest przyczyną drastycznego (szarpanego) prznoszenia drgań na układ kierowniczy.

3. Extremalna krzywizna tarcz hamulcowych (ew. tarczy) . Możesz sprawdzić to w bardzo prosty sposób : Jedź dowolną prędkością w której nie ma objawów drżenia kierownicy (najlepiej w granicach 80 km/h) i zacznij hamować niezbyt gwałtownie ale zdecydowanie, i sprawdź czy podczas hamowania mając obie ręce na kierownicy występuje jej drżenie.

4. Między bajki włóż rady typu cyt: "ustaw sobie zbiezność i sprawdź całą geometrie" , aczkolwiek zła geometria (szczególnie zła zbieżność) może wzmacniać efekt bicia.

Pozdrawiam

ps: banan jesteś z Blachowni k/cz-wy?

banan24
24-06-05, 12:28
na poczatku dzieki za fachowe zdanie. tego mi trzeba... tak jestem z blachowni kolo czewy. a wiec tak. bicie kierownicy mialem juz na kolach na ktorych kupilem samochod(miesiac sierpien). okolo listopada zalozylem opony zimowe i bicie nadal bylo. wszytko oczywiscie bylo wywazane przy mnie. wiosna kupilem felgi aluminiowe :grin: z oponami. wszystko bylo sprawdzane czy jest proste itp. geometria byla robiona. zbierznosc ustawiona. kola wywazone. a bicie nadal jest. po podniesieniu samochodu na podnosniku w stacji diagn. sprawdzalismy luzy. na drazkach galkach itp. nie widac zadnych luzow.(bylo to jakies 1,5 m-ca temu ale bicie jest takie same). samochod stojac na drodze z wylaczonym silnikiem, ruszajac delikatnie kierownica slychac stukanie i widac ze jest luz pomiedzy drazkiem a listwa magla. czy jak fachowo sie to nazywa. widac ze luz jest na maglu. na prostej drodze o dobrej nawierzchni(bez zadnych lat i dziur) kierownica nie bije. :? jezeli jestes z branzy poniekad dotyczacej mojego problemu to jezeli jest taka mozliwosc to mozemy sie jakos spotkac i moze uda man sie rozwiazac moj problem. jezeli tak to prosze o jakis kontakt. ewentualnie gdzie mam sie zglosic. wielkie dzieki z gory..... pozdrawiam... ;)

LIO
25-06-05, 02:15
ja mam bicie przy hamowaniu z duzej predkosci.
STORY ;)

Dzisiaj jechalem jak codzien, patrze a tu Calibra mnie goni, no to tradycyjnie redukcja i ogien, a ta wprawdzie mniej ale dalej dochodzi. :shock: Zdziwko, co to za calibra, bo zwykle baty dostaja. Kiedy w polowie 4 biegu przesunela sie do przodu, patrze znaczek V6 (obce blachy) i wszystko jasne. Ale dalej nie odpuszczam i cisne do konca. 4 bieg konczy sie przy jakis 200km/h, no to 5 bieg 6000obr/min i dalej jade za nim (doszlo do 220km/h, a byla okazja sprawdzic maksa :-( ) a tu hamowanie. Przy 140km/h hamulce juz slabo reagowaly, a kierownica próbowala wypasc mi z rak. Od tamtej pory przy najmniejszym dotknieciu pedalu hamulca wielkie drgania.

I tu pytanie. Jak by byly krzywe tarcze to by bila chyba przy kazdym hamowaniu. Czy to wina klocków ? Czy wszystkiego po trochu, niewywazone kola, tarcze, zbieznosc, magiel. Glupieje juz, a nie mam kiedy na kanal autka wziac.

eVok
25-06-05, 02:32
może spróbować doważyć koła na samochodzie :?: albo tarcze się przegrzały i wykrzywiły

boomer
25-06-05, 12:06
LIO tez tak mialem, okazalo sie ze tarcze wykrzywione byly i juz zjechane.

prz3mo
25-06-05, 12:24
Tez proponuje najpierw koła dobrze wyważyć (sprzwdzic tez czy nie pogięta felga). Ja mialem podobnie, mialem wizje wydatku kasy na tarcze :( Okazalo sie ze jedna felga (alu) byla krzywa. Zaplacilem za jej prostowanie 40pln, wywazylem kola i jest gitara.
Choc u mnie po zejsciu do nizszej predkosci bylo ok, a Ty piszesz ze jest juz tak caly czas, wiec moze i rzeczywiscie tarcze..

boomer
25-06-05, 15:03
Jezeli przy hamowaniu z duzej predkosci tak jest a potem jak tarcze ostygna juz tego nie ma to na bank tarcze. Bija jak sie mocno nagrzeja

diodalodz
27-06-05, 02:51
dokładnie tak . Wsadziłem kiedyś włoskie tarcze to do civica i generalnie zrobiły sie błękine po 1 tys km . popaczyły sie to wrzuciłem ja do znajomego na maszynke przeszlifowałem i było dobrze ale po 2 tyś znowu dostały i zrobiły sie krzywe . hm wiec nie polecam takich oszczędności . odradzam tez tarcze MIKODA bo maja dziwne własciwości pacza sie po nagrzaniu . Hm jeśli chcesz zobaczyć czy to tarcze to rozgrzej hamulce . potem wyjedz na równa droge rozpędz do 100 km/h i delikatnie naciskaj hamulec coraz głebiej . jeśli przy lekkim naciśnięciu pojawia sie drgania i beda rosły aż nagle znikna to tarcze sa do wyrzucenia . Czasami czuje sie je az na pedale hamulca . Co do felg stalówki hondowskie z przed 95 roku sa dośc mocne i raczej pokrzywienie ich to wyczyn . Niedoważenie felg możliwe choć drgania pojawiaja sie powoli np od 60-80 km/h a potem zdarza sie ze przy 150 gina . A panowie chyba wiadomo wam ze jak sie ma krzywe tarcze i sie to oleje to po chwili jest do robienia zawieszenie przednie (głównie swożnie) drgania potrafia rozwalić wszystko . Hm zastanawia mnie czy na przekładni nie ma regulacji docisku listwy do ślimaka bo większość aut ma taki wynalazek a wszystko zazwyczaj opiera sie o teflonowa kształtke .

badyl
28-06-05, 01:06
Hm zastanawia mnie czy na przekładni nie ma regulacji docisku listwy do ślimaka

jest :roll:

diodalodz
28-06-05, 01:19
no to generalnie tym sie kasuje luzy w przekładni :) A jak juz nie ma regulacji to trzeba zamontować nowy docisk tzn ten teflonik co tam sobie siedzi .

banan24
28-06-05, 23:21
mam prosbe.. z tego co wiem to mozna zredukowac luz na maglu poprzez jakis teflon. gdzie to sie reguluje.. moze ktos wie... bo w ksiazce nic nie pisze... z gory dziex

diodalodz
30-06-05, 20:26
ujeliście cała sentencje jesteśmy lepsze mechaniory bo mamy okazje :) nikt nie ukrywa ze ford sie jest królem polskich poboczy (wiem bo generalnie w moim autku to narazie tylko podsufitki nie ruszałem ) Hm poprostu zadałem wam elementarne pytanie w innym poście i nie potraficie na nie odpowiedzieć a z tego co sprawdziłem to najczęstsza ustrerka zawieszenia w civicach 92-> . Hm odeszlismy tu od tematu . Odnalazł ktoś wkręty regulacyjne przekładni kier , prawdopodobnie bedzie to jakaś dość duza śruba np na klucz imbusowy , rozmawiałem tez z kolega i ma ten sam problem u siostry generalnie też jest luz ale nie za duzy (tzn słychać jak sie obija listwa np na kocich łbach ). Nie mam teraz czasu zabrać sie za civica bo w kolejce jest kadet matiz i coś jeszcze . W przyszłym tyg koło czwartku-piątku pewno zajme sie civicem to zobacze jak ta przekładnia jest zbudowana i czy ma regulacje .

LIO
30-06-05, 21:45
W przyszłym tyg koło czwartku-piątku pewno zajme sie civicem to zobacze jak ta przekładnia jest zbudowana i czy ma regulacje .
z checia poczytamy
ja napewno, bo wiedze czerpie glównie z tego co zrobie przy aucie, co zaobserwuje, jak i przeczytam na tym forum.

banan24
17-08-05, 14:05
wiem jak zredukowac luz na maglownoicy. jest taka srubka ktora sie redukuje. chyba ze listwa jest juz wybitatak jak u mnie wiec pozostaje tylko wymiana magla na inny. jak jest ktos zainteresowany to pytac. wszystko opisze jak sie bedzie dalo to zrobie zdjecia...

prz3mo
17-08-05, 17:33
wiem jak zredukowac luz na maglownoicy. jest taka srubka ktora sie redukuje. chyba ze listwa jest juz wybitatak jak u mnie wiec pozostaje tylko wymiana magla na inny. jak jest ktos zainteresowany to pytac. wszystko opisze jak sie bedzie dalo to zrobie zdjecia...

No to podziel sie tu na forum. Fotki mile widziane.. Moze sie przyda, mi cos stuka w ukł. (zreszta juz o tym pisalem), albo krzyzak albo wlasnie maglownica.. Wiec chetnie poczytam :)

banan24
18-08-05, 01:19
jak zrobie fotki to wszystko z przyjemnoscia opisze. bo teraz bylaby straszna zamotka.... postaram sie w weekend zrobic bo teraz za bardzo nie mam czasu i mozliwosci... :(

sivy
02-05-07, 11:46
a ja mam pytanie ten taki biały plasticzek w przekładni do czego jest tam powinien byc jakiś płyn czy coś?? pozdr