PDA

Zobacz pełną wersję : Nie tylko do jasnowidzów :)



haste
09-08-07, 20:50
Witam
Temat z serii DZIWNY :)
Przymierzam sie do kupna Hondy Civic - 97 - 99 (1,5 VTEC japoniec).
Juz od prawie tygodnia nikt nie nie jest wtanie jednoznacznie doradzić czy warto kupic samohdzik ktory sobiie upatrzylem czy tez nie...
Jednoczesnie mam zle przeczucia co do kokretnej jednostki ktora sobie upatrzylem...

http://www.sklep-lozyska.pl/honda/DMS-22549-695-454-1.JPG
http://www.sklep-lozyska.pl/honda/DMS-22549-695-454-2.JPG

Byc moze ktorys z Was ogladal te honde na slasku i (jest w miare charakterytyczna) i wyciagnal jakies konstruktywne wnioski - bo moi znajomi niestety nie byli zbyt pomocni...
Dziwi mnie fakt ze cena za rocznik '97 pelne wyposarzenie (klima, pelna elektryka, abs etc. - jednyny problem to z prowadnica szyby od strony kierowcy) za 14tys stoi i nikt jej jeszcze nie kupil. Wizualnie jest idelna (w srodku mala dziurka na tapicerce przy dzwiach) dlatego jakos boje sie ze cos jest z nia nie tak....
Sprawe komplikuje tez fakt ze do jutra musze cos kupic i ciagle nie znalazlem (poza tym jednym samochodzikiem) sesnwoanego do zakupu na terenie slaska....
Jakby ktos z Was ZNAŁ ten konretny pojazd (domyslalm sie ze osoba ta zapewne byla by ze slaska) to prosze o jakies info.

skolopendra
09-08-07, 20:57
Dziwi mnie fakt ze cena za rocznik '97 pelne wyposarzenie

jest to zupełnie normalna cena


w srodku mala dziurka na tapicerce przy dzwiach

bez przesady :d

haste
09-08-07, 21:08
Wiesz...
Kiedy zobaczylem to http://moto.gratka.pl/tresc/honda-civic-klima-ks-serwisowa-igla-1-5-benzyna-7422299.html?w=551a3db2979dc4b1&s=1 moje zdanie na temat cen uleglo zachwianiu :)...
A to ze ten samochdzik kupil ktos chyba dzien po zamieszczeniu ogloszenia pokazuje ze jest to chodliwy towar, a ten o ktorym mowa w pierwszym poscie stoi juz chyba z kilka tygodni...

skolopendra
09-08-07, 21:14
przyjedz do krakowa
na giełdzie stoi nieraz kilka w podobnych cenach
..................i chętnych sporo
tylko chcieli by za pół darmo
;)

haste
09-08-07, 21:23
No to jeszcze poprosze namiary na te gielde...Godziny, w jaki dzien najlepiej (po Myslowickiej wiem ze to baaardzo wazna rzecz) jechac itp...

tomek_m
10-08-07, 00:30
Dziwi mnie fakt ze cena za rocznik '97 pelne wyposarzenie

jest to zupełnie normalna cena


w srodku mala dziurka na tapicerce przy dzwiach

bez przesady :d

dziurkami to ja bym sie zbytnio nie przejmowal :afro:

carlos
10-08-07, 11:38
kolego
zobacz samochód, przejedz się, zobacz blachę i jak wszystko gra to bierz i nie marudź :)
ja kupiłem składaka HIHIH sam kupowałem :) silnik w stanie dobrym i śmigam i leję i śmigam i ytak w koło :)

carlos

ps ładny kolorek wybrałeś :)

matekLDZ
10-08-07, 13:49
ja swoje d14a4 z listopada 96 full elektryka to malej poprawki 2 elementy zaplacilem 8200 z Łodzi... jakies 2 misieace temu... bylem nim juz nad morzem i wszystko jest ok... glancus...;) nie sugeruj sie cena tylko ja sprawdz...
pozdrawiam i udanego zakupu zycze...;)

tak na marginesie to za 8 tys zdrowej Vg nie moglem w lodzi znalezc a trafila sie VI zdrowa za ta sama cene:D

s3kawek
10-08-07, 17:53
Po pierwsze to od komisów trzymał bym sie z daleka.
Po drugie jak stoi i nikt go nie chce to widocznie cos z nim nie tak.
Po trzecie to pojedź zobaczyć - tylko sie nie napalaj.

Co to znaczy ze musisz kupić? Kupisz gówno i bedziesz sie męczył. Pośpiech nie jest dobrym doradcom przy zakupie.

ZMJ
11-08-07, 01:42
Po pierwsze sie nie spiesz.
Ja MUSIALEM kupic z koncem marca a udalo sie dopiero tydzien temu. Zakup to powazny wybor i kazdy Ci powie ze jak sie spieszysz to niczego dobrego nie kupisz (no chyba ze masz duzy zapas szczescia).
Be patient! I sprawdzaj wszystko co sie da. Od stanu karoseri, czy na zalamaniach karoserii nie ma roznicy warstw lakieru (malowane = bite). Sprawdz czy auto nie wozi ze soba kilogramow szpachli (np. magnes przyczepiany do karoseri - na szpachli sie slabiej, tuziez wogole nie trzyma), pytaj o ksiazke serwisowa, stan zuzycia wnetrza (kierownica, tapicerka, galka zmiany biegow, reczny itp) i czy ten stan na chlopski rozum pokrywa sie z przebiegiem, Stan prowadnic (naruszona geometria = porzadny dzwon).

sposobow jest wiele, mitow jeszcze wiecej. Najlepiej jest wziac ze soba czlowieka z warsztatu (nie musi byc znajomy - placisz mu wiec bedzie szczery) tylko takiego ktory bedzie mial ze soba komputer diagnostyczny i bedzie w stanie ocenic stan silnika (skoro sie na tym nie znasz to ciezko sie jest zorientowac po podniesieniu maski).

Mozesz tez mysle dogadac sie z kolesiem z komisu i odwiedzic tym autem jakis warsztat. Jak sie okaze ze auto do bani - tracisz kase, ale jesli bedzie ok to masz pewnosc ze dobrze wybrales.

Powodzenia

tomek_m
11-08-07, 03:12
kupic to nie problem - kwestia co - ja kupilem civ 92r - przebieg 161 000, srednio temu wierzylem ale mimo wszystko, po pol roku okazalo sie ze wlasciciel 100 tys km zdjal licznika - i co mam teraz zrobic?- - life is brutal :( pozostaje zbierac na remont silnika i tyle

haste
11-08-07, 09:02
Po tym wszystkim co napisaleiscie to raczywiscie oze byc problem...
Wlasnie zalatwiam sprowadzenie tego co chce z Niemiec - jednak jak juz wielu zauwazylo moze byc problem z przywieizniem czegos sensownego z tego kraju (predzej Belgia czy Holandia) jednak sprobuje..