PDA

Zobacz pełną wersję : nierowne obroty jalowe w D14 Z2



hangetsu
08-08-07, 20:29
:( Witam hondziarzy....jestem nowym włascicielem civica rok 99 1.4...silnik D14 Z2 mam następujące objawy... przy wcisnieciu nagłym sprzegła obroty na obrotomierzu spadaja ponizej 500 potem wraca na 750 ale czasem faluja jaka jest tego przyczyna...podobno zabrudzony silniczek krokowy ale nie zabardzo wiem gdzi on jest w tym silniku...

marchij
11-08-07, 17:45
duze prawdopodobienstwo ze silniczek. patrz od przodu pod filtr powietrza, składa sie z 2 czesci plastikowa(szara) i metalowa. wykrec caly i odkrec plastik od metalu ,wyczysc wszystko musi chodzic bez najmniejszego oporu. Aby wymontowac zdejmij filtr powietrza i odlacz wtyczke i 2 wężyki, uwazaj na plyn chlodniczy w wezykach.

pozdro

Ola_la
11-08-07, 20:09
wyszysc silniczek krokowy i wyreguluj wolne obroty srubka na przepustnicy - to tyle

hangetsu
12-08-07, 00:07
dzieki za rade ...

[ Dodano: Nie 12 Sie, 2007 ]
zresetowalem kompa i pomoglo...tzn.wyjalem bezpiecznik 7,5A na 20sek. potem po wlozeniu bezpiecznika odpalilem zimny silnik...na jalowych chodzil az wlaczyl sie wiatrak chlodnicy...po wylaczeniu wiatraczka wylaczylem silnik,po chwili znowu wlaczylem...i jalowe juz w normie...przeczytalem to w jakims poscie o resetowaniu... :aloha: