PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja z 4 na 5 osób EG4 Hb



Bananowy
18-06-12, 09:29
Witam. Jako że jestem nowy na tym forum mogłem zabłądzić i nieumiejętnie umieścić ten temat za co z góry przepraszam.

Sprawa przedstawia sie tak ; po zakupie nie zwróciłem na to uwagi jednak dziś przed wyjazdem wywalałem zbędne rzeczy ze schowków i zajełem sie lekturą karty pojazdu - w której jest napisane ze moja hanka ma miejsce na 4 osoby ; w dowodzie oczywiście jest to samo. Oczywiście nie jest to jakieś mega utrudnienie bo samochodem latam sam ewentualnie z dziewczyną ,ale czasem zdarzy sie ze trzeba załadować komplet - dyskomfort jest ale do miejsca przeznaczenia trzeba sie dostać. Zaznacze ze pas biodrowy jest ( a w zasadzie tylko zaczep ; bo pasa samego w sobie nie ma ); tylnią kanape ma z 2 zagłówkami ; która moze wyleciec w kazdej chwili bo siedzisko jest w fatalnym stanie, samochód jest przed przerejestrowaniem

Jakie kroki poczynić aby osiągnąć dowód z liczbą miejsc - 5 ? czy ktoś przez to przechodził ?

Pozdrawiam
Piotr ;)

piotrstrojek
18-06-12, 11:47
A to Ci dobre :p

Wydaje mi się że będziesz się musiał udać na stację diagnostyczną, gdzie Pan Ci wystawi papierek że auto jest przystosowane do przewozu pięciu osób i nie powinno byc kłopotu ze zmianą cyferki w dowodzie. Nie jestem pewien, ale chyba podobna procedura mam miejsce gdy zmieniasz charakter przeznaczenia auta - tak jak kiedyś pseudo ciężarowe z kratką z tyłu. Po demontazu kratki w zakładzie jechało się na przegląd, gdzie diagnosta wystawiał odpowiedni świstek i z nim się udawałeś do urzędu...

Bananowy
19-06-12, 01:58
No tak też myślałem i wyczytałem ( własnie o tych osobówkach z kratką ), może orientujesz się czy z tym idą jakieś dodatkowe koszta czy to poprostu można załatwić przy okazji przeglądu okresowego? A może wśród nas jest jakiś diagnosta który bardziej szczegółowo naświetli sprawę

piotrstrojek
19-06-12, 11:00
Nie wiesz jak jest w Polsce? Prawie na 100% mogę Ci powiedzieć że są to jakieś dodatkowe koszta, ale najlepiej będzie jak przejedziesz się na stację diagnostyczną i spytasz się jak rozwiązać taki problem... a później napisz na forum dla potomności... pamiętaj żeby pas zamontować bo to raczej będzie kluczowe ;p

geto90
19-06-12, 17:42
Witaj, moge cos powiedziec na ten temat bo mialem z podobna sytuacja do czynienia :)
Juz mowie o co chodzi, wiec tak. Kupilem Hanke V coupe ktora byla sciagnieta z Wloch, we wloskich papierach i oczywiscie w tlumaczonych na jezyk polski bylo 5 miejsc siedzacych. Auto przechodzilo pierwsza diagnostyke w Polsce i wlasnie tam ktos sie pomylil i wpisal 4 miejsca. Przyznam szczerze nie zwracalem na to uwagi od samego poczatku, rok pozniej jakos miesiac przed diagnostyka okresowa stwierdzilem ze trzeba z tym zrobic porzadek i zmienic na 5 osobowe. Poszedlem do starostwa gdzie dowiedzialem sie, ze mam dwie opcje: pierwsza, zrobic korekte do pierwszego badania po sprowadzeniu (niestety kupilem auto w innym miescie i tam byl robiony pierwszy przeglad) lub wycieczka do stacji diagnostycznej ktora zrobie takie "badanie" i ewentualnie wtedy przyjsc z wnoskiem o zmiane w dowodzie. Wybralem druga opcje poszedlem do stacji diagnostycznej z nadzieja ze zrobie to za pare zlotych no bo coz w tym trudnego :) ale nie. pracownik powiedzial mi, ze owszem moze zrobic takie badanie ale jest srednio oplacalne bo jego koszt jak dobrze pamietam to cos powyzej 200 zlotych (nie pamietam ile dokladnie), i raczej lepiej zalatwic opcje z korekta do pierwszego badania. I tak tez zrobilem :) w moim przypadku wydawanie na to tyle kasy bylo bez sensu wiec zalatwilem to telefonicznie i listownie z ta pierwsza stacja diagnostyczna, trzeba doliczyc tez wyrobienie nowego dowodu wiec w sumie robie sie dosc spora kwota, no ale wybor nalezy do Ciebie :)

Mam nadzieje, ze cos pomoglem,
pozdro

Bananowy
20-06-12, 08:58
Nie mam czasu polatać po tych urzędach więc opieram się na tym co wy napiszecie, ja kupiłem samochód w kraju - więc ( chyba ) opcja z korekta odpada, samochodu jeszcze nie przerejestrowałem ; kupione w innym województwie więc dowód jak i blachy są do zmiany. Może dziś wyrwe sie do tego wydziału komunikacji - ohh jak ja uwielbiam panie z urzędów :mad:

Dzięki geto90

karmel
21-06-12, 12:06
To jak musisz przerejestrować, to napomnij Pani w urzędzie że jest błąd i masz samochód 5 osobowy... One tam tak na prawdę wpisują co im się podoba...

Bananowy
24-06-12, 22:24
To jak musisz przerejestrować, to napomnij Pani w urzędzie że jest błąd i masz samochód 5 osobowy... One tam tak na prawdę wpisują co im się podoba...

Tak niestety łatwo nie da sie tego obejść ... przynajmniej z paniami z mojego urzędu :) sprawa stanęła na tym ze spokojnie mogę przerejestrowywać a przy przeglądzie - wrzesień ; muszę postarać się o papierek od diagnosty o stwierdzenie 5 miejsc ; i z tym spowrotem do urzędu co zostanie wpisane w pole adnotacji urzędowych.

Mam nadzieje ze nie wyjdą jakieś komplikacje z tego