PDA

Zobacz pełną wersję : PROBLEM!!! biały dym po remoncie :(



glowa
16-06-12, 01:57
Witam, mam problem w postaci białego dymu. Silnik został wyremontowany od podstaw wszystkie uszczelki OEM pierścienie panewki. Auto jest praktycznie przez 2 tyg odpalane dziś tak samo, jak chciałem wyjechać z garażu pojawił się biały dym. co to może być? oprócz uszczelki:/

Saiti
16-06-12, 01:59
oprócz uszczelki to pęknięta głowica, pęknięty blok, może być rysa na głowicy która łączy kanały wodne z komorami spalania. Biały dym to spalany płyn chłodniczy najczęściej.

bednar_ek35
16-06-12, 03:11
Sorki że sie czepiam,ale dziwnie piszesz.Auto praktycznie przez dwa tygodnie odpalane,dziś to samo.Po remoncie dużo rzeczy mogło zebrać sie na garach i dlatego biały dym.Ja jak kiedyś wymieniałem uszczelniacze świec bo poleciały,wykręciłem świece i olej poleciał na cylinder to po odpale myślałem że civ zniknie w dymie.

Guscioren
16-06-12, 07:38
Moze woda Ci się zebrała w katalizatorze ;P?

Van_Dal
16-06-12, 11:33
jak nie ubywa oleju ani PLYNU CHŁODNICZEGO to nie ma sie co obawiać ;] powinno przejść

\btw auto na gaz ??

przejedź wiekszą trasę tak np 40km i niech odparuje Ci woda z wydechu bov jest taka opcja

glowa
16-06-12, 13:12
auto nie ma LPG. mam nadzieje ze to nic zlego bo za duzo kasy i jeszcze wiecej czasu poswiecilem w ten samochod. a jak to uszczelka to pod korkiem wlewu oleju powinno byc takie mleko? zaraz jade to sprawdzic.

carlosv
16-06-12, 13:30
a jak to uszczelka to pod korkiem wlewu oleju powinno byc takie mleko

prędzej będzie pod korkiem chłodnicy, tam też zobacz. U mnie po wymianie uszczelki pod głowicą było podobnie z tym że po odpowietrzeniu układu chłodzenia i przejechaniu dwóch tras po 11 km gdzie silnik dobrze sie nagrzał problem zniknął. Jedynie co skopałem to to że do płynu dostało sie trochę starego oleju jak zdejmowałem głowicę:(. Tak więc sprawdź korek wlewu oleju, chłodnicy i obserwuj czy nie ubywa Ci płynu chłodzącego. Na ciepłym silniku, w słoneczne dni (gdy jest mniejsza wilgotność powietrza) też dymi?

glowa
16-06-12, 14:07
patrzylem pod korkiem oleju i nic nie ma... odpalilem ja i na wolnych obrotach nic nie widac, a od 2,5 -3 zaczyna sie chmura i strasznie smierdzi benzyna. jak robilem samodiagnostyke to wyszedl blad sondy wiec moze troche ja zalewa. wczoraj wlalem do zbiorniczka wyrownawczego wody do max a dzis bylo 2cm nad MIN...

carlosv
16-06-12, 16:30
a jak korek chłodnicy? sprawdzałeś?

glowa
16-06-12, 19:50
no wlasnie nie... zobaczylem twoj post jak wrocilem juz do domu. jaki moze byc? i co bedzie oznaczac?

carlosv
17-06-12, 15:51
jak jest czysty to jest ok, a jak na nim jest tzw. "majonez" czyli taka maź ciemno żółta (taka jasna) to masz uszczelkę pod głowicą do wymiany.

glowa
17-06-12, 21:12
sprawdzilem ten korek od chlodnicy na zimnym i na rozgrzanym silniku. byl taki sam nie bylo nalotu... robilem wczesniej samodiagnostyke i wyskoczyl blad sondy. na normalnych obrotach jest wszytko ok ale przy 3 zaczyna lecic ten dym i strasznie smierdzi benzyna. ten dym moze byc dlatego ze ja zalewa? za duza dawka paliwa

carlosv
18-06-12, 04:31
ten dym moze byc dlatego ze ja zalewa? za duza dawka paliwa
mi jak sie wysypała sonda to tylko dużo zużywał paliwa ale tak bardzo nie dymił, tym bardziej na biało. Jaką masz sondę? ja mam dwie i najprawdopodobniej są dobre to bym Ci podesłał za koszt wysyłki.

glowa
18-06-12, 08:01
4zylowa d seria

glowa
18-06-12, 10:11
a masz zegary do 5 gena coupe?

carlosv
18-06-12, 16:55
niestety obie sondy są jednożyłowe:(. nie, zegarów nie mam.

glowa
18-06-12, 19:29
no coz bd szukac. a mam jeszcze takie pytanie. nie mam kierunkow... awaryjne sa