PDA

Zobacz pełną wersję : głupia sprawa ,gdzie wlac olej do skrzyni d16z6 szukam i nic



jaro21dnb
07-08-07, 19:38
siemka

glupia sprawa jest pare miejsc gdzie mozna wlac olej oczywiscie mowie z wlasnego

doswiadczenia bo w rozny sposob sie wlewa i takie zapytanie moze ktos podpowiedziec

gdzie go wlac dokladnie opisac :) dzieki :)

:):):)

Sławek
07-08-07, 19:43
Tam gdzie spuszczasz olej ze skrzynki- musisz odkręcić korek spustowy w skrzyni pod autem ;) - oleju dolewasz aż zacznie wypływać.

jaro21dnb
07-08-07, 19:46
zaraz jak to,to tam gdzie spuszczam tam i wlewam ? jestes na gg teraz wejdz na gg

Furious
07-08-07, 20:29
Tam gdzie spuszczasz olej ze skrzynki- musisz odkręcić korek spustowy w skrzyni pod autem
ciekawa teoria :D
korek do wlewu oleju skrzyni jest wyzej niz spustowy, jest to jakas sruba 14 chyba, z boku skrzyni, nad półosią

Sławek
07-08-07, 20:55
korek do wlewu oleju skrzyni jest wyzej niz spustowy
Tak, masz rację, namieszałem trochę :speszony:
Tu manual co i jak: http://images30.fotosik.pl/51/f3061b2628852404m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f3061b2628852404)

jaro21dnb
07-08-07, 22:48
he he dzieki wielkie dokladnie tak myslalem i zrobilem zanim to przeczytalem ,jak pisalem wczesniej ze zmienialem juz olej w kilku skrzyniach wlasnie w dokladnie taki sposob

srube na klucz 17mm z lewej strony pol osi odkrecamy to jest korek przelewowy i

wlewamy tam olej przez lejek jakis od strony maski i silnika nie musi byc od kola ;)

jak sprawdzalem w kilku miejscach wchodzi 1.7 litra , ja kupilem 2 litry i po wlaniu na

sucha skrzynie weszlo 1.7 1.8 ciezko okreslic ;)

lejemy olej przez ten lejek az sie pokaze z tego samego korka jak

wyplywa ,wyjmujemy lejek zakrecamy korek kluczem 17 mm i wsio ;)

A propo takie pytanie czy olej do skrzyni biegow automatycznych,ten sam co jest do

wspomagania taki czerwony przekladniowy moze byc wlany do skrzyni manualnej ? ?

Furious
07-08-07, 23:26
propo takie pytanie czy olej do skrzyni biegow automatycznych,ten sam co jest do

wspomagania taki czerwony przekladniowy moze byc wlany do skrzyni manualnej ? ?
do skrzyn w Hondach nie leje sie oleju przekładniowego !! !! !!
Albo MTF albo silnikowy półsyntetyk 10W40 !!

jaro21dnb
07-08-07, 23:28
okej,wiem,ale uszkodzi sie skrzynia czy nie od oleju ATF ?

kenny
08-08-07, 11:00
okej,wiem,ale uszkodzi sie skrzynia czy nie od oleju ATF ?

czy się uszkodzi o nie wiem, ale ATF jest zupełnie innym olejem (z tego co pamiętam to sporo gęstrzy), który ma inne zadania niż MTF, więc ja bym nie ryzykował.

rem36
09-08-07, 08:00
nie wiedziec czemu duzo ludzi wlewa atf do skrzyn, generalnei skrzynia po jego wylaniu w srodku wyglada normalnie ( jak by mogla inaczej :) ) ale poco to wlewac? Ani to tansze ani dedykowane do owego urzadzenia....

grochu83
16-08-07, 20:32
Na forum opisane jest w 100 topicach jaki olej wlać, ale nie mogę się doszukać konkretnej informacji co do pierścieni uszczelniających..

Czy trzeba wymieniać pierścienie uszczelniające do korka wlewowego i spustowego przy wymianie oleju w skrzyni manulnej?(w manualu piszą ze owszem)
Jeśli tak to czy są łatwo dostępne czy będe musiał wcześńiej zamówić żeby mi sprowadzili?
Wymiana oczywiście na MTF'a Hondy, chyba że nie dostane nigdzie to poszukam Texaco..

Pozdrawiam!

Lcfr
16-08-07, 21:13
Czy trzeba wymieniać pierścienie uszczelniające do korka wlewowego i spustowego przy wymianie oleju w skrzyni manulnej?(w manualu piszą ze owszem)
generalnie nie mussisz jak zrobisz to delikatnie i nic nie zniszczysz....
ja załozyłem stare i daje rade...
mysle ze 1 raz wytrzyma conajmniej....


nigdzie to poszukam Texaco..
Pozdrawiam!
półsyntetyk... silnikowy...