PDA

Zobacz pełną wersję : Centralny zamek



jacek147
07-08-07, 10:55
Mam problem z centralnym zamkiem w mojej hani 2d 6 gen a mianowicie przekręcając kluczyk słyszę (albo mi się wydaje) siłownik ale zamykają/otwierają mi się tylko te drzwi w których jest kluczyk:( Jak zdjagnozować co jest nie tak? Podejrzewam, że na zamknięcie jest wysyłany jakiś sygnał do drugich drzwi żeby zrobiły to samo co pierwsze więc wpięcie się żarówką /miernikiem do wiązki powinno dać jakiś efekt. Bezpieczniki są ok. Dodam że jak rozbierałem drzwi pasażera to w kostce było napchane sporo smaru niewiem czy to tak seryjnie było ale wyczyściłem to i nie pomogło. Proszę o pomoc i dzięki za odpowiedź :hinczyk:

dogg69
07-08-07, 12:11
Wg mnie to tak jak napisales - sprawdz napierw prad na kostce i natezenie / napiecie + bezpieczniki.
Jak na kostce jest ok, sprawdz jeszcze czy nic po drodze nie blokuje ruchu silownika ( czy jakis syf nie wpadl i nie blokuje etc. ) jak wszystko wyglada ok to neistety - nowy silownik.
u mnie mialem podobnie, raz na 3 zamkniecia drzwi pasazera sie nie zamykaly - silownik okazal sie ok, kable gdzies byly poprzecierane i za slaby prad szedl na drzwi pasazera.

Revoltec
08-08-07, 01:51
Najłatwiej bedzie (wedłóg mnie) jak wyjmiesz siłownik z dzwi pasazera i podepniesz go pod aku i bedzie miał jasne jak to nie to, to sprawdzaj miernikiem czy przepływa prąd. Chyba ze masz orginalna instalacje centralnego to wtedy sprawdz bezpieczniki. Pzdr

jacek147
08-08-07, 09:35
Wydaje mi się, że mam orginalyny, czy ktoś ma jakiegoś manuala jak się do niego dobrac bo niechcę nic zpsuć :)

dogg69
08-08-07, 20:18
Pociagnij z rapidshare`a ta ksiazke:

LINK (http://rapidshare.com/files/24575866/Sam_naprawiam_Honda_Civic.rar)

Strona 241
Pozdr.

jacek147
09-08-07, 07:28
Dzięki Dogg69
dziś wieczorem się za to wezmę :)
:hinczyk: