PDA

Zobacz pełną wersję : Civic 1,4iS i problem z inst. LPG



bialawy
05-08-07, 10:42
Witam Szanownych Klubowiczow...
Zglaszam sie do Was z problemem. Otoz chodzi o nowo wstawiona inst. LPG. 2tyg temu wstawilem sobie instalacje BRC z zowarami Tomasetto i elektryka Bingo. Kilka dni po montazu samochod wrocil do warsztatu na regulacje bo mial bardzo niskie obroty i podczas hamowania gasl. No i bylo Ok do wczoraj. Na skrzyzowaniu zgasl mi silnik. Wiadomo-momentalnie chwycilem za kluczyk i odpalilem. Inst. przelaczyla sie standardowo na benz ale po przejechaniu kilkudziesieciu metrow nie chciala sie juz przelaczyc na gaz. Pali sie tylko czerwona dioda swiatlem ciaglym (nie tak jak w przypadku czuwania na odpowiednia temp i obroty - miga czerwona i pala sie zielone od zawartosci gazu). Nie da sie w zaden sposob przelaczyc na gaz. Wylaczam instalacje, po przejechaniu kilku km staram sie wlaczyc ja ale dalej to samo - tylko czerwona dioda:-( Nie wiem o co chodzi:-( Moze ktos sie z czyms podobnym spotkal albo slyszal?
Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelkie zainteresowanie...

PS. poszukuje drucika trzymajacego zarowke od swiatel przednich mijania bo mi sie jedno ucho ulamalo:-(

bialawy

mobo
05-08-07, 11:49
Czemu nie pojedziesz do warsztatu tylko na forum sie pytasz nikt na odległość ci jej nie naprawi. Tymbardziej że masz na gwarancji świeżo :bicie:

aras12
05-08-07, 11:54
to chanba zakladac lpg da hani !!

wunat
05-08-07, 12:25
masz jeszcze cos konkretnego go dodania czy tak bez sensu klepiesz w klawisze?

[ Dodano: Nie 05 Sie, 2007 ]
czerwona dioda oznacza jakis blad ktory trzeba zczytac w warsztacie za pomoca odpowiedniego interfejcu. moze masz zle dobrane wtryski? masz filtr stozkowy?

bialawy
05-08-07, 16:04
Nie mam filtra stozkowego. Zastanawiam sie czy przyczyna nie lezy w czesci odpowiadajacej za przelaczenie bo w trakcie przelaczenia z benz na gaz zawsze slychac bylo dosyc glosne pykniecie z tylu samochodu gdzie zamontowany jest zbiornik. Nie wiem czy jest to normalne zjawisko. A do warsztatu i tak pojade skoro mam wszystko na gwarancji tylko gwarancja nie obejmuje niektorych uszkodzen a ja wlasnie chcialem delikatnie sprawdzic czy nie jest to przypadkiem uszkodzenie tego typu. Szkoda tylko ze bede mogl to zrobic dopiero w polowie tyg :-(
Pozdrawiam

PS. Ponawiam pytanie - moze wiecie gdzie szukac tego drucika przytrzymujacego zarowke w otworze?

tomek_m
05-08-07, 16:34
to chanba zakladac lpg da hani !!

hańba tak napisac "chanba"