PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie do wymiany silnika. Co wstawić, gdzie i za ile?



Mosciak
09-06-12, 22:22
Niestety czeka mnie wymiana silnika. Robiłem już dwa razy UPG, najpierw u jakiegoś frajera, następnie w porządnym warsztacie. Wciąż coś tam ją wydmuc****, jest jakaś nieszczelność. W każdym razie muszę zbierać kasę na nowy silnik, nie ma czego zbierać.

I teraz moje pytanie, co dalej? Proponujecie wstawić coś innego niż obecne D15B2? Mam to w gazie. Jaki jest koszt nowego silnika? Domyślam się, że te z allegro za 600zł są w takim samym stanie jak i mój obecny. Na co zwracać uwagę, gdzie kupić, oraz jaki jest koszt całej robocizny? Liczę na ciekawe porady w tej materii.

Jeszcze jedna sprawa. Odpowietrzałem dzisiaj układ i... odpadła mi ta część, do której wchodzi gwint ze śrubki, którą się odpowietrza. Jeździć się na tym nie da, gdyż jak wiadomo płyn ucieka przez tą dziurę. Zasklepienie tego jakąś poxiliną będzie skuteczne? Liczę, że z 200km na tym silniku zrobię, do pracy czymś trzeba dojeżdżać, a na wizytę na warsztacie mnie póki co nie stać, trzeba troszkę pieniążków odłożyć.

wilkucivic
11-06-12, 10:16
siema sluchaj tez mam d15b2 i ostatnio kupywalem silnik ze szrotu od starszego typka dalem za niego 400 zl . silnik 4 lata stal zalany olejem przelozylem swoj rozrzad bo mialem nw i silnik bardzo bardzo mnie zadziwil koles ktory ma civica 6g 125 hp nie odchodzi mi wogole przy moich 90 hp . wiec zalezy kto Ci sprzeda silnik czy bedzie chcial sie tylko pozbyc bo szrot czy nie . najlepiej szukaj jakiejs hondy na czesci na hodzie przy ktorej masz mozliwosc uruchomienia silnika itp . ja tez ugadalem sie z tym typkiem na gwarancje rozruchowa pisemnie takze nawet jezeli zle by bylo to pieniadze by oddal

Maskunt
11-06-12, 21:13
Zależy ile masz kasy.... D16Z6/Y8/Y2/W4 to jedne z lepszych wyborów koszt pełnego swapa z robocizną to nieco ponad 3 tysiące u Tygrysa:
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?88638-CZ%CA%A6CI-DO-HOND-CIVIC-92-05r-5D-CRX-Integra-Prelude-swapy-D16-B16-B18-K20
Sprawdzony człowiek, sprzedaje zdrowe silniki. Jeśli chcesz tylko wymienić na działający, to szukaj samego słupka (goły silnik), zamkniesz pewnie w 1000 z robocizną. Pewnie jakieś gówniane uszczelki kupowałeś, to i wydmuchiwało zaraz.

Odpowietrzałeś jaki układ? Jak się urwało, to trzeba wymienić, a nie zalepiać.

Mosciak
11-06-12, 22:42
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że za 1000zł z robocizną będę miał silnik w dobrym stanie. Kupiłem swoją hondę rok temu i co chwilę mam jakieś kłopoty z tym silnikiem, a to się przegrzewa, a to nierówno chodzi, a to uszczelkę wydmuc****, a to mocy nie ma... Generalnie nie chcę się tego samochodu pozbywać, więc wstawię mu nowe serducho, koniecznie będę zabiegał, by było w BARDZO DOBREJ kondycji. Czy goły silnik nie mam przekonania, wolałbym chyba całość, dla pewności. Chcę wstawić i mieć problem z głowy.

Co do uszczelek, to wymieniałem trzy razy, przez dwóch mechaników, w tym jeden konkretny (ten pierwszy zakładał drugi raz, w ramach gwarancji), a ostatnim razem podkreślałem, że nie chcę oszczędzać na uszczelce, tylko ma być zrobione do porządku. I było, do czasu...

Układ chłodzenia oczywiście. Odpowietrznik właśnie zalepiłem szczelnie poxiliną, niebawem wstawiam nowy silnik więc to i tak bez znaczenia. Przynajmniej będę mógł się poruszać i dojeżdżać do roboty póki co.

metiu
11-06-12, 23:36
Kolega jeździł Civc V i buda mu się posypała . silnik 1343ccm (55kw) mało pali a wmiare dynamiczny V-Max 195 . jak coś to pogadaj z nim na pewno się dogadacie . napisz na priv to ci podam namiar .
P.S. to nie jest oferta czy coś w tym stylu , bo to nie moje :P

PlushaQ
11-06-12, 23:59
Czy goły silnik nie mam przekonania, wolałbym chyba całość, dla pewności. Chcę wstawić i mieć problem z głowy.

Jeżeli chcesz mieć zdrowe 1,5 i na niczym więcej nie zależy, to kup zdrowy słupek - po co masz kupować osprzęt, skoro sprawne części masz w aucie?
Tak jak Maskunt napisał - duże prawdopodobieństwo, że za 1000zł z robocizną i podstawowym serwisem nowego słupka się zmieścisz (przy założeniu, że ponownie wkładasz taką jednostkę jaka była).

piotrstrojek
12-06-12, 09:07
Generalnie 1.5 są całkiem wytrzymałe i o ile nie ma naklepane pół miliona kilometrów albo nie był upalany do nieprzytomności to ciężko jest ten silnik zarżnąć - podobnie sytuacja ma się z 1.3. Kolega ma D15Z6 i właśnie powoli dobija do 400000, wymienił tylko raz UPG bo się wysrała. Także poszukaj kogoś zaufanego i kup od niego serducho. Tak jak kolega napisał wyżej - zadzwoń do Tygrysa, chłopak jest uczciwy jak mało kto - znany na forum i jeżeli ktoś Ci ma sprzedać uczciwe graty to będzie to on. Dodatkowo ma rozsądne ceny i jak się z nim porządnie ugadasz to i swapa Ci zrobi za dobrą kasę ;)

Maskunt
12-06-12, 21:26
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że za 1000zł z robocizną będę miał silnik w dobrym stanie.
To uwierz.



Czy goły silnik nie mam przekonania, wolałbym chyba całość, dla pewności.

Nie wiem co Ty rozumiesz przez goły silnik, ale to nic innego jak sam słupek, bez osprzętu, który masz przecież w większości sprawny.




Co do uszczelek, to wymieniałem trzy razy, przez dwóch mechaników, w tym jeden konkretny (ten pierwszy zakładał drugi raz, w ramach gwarancji), a ostatnim razem podkreślałem, że nie chcę oszczędzać na uszczelce, tylko ma być zrobione do porządku. I było, do czasu...


To albo masz kiepskich mechaników, albo nie rozumieją pojęcia "dobra uszczelka". Dla mnie dobra uszczelka to OEM, bo tylko wtedy miałbym 100% pewności, że nic się z nią nie stanie złego.



niebawem wstawiam nowy silnik więc to i tak bez znaczenia.
Nie widzę związku, chyba, że masz zamiar kupić silnik z całym osprzętem, co jest bez sensu o ile nie zmieniasz jednostki na inny model. Chcesz mieć tanio i dobrze, to kup słupek tego silnika co masz teraz u Tygryska, chcesz mieć drożej ale lepiej (pod względem osiągów), to zmień silnik na taki jak pisałem. Ja teraz zmieniam właśnie z d14 na d16y2 u Tygryska.

Mosciak
12-07-12, 20:18
Odświeżam swój temat, bo chcę przejść od słów do czynów, a więc wymienić ten silnik. Polecacie mi Tygryska, tyle że ja z Gliwic jestem, a do Mińska mam ładny kawałek drogi. Moja Honda o własnych siłach takiej trasy nie pokona, więc zmienię silnik tutaj, na miejscu. Ma ktoś jakiś namiar? Potrzebuję zdrowe D15B2...

Maskunt
12-07-12, 21:36
To załatw transport do Mińska po silnik, albo dogadaj z Tygryskiem transport (np kurierem na palecie) silnika do Ciebie. Nie wziąłbym silnika od nikogo innego.

Michał102
12-07-12, 21:47
Odświeżam swój temat, bo chcę przejść od słów do czynów, a więc wymienić ten silnik. Polecacie mi Tygryska, tyle że ja z Gliwic jestem, a do Mińska mam ładny kawałek drogi. Moja Honda o własnych siłach takiej trasy nie pokona, więc zmienię silnik tutaj, na miejscu. Ma ktoś jakiś namiar? Potrzebuję zdrowe D15B2...

Jakbyś szukał kogoś z bliższych Tobie okolic, kto profi ogarnia swapy/remonty, to napisz do zychu85 lub dudix83. Obaj Panowie są z Dąbrowy Górniczej. Nie dość, że bardzo dobrze ogarniają temat Hond, to jeszcze są naprawdę spoko kolesiami.

Mosciak
16-07-12, 23:07
To załatw transport do Mińska po silnik, albo dogadaj z Tygryskiem transport (np kurierem na palecie) silnika do Ciebie. Nie wziąłbym silnika od nikogo innego.
Tygrysek nie ma nic dla mnie, więc muszę szukać gdzieś indziej. Na co zwracać uwagę przy kupnie nowej jednostki? I co warto zrobić/sprawdzić przy wymianie silnika, jak już wszystko będzie rozebrane? Przypomnę, że mój poprzedni jest po przegrzaniu, wywalało uszczelki i temperatura skakała. Teraz na obecnym trupie woda leci mi z rury, a w zbiorniczku wyrównawczym jest istny gnój i smród spalin. Dodam, że rok temu robiłem rozrząd, chłodnicę także mam nową. Wiadomo, że takie rzeczy jak wszystkie filtry, czy świece są do wymiany, ale co warto jeszcze sprawdzić? Mojego Civica mam oczywiście w LPG.

piotrki
07-02-15, 10:32
witam być może będę miał podobny problem. Czy możesz mi podrzucić namiary na tygrysa ( o ile zajmuje się jeszcze silnikami i można z nim pogadać na temat H C VI 1.6 ) Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam PIotr.