PDA

Zobacz pełną wersję : Przecieka



mobo
04-08-07, 18:23
Ludziska no tego po hondzie się nie spodziewałem :agent: Dziś po deszczu zauważyłem że jest troszke wody na wycieraczce u kierowcy i po zacieku widać że leci gdzieś z pod deski rodzielczej. Którędy to może lecieć??

shamet
04-08-07, 19:37
http://www.civicklub.pl/fi/viewtopic.php?p=243270#243270

mobo
05-08-07, 10:38
Dzięki za linka jest dobry opis ale u mnie nie kapie przy nogach pasażera a kierowcy bo w tamtym linku mowa o kapaniu filtrem przeciwpyłkowym przy nogach pasażera. A którędy może lecieć u mnie?? ??

rafnexster
06-08-07, 21:18
Dzięki za linka jest dobry opis ale u mnie nie kapie przy nogach pasażera a kierowcy bo w tamtym linku mowa o kapaniu filtrem przeciwpyłkowym przy nogach pasażera. A którędy może lecieć u mnie?? ?? może cieknąć przez szybę czołową,antene jeżeli masz,szyberdach,itp. najlepiej niech ktoś leje wode na auto a ty z latareczką podglądaj w środku gdzie leci.... innego sposobu na to niema

shamet
06-08-07, 21:44
Witam,

Sorki, że złego linka podesłałem. Chyba przeoczyłem, że pisałeś o drugiej stronie. Tak czy inaczej w pewnym sensie, ten link też może być przydatny. Jak u siebie ściągnąłem podszybie, to zauważyłem, że uszczelka pomiędzy szybą, a plastikowym podszybiem była całkowicie zniszczona (praktycznie jej nie było). No i teraz taka uszkodzona uszczelka + miejscowa przerwa w silikonie przy szybie i możesz mieć takie właśnie kapanie. Tak czy inaczej masz już co sprawdzać :D

rafnexster
06-08-07, 22:05
Witam,

Sorki, że złego linka podesłałem. Chyba przeoczyłem, że pisałeś o drugiej stronie. Tak czy inaczej w pewnym sensie, ten link też może być przydatny. Jak u siebie ściągnąłem podszybie, to zauważyłem, że uszczelka pomiędzy szybą, a plastikowym podszybiem była całkowicie zniszczona (praktycznie jej nie było). No i teraz taka uszkodzona uszczelka + miejscowa przerwa w silikonie przy szybie i możesz mieć takie właśnie kapanie. Tak czy inaczej masz już co sprawdzać :Dakurat w przypadku szyby wklejanej na karoserie ... uszczelka niema najmniejszego znaczenia w przypadku jakichkolwiek przecieków wody do wnętrza auta... jest to jedynie ozdoba. A po drugie szyby samochodowe nie są montowane na żaden SILIKON;) ... tylko na klej na bazie poliuretanu a nie jak Silikon(ocet i amoniak który poprostu uwielbia niszczyć blachę) :box: . Nie zalecałbym uszczelniania auta żadnym silikonem bo są do tego specjalne uszczelniacze :bicie:

mobo
07-08-07, 00:47
Aha to jaki klej mam kupić jakby się okazało że jest nieszczelność i chciałbym tam wpakować trochę kleju?

Konrad84
07-08-07, 08:20
rafnexster,
Faktycznie uszczelki dookoła szyby są elementem ozdobnym/wykończeniowym, ale uszczelka w podszybiu jest ważna. Eliminuje możliwość przecieku do wnętrza.

karmatiz1
07-08-07, 10:58
po deszczu zauważyłem że jest troszke wody na wycieraczce u kierowcy i po zacieku widać że leci gdzieś z pod deski rodzielczej.

Też miałem taką akcję, zaczęło się od kapania, a potem to już po ulewach miałem bajoro na wycieraczce, a okazało się, że po prostu klej na który wklejana była szyba był za twardy i zaczęła się szybka powoli od dołu odklejać. Niestety w tym przypadku byłem zmuszony do wymiany szyby na nową bo warsztat nie chciał się podjąć wyjęcia i wklejenia jej na nowo.

Teraz mam suchutko :)

mobo
07-08-07, 16:49
Wielkie dzięki. Trzaba rozebrać to i odrazu zobacze gdzie mam luzy w mechaniźmie wycieraczek. Kupie klej i zapodam bo nie uśmiecha mi się całej szyby wymieniać.

shamet
07-08-07, 18:59
Słuchaj. Jedna ważna uwaga. Nie wiem dlaczego, ale u mnie to podszybie już tak fajnie nie siadło, jak było przed "rozbiórką" Zastosowałem podobne uszczelki jak autor manuala (link wyżej), ale wydaje mi się, że one są odrobinę za grube i trudno jest je docisnąć potem tymi spinkami do podszybia. Jak będziesz rozbierał, to zaopatrz się może w 2-3 różne rodzaje uszczelek, żeby potem nie jeździć po sklepach i szukać na gwałt.

Konrad84
07-08-07, 20:52
shamet,

kilka osób to już robiło i nie było z tym problemów, ja też ich nie miałem. Zwyczajna uszczelka do okien.

rafnexster
07-08-07, 21:09
Aha to jaki klej mam kupić jakby się okazało że jest nieszczelność i chciałbym tam wpakować trochę kleju?proponował bym uszczelniacz dekarski dobrej firmy bądź ( klej do szyb z podkładem(primer)około 30zł )i wtedy można coś uszczelniać

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 ]

Aha to jaki klej mam kupić jakby się okazało że jest nieszczelność i chciałbym tam wpakować trochę kleju?a tak naprawdę żeby się tego pozbyć na dobre najlepiej jest przeklejić szybę od nowa( bo może przyczyną przecieków jest korozja nadwozia w miejscu w którym jest założona szyba ) (korozja podnosi klej do góry i tamtędy cieknie....korozja może również spowodować pęknięcie szyby (za duże naprężenia) koszt przeklejenia szyby z tego co się orientuje , w Łodzi kosztuje około 150zł

shamet
07-08-07, 22:22
shamet,

kilka osób to już robiło i nie było z tym problemów, ja też ich nie miałem. Zwyczajna uszczelka do okien.

Z tego co się orientuję, to wg manuala Przemo78 użył właśnie uszczelki do drzwi, a nie do okien. Ja użyłem takiej samej (jak ją w pionie postawić, to wygląda jak B) i ewidentnie plastik podszybia nie dochodzi do samej szyby. Jakich uszczelek używałeś? Takich z gąbki do okien? Ja użyłem takich jak na zdjęciu i chyba ciut przygrube. Może z czasem się "ubiją".

Konrad84
07-08-07, 23:06
Użyłem uszczelki do okien z dwoma rowkami (trzema wypustkami) szerokość około 0,7 cm, grubość około 0,3 cm. Podszybie trochę odstaje, ale przy orginalnej uszczelce też nie przylegało do samej szyby (chyba że ktoś już jej nie miał :D). Jak grubsza uszczelka to mocnejszy docisk uszczelki do szyby.

carlosv
04-01-12, 23:01
Odświeżam temat, szukalem ale nic w temacie nie znalazlem. Chodzi o to ze od góry w samochodzie, na środku szyby czasem ściekami kropla wody po szybie. Jest to denerwujące i nie wiem skad sie bierze. W lato nie było tego problemu (a przecież często były ulewy a samochód stoi pod chmurka). Nie jeżdze przez tydzien i nie ma śladu wody na szybie a jak jadę to po pewnym czasie spływa, najsześciej przy wlączonej dmuchawie na szybe. Słyszalem o przypadkach gdzie szyber przeciekal i dopiero przy hamowaniu woda spływala do srodka tyle że nie po szybie a pod nogi pasażera. Czy jest taka mozliwosc że w jakis sposób cieknie przez szyber? Czy mial ktos taka sytuacje? Z góry dzięki za info...

Maier
06-01-12, 10:35
Wielkie dzięki. Trzaba rozebrać to i odrazu zobacze gdzie mam luzy w mechaniźmie wycieraczek. Kupie klej i zapodam bo nie uśmiecha mi się całej szyby wymieniać.

Nie musisz szyby wymieniać,ja mieszkam w takiej pipdówie jak Ostróda i bez problemu mi starą szybe wycieli i na nowo została wklejona.To stary trik "szybiarzy" najlepiej unikać odpowiedzialności za robote,a tak na marginesie to takie podklejanie to nic ci nie da.