PDA

Zobacz pełną wersję : Pedał sprzęgł wpada w podłogę D15B7



KAMIL21
07-06-12, 16:02
Opisze swój problem następująco, gdy wciskam pedał sprzęgła powoli, delikatnie to pedał wpada bez żadnego opory i nie wysprzęgla natomiast gdy zrobię to raptownie, szybko to wszystko działa jak należy ale po dłuższym trzymaniu wciśniętego sprzęgło samo jakby odbija ale pedał zostaje w podłodze. I tu rodzi się moje pytanie, co mam do wymiany? pompkę sprzęgła czy wysprzęglik? dodam że tarcza i docisk zmieniane jakieś dwa miesiące temu ;)

Van_Dal
07-06-12, 16:03
sprawdź poziom płynu w układzie ;] i spróbuj na początek go odpowietrzyć

KAMIL21
07-06-12, 16:19
Płyn wymieniłem i odpowietrzałem już z trzy razy :P pierwszy raz zachowała mi się tak jak były duże mrozy w tym roku ale nasiliło się jakieś 2 tygodnie temu i muszę coś z tym zrobić :/

Odpowietrzałem na dwa sposoby, najpierw tradycyjnie tzn. kolega pompował a ja odkręcałem dyszę, nic nie pomogło to poszedłem na sposób, znalazłem w garażu pompkę od spryskiwaczy i wtłaczałem płyn od strony dyszy a kolega wyciągał płyn ze zbiorniczka strzykawką, przetoczyłem w ten sposób 1,5litra płynu dla pewności ale też nie pomogło

bluem77
07-06-12, 18:11
zobacz czy nie leje się płyn przy wysprzęgliku za pedałem sprzęgła i czy pompka sprzęgła jest sucha, ja tak miałem że odpowietrzałem nieraz po 3 razy na dzień, w końcu wymieniłem pompke bo sie pociła i brała powietrze

KAMIL21
08-06-12, 00:11
U mnie cała instalacja sprzęgła jest sucha, wieczko od zbiorniczka z płynem jest luźne i nie wiem czy to nie będzie to... czy nie puszcza powietrza :/

PlushaQ
08-06-12, 09:28
Generalnie jak spierdziela płyn przy pedale, to bankowo będzie się pocił do przedziału pasażerskiego - zobaczysz plamy na tapicerce. Komplet uszczelek - 20zł.
U mnie był ten sam objaw, po wymianie uszczelek, problem ustał.

KAMIL21
08-06-12, 15:12
tylko najbardziej zastanawia mnie to że u mnie żadnych wycieków nie ma ani nawet się nie poci... nigdzie

zakit
08-06-12, 19:58
od srodka tez nie? poprostu wymien pompke sprzegla, sprawdz tez wysprzeglik bo moze pod guma oslonowa ci sie leje.

PlushaQ
08-06-12, 20:11
Wiesz, może się nie poci… wymień uszczelki pompy i wysprzęglika i będziesz miał święty spokój oraz pewność, że masz szczelne pompy. Koszt łączny zamknie się w 50zł (afkorz, dodatkowo odpowiedni płyn do układu - ja lałem dot4).

KAMIL21
08-06-12, 22:50
Też mam zalanego dota4 a wysprzęglik nawet pod gumą też jest suchy