PDA

Zobacz pełną wersję : auto skręca podczas hamowania



k.pro
05-06-12, 23:19
Witajcie jak w temacie, nie zawsze ma to miejsce i tylko wtedy gdy oczywiscie hamuje, czytałem różne opinie, więc nie pisze w ślepo, tzn kończące się klocki, krzywe tarcze?, lub luzy na drążku?

ps jadąc na stacje kontroli pojazdów musze coś płacić za poproszenie o sprawdzenie?

Inside4
05-06-12, 23:44
Lepiej jedz na stacje zapłacisz może ok 30zł.Jest dużo możliwości,ale możesz odpowietrzyć hamulce-to tak na dobry początek.

Marcin1792
05-06-12, 23:46
Zapowietrzony układ hamulcowy ( nie równo rozkładają się siły) stąd ściąganie, możliwe, że kończą Ci się klocki lub szczęki, od krzywych tarcz miałbyś bicia na kierownicy, luzy na drążku raczej byś wyczuł,



ps jadąc na stacje kontroli pojazdów musze coś płacić za poproszenie o sprawdzenie?
Tak

KAMIL21
05-06-12, 23:48
Ja bym obstawiał wywaloną gumę na którymś dolnym wahaczu. Hamujesz, koło się cofa i automatycznie ściąga auto... takie jest moje zdanie

FaziRBK
06-06-12, 00:34
Moim zdaniem wszystkie opcje są możliwe, ale ja akurat miałem tą o której wspomina Kamil21.
Ustawiałem geometrię, wymieniałem końcówki drążków etc. I na zimówkach mi ściągało ale przy przyśpieszaniu, po założeniu szerokiego letniego lacza w ogóle to nie występuje.

k.pro
06-06-12, 14:03
tylko wiecie co, jak chce np zahamowac zeby sprawdzić to wystepuje to 2x na 10 podejść, może to też zależy od równej drogi? hehe

rafal86
06-06-12, 18:50
jak hamujesz w koleinach to tez Ci bedzie ściągać. Spróbuj na prostej równej drodze

KAMIL21
06-06-12, 19:19
Ja wjeżdżając do swojej miejscowości łapię kierę obiema rękoma i zwalniam do 30km/h bo wynosi mnie z kolein i to przy nie za szerokich kołach bo oponkę mam 195 :P a więc Twój problem może leżeć w jakości jezdni po jakich pomykasz a nie w aucie ;)