PDA

Zobacz pełną wersję : co wymienić? amortyzatory czy sprężyny



males
04-06-12, 21:55
Witam!

Niedawno zwracałem się z prośbą o pomoc na innym forum odnośnie obcierania opon o nadkola tylne. Wtedy wyszło na to, że przeciążyłem samochód i dlatego to wszystko miało miejsce, olałem sprawę i było ok ale wczoraj wiozłem z tyłu 2 osoby, nie jakies byki, jedna 80 kg druga jakieś 60 kg i znowu siadała na nierównościach, czułem jak opony ocierają o nadkola.

Nie mogę znieść świadomości, że kiedy 2 osoby wejdą na tył coś będzie napieprzać i chce to naprawić, tylko pytanie... Amortyzatory czy sprężyny? Na diagnostyce facet powiedział, że amory są ok a o sprężynach nic nie wspominał. Zanim pojadę do jakiegoś mechanika, chciałbym znać Waszą opinie żeby nie dać się naciągnąć.

vengador
04-06-12, 22:07
Sprężyny. Jak chcesz mieć sztywno z tyłu to kup od aerodecka.

probestic
04-06-12, 22:42
Sprężyny jak nic. Przerabiałem kiedyś ten problem i najpierw zmieniłem amorki, potem wsiadły dwie osoby + pełny bagażnik i ... załamka. Zmieniłem sprężyny i efekt natychmiastowy ;)

males
05-06-12, 07:42
Więc tak jak myślałem. Trochę mi ulżyło bo to trochę mniejszy wydatek.

Teraz pytanie... kupić tylko na tył czy może skusić się i od razu kupić jakieś obniżające z niższej półki, np. MTS (z tego co wiem to nie nadają się do sportowej jazdy ale na co dzień wystarczą).

Więc tak:
wymiana 4 sprężyn - 320 zł plus robocizna - MTS - ~530 zł
wymiana tyłu - 270 zł plus robocizna - KYB - ~370 zł
jest znaczna różnica w kosztach ale jeszcze mnie podjąłem decyzji


Tylko jak będą się zachowywały takie obniżające sprężyny z dolnej półki pod obciążeniem tylnej osi. Priorytetem jest zdecydowanie komfort jazdy ale chyba takie obniżenie 35-40 chyba nie wpływa aż tak bardzo na wygodę. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, jestem laikiem motoryzacyjnym ale mam dobre chęci :)

salceson
05-06-12, 07:59
to i ja sie podepne
jak mam 2 osoby z tylu + jakis bagaz to na nierownosciach czasem zaskrzypi na moje ucho to sprezyna
szczegolnie jak oba kola razem przejada po dziurach
czz to bardziej amorz czy sprezyny

birchie
05-06-12, 11:20
A ja porusze temat z innej strony- którą częscią opony tra o nadkola? Może masz zle ET felg?

males
05-06-12, 12:03
Wewnętrzną częścią. Nie wiem jakie ET, dziś w końcu będę miał trochę czasu to postaram się zajrzeć.

birchie
05-06-12, 14:17
Wewnętrzną częścią.

To może o wahacz a nie o nadkola, jesli ET jest zbyt wysokie? Ja miałem podobny problem, z tym, ze mi obcierały zewnętrzną częscią. Opony nie mają prawa trzeć o nadkola, nawet przy załadowanym tyle auta... Sprawdź czy na felgach jest wybite ET i odsyłam do tematu nt. felg w dziale Układ jezdny :)

males
09-06-12, 23:52
Na pewno trą o nadkola bo widać "wyślizgane" ślady.

Dlaczego nie miałyby prawa trzeć o nadkola bo nie rozumiem, skoro sprężyny są zbyt miękkie?



Czy ktoś z Was ma może założone sprężyny MTS 35/40? Zastanawiam się nad nimi ale nie wiem jak z komfortem?