PDA

Zobacz pełną wersję : Długo kręci na ciepłym silniku



paweltdf
04-06-12, 18:42
Witam, mam EG3 i problem z tym iż na ciepłym silniku musi długo kręcić zanim zapali, ok. 10 razy, normalnie jak silnik jest zimny to 1-2 obroty i zapali, sam nie wiem kiedy to się zaczęło bo bardzo rzadko odpalam ciepły silnik, zauważyłem to dzisiaj. Niedawno wymieniałem kable wysokiego napięcia, akumulator ma niecałe pół roku, szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem. Przebieg to ok. 250-300 tys. km, dokładnego nie znam :)

Lune
04-06-12, 20:37
Jak jest ciepły, spróbuj przekręcić ze 2-3 razy kluczyk na zapłon przed zapaleniem, bo może to jest problem z ciśnieniem paliwa na listwie :)

paweltdf
04-06-12, 21:14
Jak jest ciepły, spróbuj przekręcić ze 2-3 razy kluczyk na zapłon przed zapaleniem, bo może to jest problem z ciśnieniem paliwa na listwie :)

ale d13 jest na gaźniku, więc co to da jak pompa i tak nie pracuje?

Whiplash
04-06-12, 21:16
ustaw zawory i powinno byc ok

Lune
05-06-12, 14:51
Mój błąd, nie przeczytałem uważnie... Zwaram honor :) A przed zapaleniem wciskasz gaz do konca i puszczasz jak to jest w manualu? Bo wtedy dopiero działa automatyka rozruchowa.

paweltdf
05-06-12, 18:37
Mój błąd, nie przeczytałem uważnie... Zwaram honor :) A przed zapaleniem wciskasz gaz do konca i puszczasz jak to jest w manualu? Bo wtedy dopiero działa automatyka rozruchowa.

wciskam, to już moje drugie eg3, na poniedziałek jestem umówiony z mechanikiem to się okaże co jest nie tak