PDA

Zobacz pełną wersję : B16A2 świeżo po remoncie bierze olej....



biguś
02-06-12, 20:05
Witam.
Mam nie typowe pytanko. W mojej solce został zrobiony remont silnika. Silnik został zalany olejem Valvoline vr1 5w50 i dotarty. Wymieniane były (pierścienie, panewki, wszystkie uszczelki i byla robiona głowica) Odkad odebrałem autko zrobiłem 1000km i bierze olej. Przez ostatnie 300km wziął 0.7l oleju. Kopci przy zmianie biegu nawet przy 2.5-3 tys. obrotów.

Możecie doradzić co może być tego przyczyną?

Skwaromir
02-06-12, 20:11
Jak tam kompresja ?
Próbe olejową zrób.
I jak ciśnienie oleju ?

Van_Dal
02-06-12, 20:27
pierścienie mogły być założone odwrotnie znaczy górą do dołu

Marcin1792
02-06-12, 22:08
Lub komponenty słabej jakości :)

markotny
02-06-12, 22:21
Albo fachman który robił remont nie pomierzył cylindrów a te mogły mieć owal i wtedy cały taki remoncik można sobie w D wsadzić. Poza tym....


Silnik został zalany olejem Valvoline vr1 5w50 i dotarty.

Moje gratulacje. Na docieranie zalałeś olej który sie wlewa na koniec jako docelowy.:rolleyes:

reaktor
02-06-12, 23:14
....



Moje gratulacje. Na docieranie zalałeś olej który sie wlewa na koniec jako docelowy.:rolleyes:

A co to za roznica ? Na hodatechu czytalem ze to bzdura odnosnie tego docierania i wymiany oleju jak motor jest dobrze zlozony to nie powinno byc takich akcji

Przypuszczam ze nie byl prawidlowo pomierzony

lozek
02-06-12, 23:16
taka różnica, że to DOCIERANIE a nie smyranie po jajkach. Na syntetyku nie dotrzesz silnika za prędko bo ma za dobre smarowanie. Podczas docierania silnik ma się DOTRZEĆ jak sama nazwa wskazuje

a olej sie zmienia, zeby nie było opiłków, które spowodują, że będzie trzeba robic za chwilę ponowny remont.

81saren
03-06-12, 00:36
lozek jak w morde jeża prawda pełną gembą :D

owalizacja cylindrów , zły olej na docieranie , złe dotarcie , źle założone pierścienie ( zamki na sobie )

Van_Dal
03-06-12, 00:37
co do docierania to faktycznie wybór oleju ciulowy ...

czekamy na wyniki próby olejowej ;]

zrób jeszcze jeden test
potrzebne będzie jeszcze jedno autko, które będzie jechało za Tobą i patrzyło na wydech

przyśpieszaj na biegach 1-3 ile fabryka dała obserwuj chmurkę
a jak już osiągniesz 100- 120 to wkłądaj 5 i hamuj silnikiem im dłużej tym lepiej

jak już wychamujesz do tych 1 to zapnij 1 i znowu boot
jak zauważysz chmure jak z t-34 to weź nawet tym nie jeździj ;] i że uszczelniacza założone jak w czołgu a nei w hondzie

81saren
03-06-12, 00:43
Van_Dal czekaj czekaj co tym osiągnie , przecież napisał ze 2,5 - 3 tys,RPM dymi wiec co ?? ma spalic calą miarke oleju ( czyt. Bagnet )

kurde patrze , czytam ( twoje wypociny i sie zastanawiam ) KIM ty jesteś ze walisz takie mądrosci , kiedyś taki był Nemereth a moze coś przegapiłem i jest jakieś nowe wcielenie..??

Hmm:rolleyes:

Van_Dal
03-06-12, 00:48
no dobra :) przesadziłem ale całej miarki nie spali ;]
chodziło mi głównie o hamowanie silnikiem :) tak w najprostszy sposób sprawdzi czy pierścienie czy uszczelniacze
chociaż też niedokładnie

nie znam gościa Nemereth ;] ale w reinkarnacje też nie wierzę:)
albo może wszystko było bez moje wiedzy ;] i całe moje życie nie ma sensu :)

Whiplash
03-06-12, 16:48
pojezdzij i poczekaj, zmien olej na polsyntetyk lub nawet mineral, pierscienie tez potrzebuja sie ulozyc i po remontach niektore auta nawet przez 2000km biora olej a potem sie wszystko uspokaja

Saiti
03-06-12, 18:38
Ale raczej nie aż tyle ;) Faktycznie mógł mechanior spieprzyć sprawę montażu pierścieni.

Yotomeczek86
03-06-12, 18:55
Nawet po remoncie może brać olej ale nie w takich ilościach... Brak pomiaru owalizacji i złożone wszystko tak aby było po prostu ;]

Saiti
03-06-12, 19:03
Ja powiem tak: wciągało mi litr na 1000 km zaokrąglając (gdzieś pisałem, że 2 litry, ale to chyba przesada - już nie pamiętam ;) ) mineralnego! Wymiana pierścieni + uszczelniaczy pomogła totalnie zredukować poziom oleju (po ok 5 tysiącach ubyło kawałek, 2-3 mm na bagnecie, potem wymieniłem olej i już nic nie brało ;) ). Może dlatego, że ludzie, a szczególnie mechanicy lubią oszczędzać na częściach. Pierścienie zamienne są tak sprężyste, że aż szkoda marnować czasu na dojazd do sklepu po nie. A tym bardziej kasy na zakup. Nic dziwnego, że pracują jak chcą. Ja tam zawsze biorę z jednego źródła części OEM na pierwszy montaż i nigdy nie mam takich problemów ;)

lozek
03-06-12, 19:03
ile brał przed remontem?

to w sumie dość istotne ;)

81saren
04-06-12, 00:07
ile brał przed remontem?


to w sumie dość istotne

Raczej niema znaczenie, mialem autka ,które dymiły BARDZO BARDZO i wypluwaly juz olej z wydechu. Wymiana pierscieni i smigaja do teraz bez ubytku. Oczywiscie z pomiarem owalizacji , ktora miescila sie w normie.
Tak naprawde po remoncie ok 1000-1500km moze byc jeszcze ubytek , dopóki pierścienie sie niedotra , a pozniej jak wszystko zostało dobrze złożone powinno ustać ( wiadomo B16 ,B18 smigajac duzo na Vtecu bedzie zjadala jakies ilosci , ale to wiekszosc silnikow z natryskiem na denko może chrupac oliwe )

lozek
04-06-12, 01:41
Wg mnie istotne czy teraz bierze więcej czy brał przed remontem więcej.

Jak teraz bierze więcej to raczej wszystko zostało źle złożone a jak wcześniej brał więcej to raczej owal za duży i remont o kant dupy potłuc ;)

reaktor
04-06-12, 02:16
Jak teraz bierze więcej to raczej wszystko zostało źle złożone a jak wcześniej brał więcej to raczej owal za duży i remont o kant dupy potłuc ;)
a co to Za roznica? Dzialal dobrze nie bedzie

lozek
04-06-12, 13:15
a co to Za roznica? Dzialal dobrze nie bedzie

taka sama jak między olejem mineralnym a syntetycznym podczas docierania.

Jest różnica między wymianą dołu a np wymianą uszczelniaczy w głowicy...


Jak przy hamowaniu silnikiem nie dymi to pierścienie, jak dymi to uszczelniacze albo uszczelniacze I pierścienie. Uszczelniaczami też może dużo uciekać, jednak stawiam na pierścienie.

najtańsza opcja to teraz zalać mineral i spróbować troche dotrzeć to, może jeszcze będzie jako tako do uratowania (lux raczej nie będzie ale może bedzie znosnie). Koszt znikomy a sprobować warto.

Saiti
04-06-12, 15:57
najtańsza opcja to teraz zalać mineral i spróbować troche dotrzeć to, może jeszcze będzie jako tako do uratowania

Teraz już nie ma co docierać.

lozek
04-06-12, 18:07
Teraz już nie ma co docierać.

czemu tak twierdzisz? zrobił 1tys km na SYNTETYKU więc o docieraniu nie było mowy.

remi_k
24-10-12, 19:02
.....a co jest jak hamuję silnikiem z ok 7krpm do 2 krpm np na 2 biegu i dodam gazu, wtedy jest chmurka niebiesko-szara
pierścienie czy uszczelniacze zaworowe?

Dodam, że te drugie były wymienione ok 10kkm temu na OEM, teraz silnik zaczął żłopać olej w ilości ok 0,7ltr/1000km. Pacjent B16A2.

vnv_nation
24-10-12, 19:37
pierscienie

Michał102
25-10-12, 10:13
Dlatego nigdy nie wymienia się samych uszczelniaczy, bo problem z popijaniem oleju szybko powróci i praktycznie zawsze jest większy niż przed wymianą.

Wymieniasz uszczelniacze, to wymień też pierścienie - poskładaj wszystko na dobrych częściach (najlepiej OEM) i ciesz się zdrowym silnikiem :)

Yotomeczek86
25-10-12, 15:06
I jeszcze niech ktoś raz napisze że po wymianie uszczelniaczy dół się nie rozszczelnia ;] Albo remont albo dolewanie - żadnych półśrodków ;] No chyba że ktoś kasą sra dosłownie ;]

Michał102
25-10-12, 15:07
I jeszcze niech ktoś raz napisze że po wymianie uszczelniaczy dół się nie rozszczelnia ;] Albo remont albo dolewanie - żadnych półśrodków ;] No chyba że ktoś kasą sra dosłownie ;]

Amen.

remi_k
25-10-12, 16:07
Cytat Zamieszczone przez Yotomeczek86 Zobacz posta
I jeszcze niech ktoś raz napisze że po wymianie uszczelniaczy dół się nie rozszczelnia ;] Albo remont albo dolewanie - żadnych półśrodków ;] No chyba że ktoś kasą sra dosłownie ;]
Amen.

...pierścienie TP i parę innych rzeczy zamówione, po weekendzie wymiana:)

Brylant1
25-10-12, 17:43
Nie trzeba bylo tak odrazu:-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

remi_k
31-10-12, 22:54
Już po remoncie, okazało się że na tłokach pierścienie olejowe były zapieczone. Nie wychodziły nawet poza obrys tłoka! Panewki jak nowe, brak śladów zużycia:)
Gładzie cylindrów bez rys, jakichkolwiek, widoczna fabryczna jodełka. Pierścienie TP STD założone, cały silnik wyczyszczony na błysk, głowica splanowana o 0,02 mm ( była prosta), zawory wydechowe dotarte. Cały silnik zalany olejem mineralnym Shell Helix 15W-40 na dotarcie, zrobione ok 30km baaardzo spokojnie do 4krpm max.
.....z ciekawości kompresję zmierzyłem, na wszystkich cylindrach po ok 14.1 Bar, ciekawe ile wzrośnie po dotarciu.
Przed remontem kompresja podobna 14.2, 14.2, 14.5, 14.3

Yotomeczek86
01-11-12, 02:16
Ehhh oby po dotarciu jednak nie pił oleju...Albo w rozsądnych ilościach... Bo mogło się okazać że tylko nadwymiar ratuje ten silnik. Ale życzę Ci aby tak nie było i wszystko latało jak wściekłe :)

gruszkin
01-11-12, 04:00
w b serii niestety występuje postępująca owalizacja tulej co wiąże się niestety z koniecznością nadwymiarowych tłoków i szlifu cylindrów. Warto też dokładnie pomierzyć wał. Niestety, żeby remontować b serię i mieć ją na cacy, trzeba wpompować sporą sumkę. A jak już tłoki nowe to najlepiej doprężające :D

Camellia Racing
01-11-12, 17:46
Ewentualnie można dać nowe tuleje i tłoki nominał nie?

Whiplash
05-11-12, 11:16
panowie Vtec zyje Vtec pije;) tego sie przeskoczyc nie da;)

billiejoe
05-11-12, 14:47
Ojj, często gęsto da się jechać za B serią i wcale nie jest pochmurno :D

Yotomeczek86
05-11-12, 20:48
Kurde to moje Z6 jest popsute bo po remoncie nie pije oleju....

Whiplash
06-11-12, 07:03
Kurde to moje Z6 jest popsute bo po remoncie nie pije oleju....

poczekaj chwile a zacznie, nie chodzi mi o to ze musi byc zaslona dymna z tylu a to ze olej znika jak Vteca sie czesto stosuje ;)

Michał102
06-11-12, 11:07
Moje Y8 też jest popsute, bo zrobiłem już 1000km. od czasu dotarcia i oleju nie ubyło nic, a VTEC jest baaaardzo często (oczywiście z głową i po solidnym rozgrzaniu silnika, a nie tylko załapaniu optymalnej temperatury płynu chłodzącego).

Dodatkowo u mnie był zrobiony ten, jak to wielu mówi, remont "fajansiarski", czyli były wymieniane tylko części, szlifów żadnych nie było (poza planowaniem głowicy rzecz jasna):D

Yotomeczek86
06-11-12, 11:31
poczekaj chwile a zacznie, nie chodzi mi o to ze musi byc zaslona dymna z tylu a to ze olej znika jak Vteca sie czesto stosuje ;)


Kurde 6tys kilometrów zrobiłem, i nie ubywa.. Jak się coś zrobi dobrze to nie musi pić wcale oleju.

qureku.
06-11-12, 11:56
Nie wiem czy ma to duże znaczenie, ale D seria nie ma natrysku oleju na denka tłoków i kręci się niżej..

reaktor
06-11-12, 12:14
Kurde 6tys kilometrów zrobiłem, i nie ubywa..
jezdzic nie umiesz :D

billiejoe
06-11-12, 15:30
Kurde 6tys kilometrów zrobiłem, i nie ubywa.. Jak się coś zrobi dobrze to nie musi pić wcale oleju.
Nawet nie wiedziałem że jesteś po remoncie, u Ciebie między innymi był kłopot z panewką czy coś, dobrze kojarzę? To też robiliście?

Yotomeczek86
06-11-12, 15:47
Taak, u mnie postukiwała na 3 cyl. Okazało się że wał wysrany jest... Drugi dół kupiłem, nowe pierścienie wjechały i jest dobrze.

billiejoe
06-11-12, 18:17
A u Ciebie było słychać na jałowym czy w trakcie lekkiego przyśpieszania?

lozek
06-11-12, 20:28
Nie wiem czy ma to duże znaczenie, ale D seria nie ma natrysku oleju na denka tłoków i kręci się niżej..

moje B18 nie bierze oleju rownież. Nie miało remontu, w pełni seryjny środek, wyciągnięty z angola. Przejechałem już ze 4tys i oleju jak było na maxa tak jest.

sacrosaint
06-11-12, 20:35
Moje b18 pije ok 0.3l na 8-9 tys, ale często jest kręcone do ~8.5k, silnik seria

Yotomeczek86
06-11-12, 20:50
A u Ciebie było słychać na jałowym czy w trakcie lekkiego przyśpieszania?

Podczas jazdy lub na jałowych jak się pokręciło pomiędzy 1800-2300obr/min.

gruszkin
06-11-12, 22:14
naprawdę będziecie się teraz licytować komu co ile pali oleju..?

Michał102
06-11-12, 22:17
Tu chodzi o to, że powstaje/powstał jakiś durny stereotyp, że każda Honda musi palić olej i jest to normalne. Normalne to jest chyba dla handlarzy wciskających ludziom zajechane padliny :mad: