PDA

Zobacz pełną wersję : honda civic 1.5 16 v



raff86
01-08-07, 17:50
Od roku posiadam honde civic 1.5 16v 3d rocznik 92 sprowadzona z Niemiec była bita z przodu dosc powaznie ale po remoncie było wszystko wporzadku do momentu az chciałem poszalec wdepnąłem pedał do podłogi a auto zaczeło szarpac i dopiero po przekroczeniu 4 tys obrotów zaczeła sie zbierac mam znajomego z takim samym autem i jego tak nieidzie myslałem ze moze linka od gazu albo sprzegła jest luzna ale to nie to a na dodatek pali jak traktor ok15l w miescie tyle pali pontiac 3.8litra a nie civic przy przebiegu 130tys niepowinna tyle palic pomocy

skolopendra
01-08-07, 17:56
a na dodatek pali jak traktor ok15l

przy takim apetycie to benzyna powinna kapać z rury :d

.................a sondę to kiedy pan wymieniał?...............nigdy :/

Motyl
01-08-07, 18:23
raff86 napisał/a:
a na dodatek pali jak traktor ok15l


przy takim apetycie to benzyna powinna kapać z rury

.................a sondę to kiedy pan wymieniał?...............nigdy
i cegły z butów warto wyjąć ;)

Sławek
01-08-07, 19:55
wdepnąłem pedał do podłogi a auto zaczeło szarpac
Sprawdź zapłon. Od źle ustawionego szarpie i może palić więcej.

linka od gazu albo sprzegła jest luzna
Sprzęgło jest hydrauliczne- nie ma linki :aloha:

spec-88
03-08-07, 11:01
rocznik 92 (...) przy przebiegu 130tys :bicie: :aloha: a teraz cos poważne jak sprawdzić czy zapłon nie jest źle ustawiony u mnie jest coś takiego że przy 2 tys. jak dodam troche gazu to tak go troche przymuli i dopiero rusza do przodu nie jest to zaduszenie auta ale czuć ze na chwile sie zapycha a gazu dodaje bardzo umiarkowanie

Sławek
03-08-07, 14:58
sprawdzić czy zapłon nie jest źle ustawiony
Lampą stroboskopową- jak nie masz to na stacji diagnostycznej sprawdzą i ustawią prawidłowo.

pawel_83
06-08-07, 11:00
Podłacze sie pod temat, moj civic D15z6 z roku 1999 pali podobnie ok 15 litrow. (w miescie )
Sprawdzilem sonde i zaplon i jest ok.
Wymienialem ostatnio filtr paliwa i nie "redukowalem cisnienia paliwa" czy jakos tak bylo w tej instrukcji... tylko normalnoe odkrecilem stary i przykrecilem nowy. Moze to miec jakis wpływ?

Furious
06-08-07, 11:04
Sprawdzilem sonde i zaplon i jest ok
czyli jak sprawdzales ta sonde?

Wymienialem ostatnio filtr paliwa i nie "redukowalem cisnienia paliwa" czy jakos tak bylo w tej instrukcji... tylko normalnoe odkrecilem stary i przykrecilem nowy. Moze to miec jakis wpływ?
nie

pawel_83
06-08-07, 13:15
Bylem u mechanika i powiedzial mi ze podlaczal pod komputer i ze jest ok,
ale nie chce mi sie cos w to wierzyc bo zadnego wydruku nie dostalem ani nic..
bede musial to sam sprawdzic jakos...
Czy jezeli sonda jest walnieta to komp wyrzuci jakis blad?, i jak poznac ze zaplon jest zle ustawiony? ( poza objawem wiekszego spalania )

Furious
06-08-07, 14:52
Czy jezeli sonda jest walnieta to komp wyrzuci jakis blad?,
zwykle tak, ale moze zle dzialac bez zadnego bledu wiec wymien ja po prostu


i jak poznac ze zaplon jest zle ustawiony?
przeciez podobno sprawdzales go?
nierowna praca, wolniejsze wkrecanie sie na obroty, spalanie stukowe oraz lampa stroboskopowa (jedyna pewna metoda)