PDA

Zobacz pełną wersję : co powinienem wiedziec o delsol ?



Pchelek
01-08-07, 16:19
Witam!

prymierzam sie do kupna delsol'a... jednak nie wiele wiem o tym autku chcialbym sie spytac na co zwracac uwage, gdzie najszybciej go rdza lapie, czego moge sie spodziewac na wyposarzeniu itede.

aktualnie posiadam civica wiem ze napewno bedzie brakowac mi troszke siedzen z tylu ale przeprowadzilem sie teraz do rotterdamu i sasiad ma taka maszyne wiec z kazdym dniem robie sie coraz bardziej zazdrosny ;)

agent_lol
01-08-07, 16:41
www.honda-crx.info

Nowy Kubi
02-08-07, 10:43
Haaa, skąd ja to znam...

Jak mnie kolega przewiózł solką, to mu powiedziałem, że jestem 1 w kolejce, minęło trochę czasu, i jest moja :)

Natomiast odpuściłem sobie szukanie solki z ogłoszeń w PL. Ten samochód jak jest zadbany, to nie widzi ogłoszenia bo jest 3 chętnych w kolejce co najmniej. Jeżeli jest coś, co przynajmniej w ogłoszeniu daje cień podejrzeń, że nadaje się do jazdy, to kosztuje min. 16-18 tys. A za tyle można mieć solkę Vti ze Szwajcarii jak się dobrze ogarnąć.

Wszystko w przedziale do 14-15 tys wygląda nieciekawie, a co dopiero kryje się pod spodem. Niestety taki typ auta, że są zajechane, zakatowane, rozbite, a potem... zjeżdżają do Polski.

Zwracać uwagę na to co w każdym aucie tylko 2x dokładniej:
-dzwony
-stan silnika i mechaniki
-tylne nadkola gniją jak w civicu
-raz mi człowiek opowiadał, że obejrzał solkę, niby ładna, chce zdjąć dach i... nie idzie - po takim strzale była, że się dach zakleszczył na amen i tak już zostało :(
-stan uszczelek, wszystkie mają swoje lata, ale jak ktoś dba i konserwuje to nie przeciekają

Dla poglądu, za bezwypadkowego sola z 98 roku od 1 właściciela z przebiegiem 180 tys. silnik d16y8 została zapłacona cena 4800 Euro. Przelicz ile wychodzi w PL z wszystkimi kosztami. Jak ktoś kupuje sola w DE i sprzedaje u nas za 10 tys. i jeszcze na tym zarabia, to wychodzi na to, że tam go kupuje na wagę.


Nie odnotowałem faktu twojej przeprowadzki. No na zachodzie to jesteś w stanie pewnie ładną sztukę kupić :)

Lcfr
02-08-07, 18:51
prymierzam sie do kupna delsol'a... jednak nie wiele wiem o tym autku chcialbym sie spytac na co zwracac uwage, gdzie najszybciej go rdza lapie, czego moge sie spodziewac na wyposarzeniu itede.



ja bym poczytał to i inne fora i POSZUKAŁ wiadomosci na temat del sola..
to nie jest jakas filozofia
wiedzy jest pełno - trzeba chciec ja tylko posiąść...

Pchelek
03-08-07, 15:53
tak juz conieco poczytalem... interesuje mnie jeszcze pojemnosc bagaznika bo tego cos wyczaic nie umiem ;)

dokladnie autko kupie za granica, poluje na cos takiego:
http://cgi.ebay.de/Honda-CRX-Vti-Del-Sol-Targa-EG2-160PS-V-tec_W0QQitemZ250149945151QQihZ015QQcategoryZ18206Q QssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

narazie zobacze jaka bedzie koncowa cena zebym wiedzial czego sie spodziewac ;) mam nadzieje ze drapne cos takiego do konca tego roq

Wally
03-08-07, 18:46
Wyglad fajny, takie dzerman stajl ale ok. Widac jednak ze buractwa i tam nie brakuje, nie znam (nie pamietam) juz niemieckiego ale: cytuje:

"Habe Vergessen zu erwähnen das ein chip montiert ist im steuergerät, der aber bei bedarf auch raus kann, leisung soll bei 10 prozent mehr liegen also ca 176 PS sind aber auch 124 KW 169 PS eingetragen durch den MOHR Auspuff"

Czyli cos w stylu - zapomnialem ze zamontowalem super hiper chip z alllegro, sprzedawca mowi ze da 10% wiec moja delsolka ma teraz 110% mocy czyli 176 koni...

no comment

Limak9
03-08-07, 23:47
http://www.honda-crx.info/forum/portal.php?show=39 jest info o poj. bagaznika i pare innych :)