PDA

Zobacz pełną wersję : Problem - zly olej - POMOCY!!!



Skalar
01-08-07, 11:08
Witam, bylem dzisiaj na stacji wymienic olej i filtr i po powrocie do domu spojrzalem na banke i okazalo sie ze wlali mi Mobli Super S ale turbo diesel. Mam silniczek d14a3. Co teraz zrobic??

jacek 1,5'91
01-08-07, 11:16
Kup nowy olej i filtr oraz najważniejsze rzadki olej ( płyn ) do płukania silnika.
Wylej olej i na starym filtrze wypłucz silnik.
Potem wlej nowy i załóż nowy filtr.

Generalnie nic nie powinno się stać jeżeli nie jeździleś na nim za długo.

lakazs
01-08-07, 11:34
Zadzwon, zjeb i kaz pokryć koszty.

Wally
01-08-07, 11:44
Chwilka, a czym niby ma sie roznic na dluzsza mete olej do diesla a olej do spalinowca?? W koncu pracuja w podobnych warunkach, temperaturach. Trzeba sprawdzic klase lepkosci oleju ktory Ci zalal i porownac z olejem do benzyniaka. Wg. mnie nie ma czym sie martwic i oliwa wcale nie musi byc taka zla.

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 ]
Tutaj PELNA specyfikacja tego oleju, moze ona pomoze odpowiedziec na pytanie czy moze stac sie cos zlego : http://www.proauto.pl/pliki/MOBIL_Super_S_T_Diesel_10W_40.pdf

jacek 1,5'91
01-08-07, 12:16
Na dłuższą metę między innymi tym że:

Oleje od benzyniaków można stosować w dieslach, najwyżej silnik więcej wypije ze względu na mniejszą lepkość.

Za to oleji dedykowanych do klekota nie stosuje się w benzynie ze względu na to że:

Oleje dieslowe mają zdecydowanie więcej substancji myjących stąd większa popularność
w pełni syntetycznych oleji w klekotach. Po zalaniu do benzyny efekt będzie taki
że olej wypłucze nagar i pojawią się luzy, co w finale zakończy się większym spalaniem i remontem silnika. Oprócz tego różnią się jeszcze zawartością siarki i paroma innymi rzeczami.

Pozdrawiam
Jacek

bydle
01-08-07, 17:41
Zadzwon, zjeb i kaz pokryć koszty.

ja bym tak wlasnie zrobil!

abarth81
01-08-07, 17:47
Zje....y to mało

JeNNy_forever
01-08-07, 19:02
Zadzwon, zjeb i kaz pokryć koszty.

a do tego niech sobie auto na warsztat wezmą na lawecie bo nie życzyłbym sobie żeby mi odpalali silnik nie na powiedzmy wadliwym oleju ;)

skolopendra
01-08-07, 19:24
Trzeba sprawdzic klase lepkosci oleju ktory Ci zalal i porownac z olejem do benzyniaka. Wg. mnie nie ma czym sie martwic i oliwa wcale nie musi byc taka zla.

tak jest

..........bez przesady :agent:


Wylej olej i na starym filtrze wypłucz silnik.


........w razie wątpliwości zadzwoń na infolinie mobila, do konsultanta :)
...............ale sądzę że można jeździć bez żadnych uszczerbków
na kondycji silnika
:aloha:

jacek 1,5'91
02-08-07, 11:16
Rany... :bicie:

To nalejcie sobie.

Żeby to było nowe autko to ok.
Ale NIE MOŻNA lać olei o właściwościach myjących do starych aut. A takie
właśnie są oleje dedykowane do disli

Opamiętajcie się.

Lcfr
02-08-07, 17:48
ja bym zlał nie odpowiedni olej
potem zalał odpowiedni wymieniajac filtr
i tyle

ewentualnie bym przyspieszył nastepna wymiane oleju - np. nie po 10kkm a po 5 kkm





a zwrot kosztów swoją drogą....

Skoti
02-08-07, 21:04
ja bym zlał nie odpowiedni olej
potem zalał odpowiedni wymieniajac filtr
i tyle

ewentualnie bym przyspieszył nastepna wymiane oleju - np. nie po 10kkm a po 5 kkm





a zwrot kosztów swoją drogą....

Dokladnie bym to samo zrobil co Lcfr, do tego na początku sprawdzal bym poziom Oleju co 100km