PDA

Zobacz pełną wersję : obroty rosną po nagrzaniu d14z2



erkey
30-05-12, 19:55
witam,

mam oto taki problem. obroty rosną wraz ze wzrostem temperatury silnika. tak jakby zawór korkowy czy jakikolwiek inny u mnie jest działał odwrotnie niż powinien. na zimnym mi gaśnie, tak niskie obroty ma a po nagrzaniu najpierw są w okolicy 900, później 1000 i tak do jakichś 1250 rosną. nie wiem co jest. wyciągałem przepustnicę, uszczelka pod przepustnicą silikonem przesmarowana, sprawdzone czy nie ma lewego powietrza, wszystko czyszczone. czytałem manuale, forum i nie znalazłem podobnego tematu.
nie wiem co tam reguluje wolne obroty. czy elektroniczne silnik nimi steruje przez jakiś czujnik temperatury? bo wyciągałem przepustnicę i tam gdzie są pociągnięte przewody od chłodziwa polewałem wrzątkiem i nie widziałem by to jakiś wpływ miało na przymykanie tej szczeliny. także proszę o pomoc

erkey
02-06-12, 09:31
nikt nie wie? może jednak ktoś miał podobne doświadczenia?
czy możliwe jest że na zimnym po odłączeniu korkowca(fivt-a) obroty będą małe, bo silnik ciężko pracuje i ma duże opory? a po nagrzaniu obroty będą sporo wyższe bo lżej silnik pracuje? czy możliwe jest, że po nagrzaniu coś się rozszczelnia? będę wdzięczny za jakąkolwiek radę?