PDA

Zobacz pełną wersję : kapitalka B16A2 co i ile



rafalo23
31-07-07, 20:12
witam od akiegos czasu estem posiadaczem hanki. i szykue mi sie remoncik poniewaz zre oliwe.kupilem w polsce klient stwierdzil ze robil remont i zrobil 3000 km.a zrobilem akies 300 i widze braki na bagnecie.akie koszta takiego remontu co wymienic i gdzie w czesci sie zaopatrzyc. :(

Respev
31-07-07, 20:45
zrobilem akies 300 i widze braki na bagnecie.akie koszta takiego remontu co wymienic i gdzie w czesci sie zaopatrzyc.
W tym silniku to normalka :P

sunnboy
31-07-07, 21:31
vtec zawsze jest pazerny na olej :agent: ale ile radochy daje za to :d

rafalo23
31-07-07, 23:26
zgodze sie ztym na serio przesiadlem z autka 70 konnego no ale dlaczego uz po 300 km widac braki no i od czasu do czasu zadymi troszke :/

harnas
01-08-07, 01:15
macie dopaszczone te silniki moj gdy kupilem mial 125tys przebiegu zrobilem po wymianie po 5000 tys mialem milimetr mniej na bagnecie troszke dolalem i wsio ok leje MOTULA, a kladlem dosc konkretnie do UK kladlem...

nitro20
01-08-07, 02:11
macie dopaszczone te silniki moj gdy kupilem mial 125tys przebiegu zrobilem po wymianie po 5000 tys mialem milimetr mniej na bagnecie troszke dolalem i wsio ok leje MOTULA, a kladlem dosc konkretnie do UK kladlem...
Co znaczy dopaszcone ?? Co znaczy : kladlem dosc konkretnie do UK kladlem.. ??
Z tego co widziałęm masz silnik z dość małym przebiegiem, kolega ma problem, bo jego juz przeżył remont, twój post to nie wiem co tu wnosi chyba tylko jaki olej jest wporzo. No i się pochwaliłeś trochę gratulacje.


Zrób więcej niż 300 kilometrów to po pierwsze, zalej olej, sprawdź stan i dokładnie go zapamiętaj, najlepiej zrób zdjęcie :P. Wtedy zacznij jeździć i dokładnie licz ile wlewasz oleju na jakich dystansach. Jak to zrobisz to przyjdź i się pochwal jeszcze raz, bo narazie to i na dobrą sprawę z twojej wypowiedzi wynika że może poprostu zerknołes na bagnet i było mało, a nie wiesz czy stan wcześniej był wyższy. Pozatym będziesz wiedział ile Ci pali to Ci powiemy czy w normie. Jak nie to popatrz jaki dymek leci przy butowaniu, sprawdź kompresje i znowu się pochwal to Ci powiemy co wymieniać. Powodzenia

harnas
01-08-07, 03:48
Co znaczy dopaszcone Co znaczy : kladlem dosc konkretnie do UK kladlem..
hehe widzisz godz pisania posta

po 1
to tam jego kumpel stwierdzil ze jest po remoncie co troszke kosztuje i poprzedni wlasciciel napewno czymkolwiek by to udokumentowal...

po 2 to tak jak napisales jak kopci, jaka kompresja... jaki olej wogole leje

rafalo23
01-08-07, 09:58
est u mnie spory przebieg 220000 no i po wymianie oliwy mobila mineral bo klient na takim ezdził zrobilem 300 km i braki. narazie est w malowaniu za 2 tyg.wyade i poobserwue dzięki marcinie za info.

[center:8f4d94a4ec][ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 ]
[quote="harnas"]macie dopaszczone te silniki moj gdy kupilem mial 125tys. [/center:8f4d94a4ec] duś tak dale a 200000 nie doczeka.kupiles inny silnik i cwaniaka zgrywasz nie każdy może pracować w UK :agent:

nitro20
01-08-07, 11:20
Nie ma sprawy, ale jak Ci tak pije i to mineralny to to raczej wygląda jakby tam gdzieś ciurkiem wsysało niestety, zrób tak jak pisałem zobaczysz czy pierścienie czy uszczelniacze, a może jedno i drugie. Pozatym sprawdź czy nie ma gdzieś jakiś konkretnych wycieków na silniku, może Ci się z michy leje ??

Harnas pisałem godzine po Tobie..., ale czaje pozdro.

ygor
01-08-07, 11:48
Takie małe ot - słyszałem że sprawdzenie kompresji wcale nie musi dobrze informowac o braniu oleju - ponważ uszkodzone moga być tylko pierścienie olejowe - kompresja może być ok a olej palić swoją drogą ... słyszałem też o czymś takim jak próba olejowa ale nie wiem za bardzo jak to wygląda i czy jest miarodajne - wiecie coś o tym ?

Lazurrxe
01-08-07, 14:23
U mnie jak nie paluje czyli nie pofałtekuje to olej nawet nie drgnie na bagnecie , a jesli juz go pogonie to zurzycie jest zauwazalne wiec nie robie tragedii, wiem ze mozna by do glowicy zajrzec ale po co??.
I zlej ten mineralny to nie jest olej do silikow 16V tym bardziej do vtec.

rafalo23
01-08-07, 21:32
ok dzieki za rady. a co do zmiany oleu t akiego mam zalac polsyntetyka.no z tego co sie oriętue to chyba troszke mi silnik przepluka.czy moge sprobować

harnas
01-08-07, 22:47
nie rzne cwaniaka tylko sie nie kupuje auta czy silnika bez sprawdzania i na wstep trza wylozyc kabone na remont...

SPUTNIK1957
01-08-07, 22:49
Ja to w takich przypadkach radze tylko STP Regenerator silnika. Jesli olej nie saczy sie przez uszczelniacze to to stp powinno zredukować branie tego oleju. a olej zmien na Lotos 10W40 olej ten nie posiada dużo dodatków myjacych + 2 buteleczki tego niebieskiego stp. STP jest całkowicie bezpieczny recze to moimi doswiadczeniami z tym srodkiem i mozna go stosować nawet do nowiutenkich silniczków.
A co do częsci to chyba wyroby Nipparts powinny być niezłe http://www.motocom.pl/

hokej
02-08-07, 08:42
słyszałem że sprawdzenie kompresji wcale nie musi dobrze informowac o braniu oleju

dobrze słyszałeś u mnie kompresja była większa niz w książe serwisowej a i tak brała więcej oleju niz benzyny !!


a co do zmiany oleu t akiego mam zalac polsyntetyka.no z tego co sie oriętue to chyba troszke mi silnik przepluka.czy moge sprobować

ziom jak juz bierze olej to walnie półsyntetyka i tak nic ci nie da, moim zdaniem remont wisi w powietrzu :/:/ a jak zauważyłem twój przebieg to raczej cię to czeka jak chcesz nim dalej jezdzić !!

a co do częsci to proponował bym Ci sie zglosić to Patiego od nas z forum

rafalo23
03-08-07, 09:29
no i niewiem co robić.po malownku pokulam sie i popatrze co z oliwą sie bedzie działo.narazie musze czekać z 2 tyg aż mi pomaluią .narazie dzięki za rady ziomki odezwe sie no i może akieś fotki hani wrzuce niechwaląc sie est na co popatrzeć :)