PDA

Zobacz pełną wersję : brak śwateł posotojowych



kml86
29-05-12, 21:44
Witam. Jestem posiadaczem Civica VI gen. 99' i mam problem z brakiem świateł postojowych ( światła tylne, cofania i podświetlania tablicy działają więc nie jest to uszkodzony bezpiecznik). Oczywiście żarówki wymieniane. Pozycji nie mam odkąd kupiłem auto i jeżdżę tak już ponad rok. Z góry dzięki za odp.

w_rebacz
31-05-12, 10:06
nie bezpiecznik? ja cofanie miałem przy uszkodzonym bezpieczniku, nie wiem natomiast jak z podświetleniem tablicy bo nie zwróciłem uwagi.

Sheiva
31-05-12, 12:17
...więc nie jest to uszkodzony bezpiecznik
Rozumiem, że zajrzałeś sobie w Manuala i już cosik wiesz i bardzo dobrze !!
Mimo wszystko jednak sprawdź bezpiecznik, dla pewności - górny rząd, drugi z prawej.
Jeśli będzie cały, to albo jest gdzieś przerwa w obwodzie albo ewentualnie nie działa włącznik świateł, ale to mało prawdopodobne. Będziesz musiał sprawdzić czy do kostki dochodzi zasilanie.

kml86
31-05-12, 20:03
Raczej bezpiecznik jest cały, ale jeszcze jutro dokładniej sprawdzę. Boję się, że może to być jednak problem z przewodem. No nic, ale póki co dzięki za rady.

tomrad
01-06-12, 19:15
Miałem kiedyś podobnie z tylnym światłem przeciwmgielnym. Powód, to skorodowana oprawka światełka. Po usunięciu rdzy do gołego metalu wróciło do normy. Znowu jest OK.
Dobrze jest wnętrze oprawki posmarować jakimś smarem lub olejem, nie będzie rdzewieć. Ja używam oleju Elektrolube, kupiłem go dawno temu. Teraz są takie w spray-u.