PDA

Zobacz pełną wersję : Temp oleju



mobo
31-07-07, 07:44
Ciekawi mnie czy olej szybko się nagrzewa. Czyli po jakim czasie mniej więcej można dawać po obrotach? Bo jak wiadomo na zimnym oleju się nie powinno :angel2:

Lukasyaho
31-07-07, 08:48
Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury tak po przejechaniu ok 4 km nawet pewnie nie to zależy też z jaką prędkością jedziesz

civicmax
31-07-07, 15:39
a mnie ciekawi ile wchodzi oleju miedzy stanem min i max na bagnecie? ktos wie?

Matey
31-07-07, 15:45
litr podobniez

kivik
31-07-07, 16:01
Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie nagrzewa się do odpowiedniej temperatury tak po przejechaniu ok 4 km nawet pewnie nie to zależy też z jaką prędkością jedziesz
Olej nagrzewa ci sie do 90 stopni w 4 kilometry jak delikatnie jedziesz?? A duzo w miedzyczasie stajesz na swiatlach?
Masz jakis przyzwoity wskaznik temp oleju?

siwas
31-07-07, 16:41
lukasyaho
chyba nie sugerujesz sie wskaznikiem na desce rozdzielczej...;-]

Lukasyaho
31-07-07, 16:46
Tak w przybliżeniu podałem a to coś nie tak ??

kivik
01-08-07, 15:25
Tak w przybliżeniu podałem a to coś nie tak ??

Nie wiem :) bo nie odpowiedziales na moje pytania.
U mnie trawa do duuuuzo dluzej.

[ Dodano: Sro 01 Sie, 2007 ]

lukasyaho
chyba nie sugerujesz sie wskaznikiem na desce rozdzielczej...;-]

Wlasnie dlatego sie pytalem jaki ma wskaznik bo na desce to raczej nie ma wskaznika temp oleju.

MacK
01-08-07, 15:43
kumpel ma taki wskaźnik w peżocie 406 kupe i tak koło 8 km normalnej jazdy olej ma coś koło 95 deg

Lukasyaho
01-08-07, 16:41
Sorki panowie pomyliło mi się z temp. wody :speszony:

the-one
06-08-07, 23:29
To po jakim czasie od wlaczenia auta na zimnym silniku dajecie po obrotach ;P ?

Frydzio
06-08-07, 23:38
jak osiagnie odpowiednia prawidlowa temeperature, a jak :P

bidz
07-08-07, 11:30
To po jakim czasie od wlaczenia auta na zimnym silniku dajecie po obrotach ;P ?
tak gdzieś przez 7-10 km kręcę tylko do 3 krpm, potem śruba.

Nowy Kubi
07-08-07, 16:24
Podobnież, że olej się dłużej nagrzewa do temperatury, niż chłodziwo (co widzimy na skazówce). Chłodziwo chłodzi cylindry, czyli źródło ciepła, a oleju jest większość w misce na dole, grzeje się ten, który idzie kanałami, bo sama miska też od razu taka ciepła nie niest. Poza tym olej ma "swoją" temperaturę dopiero grubo powyżej 100 stopni, a woda przy ~90 już ma otwarty termostat. Więc na wskazówce mamy już ciepły, a olej ciągle się jeszcze grzeje.

the-one
07-08-07, 17:49
To po jakim czasie od wlaczenia auta na zimnym silniku dajecie po obrotach ;P ?
tak gdzieś przez 7-10 km kręcę tylko do 3 krpm, potem śruba.

Pytam, bo wczoraj mialem taka sytuacje... Po 22:00 wyszedlem z pracy na parking i czekalem na pasazerow ktorych zabieram ze soba. Wlaczylem silniczek i tak sobie chodzil okolo 5 minut na biegu jalowym, jak juz wszyscy sie zapakowali to ruszylismy... wyjezdzajac z parkingu i wjezdzajac na prosta (jakies 2 km) jakis idiota wyjechal z podporzadkowanej, niby mial jeszcze miejsca, ale juz musialem zwolnic (z okolo 50 km\h) zeby sie zmiescil. Na dodatek pozniej jechal srodkiem drogi dosc wolno i nie dal sie wyprzedzic.Dojezdzajac do konca prostej wskazowka temperatury wody byla juz na polowie skali no i nie wytrzymalem, zjezdzajac za tym kims z glownej drogi przycisnalem troche na 2jce do okolo 5000 rpm... Nigdy wczesniej tak nie robilem, ogolnie spokojnie jezdze ale nie wiem czy silnikowi to zaszkodzilo?

tomek_m
07-08-07, 18:44
[quote="bidz"][quote=the-one]przycisnalem troche na 2jce do okolo 5000 rpm... Nigdy wczesniej tak nie robilem, ogolnie spokojnie jezdze ale nie wiem czy silnikowi to zaszkodzilo?

nie :d

Lukasyaho
08-08-07, 00:50
Silnik się tylko ucieszył :D