PDA

Zobacz pełną wersję : odblokowanie obrotow czyli kompletny VTEC



waldzio87
31-07-07, 03:07
Siemanko!
Otoz mam takie pytanko mianowicie moj brahol kupil D16V1 i z tego co sie orietuje vtec zalacza sie przy 5600rpm (nie wiem bo jeszcze nia nie jezdzilem), a paliwo odcina przy 6000rpm pytanie brzmi czy duzo zabawy jest z odblokowaniem? a moze sie myle i vtec zalacza sie wczesniej w kazdym razie odciecie nastepuje przy 6000rpm jak to mozna odblokowac zeby pociagnac do konca bo praktycznie najlepsza czesc jazdy jest zblokowana :/ z gory dzieki za pomoc pozdro

Kras
31-07-07, 08:52
VTEC przełącza się dużo wcześniej bo to jest SOHC...i to jeszcze raczej dupowozowy...chyba koło 4600rpm. A kręcić powinien jednak sporo wyżej niż 6000...na obrotku to 6500 powinno się pojawiać bez problemu.

Szejklo
31-07-07, 12:28
Mi VTEC włącza się ok. 4100 - 4300, a kręci do 6600 także coś chyba jest u Ciebie nie tak...
Z tego co kiedyś wyczytałem w modelach przed FL silnik kręci się nawet do 6900...

Limak9
31-07-07, 17:39
odcinka czerwone pole przy 6500 odcinka 6700. wg moich obserwacji nagly "kop" widac po okolo 4500 obrotow.

waldzio87
01-08-07, 02:48
mala poprawka dobrze mowicie odciecie nastepuje tak w granicach 6500rpm na czerwonym polu aczkolwiek interesuje mnie odblok jak gdzie i u kogo szukac i czy duzo z tym zabawy? chce krecic do konca bez ograniczen. I pytanko jeszcze do posiadaczy tego wlasnie modelu bo sprawa wyglada tak ze jak jezdzilem z kumplami starszymi hankami to jak sie zalaczal vtec to bylo to czuc dosyc dosyc czy w tym modelu tez powinno sie go odczuwac wyraznie mam na mysli lekka zmiane pracy silnika i jak jechalem z kumplem starszym cifem to bylo czuc takie charakterystyczne szarpniecie czy w tym modelu jest rowniez to samo czy honda wprowadza jakies zmiany ze vtec nie jest juz tak odczuwalny z gory dziex i pozdro

Kras
01-08-07, 07:10
Co to znaczy kręcić do końca bez ograniczeń? To jest koniec...ten typ tak ma. To nie jest sportowy VTEC, gdzie kop jest na 6 i ciągnie do ponad 8. Teoretycznie pewnie możnaby nawet przesunąć odcięcie wyżej tylko po co. W D16V1 powyżej 6 czy tak już krzywe lecą na pysk...nic się nie zyska. To jest zwykły dupowozowy silnik, nie wiertarka.

agent
01-08-07, 10:48
Nigdy nie zrozumiem tunerów silnika. Po co wydawać kupe kasy na rożne turbiny, odblokowywanie itp jak można kupić silnik i większej pojemności i mieć wyższą moc bez problemów i bez szkody na trwałośc silnika

Szejklo
01-08-07, 13:48
D16V1 jest cywilizowany :) , VTEC włącza się miękko i nie ma szarpnięcia :d Taki własnie dupowóz.

Bootsy
02-08-07, 15:42
Ja mam też blokadę na luzie się kręci tylko do 4000

Pzdr

Kras
02-08-07, 22:29
To akurat normalne. I nie na luzie a na postoju, bo bierze sygnał z VSS. Na luzie, ale jadąc spokojnie dobije do odcięcia.

Limak9
02-08-07, 23:42
taka hondowska procedura startowa :D

piotrek15
15-08-08, 16:13
Witram apropo tej hondowskiej procedury startowej to daje rade te 4000 tys obrotów jakoś zmienic wyzej bo to troszke utrudnia sprawe gdy sie ma chęc zrobić troszke pisku a tu przegazuwa do 4000 strzał i koła sie kręcic za bardzo niechcą, czy moze jest jakis inny sposób pięknego ruszenia z miejsca. a moze w moim przypadku to moze kwestia opon bo są bardzo przyczemne i moze dlatego słabo kręci ale za to dobrze sie zbiera, opnki to Continental premium contact 2.

Hoze
17-08-08, 20:51
Witram apropo tej hondowskiej procedury startowej to daje rade te 4000 tys obrotów jakoś zmienic wyzej bo to troszke utrudnia sprawe gdy sie ma chęc zrobić troszke pisku a tu przegazuwa do 4000 strzał i koła sie kręcic za bardzo niechcą, czy moze jest jakis inny sposób pięknego ruszenia z miejsca. a moze w moim przypadku to moze kwestia opon bo są bardzo przyczemne i moze dlatego słabo kręci ale za to dobrze sie zbiera, opnki to Continental premium contact 2.

Tu właśnie chodzi o dobry start, to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu koła bardzo krótko buksują w miejscu i szybko ruszasz, no chyba że lubisz mielić 2 s w miejscu...

Robert_F
19-08-08, 22:53
VTEC w tym modelu jest sterowany ciśnieniem oleju silnikowego w odróżnieniu od elektronicznego i-VTEC. Dlatego mogą być różnice pomiędzy poszczególnymi samochodami. Mało tego, po wyminie oleju, a zwłaszcza po zmianie typu oleju np. z mineralnego na syntetyk, następuje zmiana obrotów przy których włącza się VTEC. Inna sprawa, że w SOHC jest to czasami trudne do wyczucia, gdyż nie następuje nagle. W moim przypadku VTEC włącza się przy ok. 4100 obr./min.

Robert