PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne stuki z przodu auta



Muzyk-Grzes
27-05-12, 14:39
A więc tak od czasu jak przełozyłem skrzynię S40 na S20 z Noblesski zaczęły sie po jakimś czasie "wydostawać' dziwne dzwieki z przodu auta. Wymieniłem całe zawieszenie silnika i skrzyni (poduszki i łożyska) i na chwile przycichło, ale po tygodniu jest to samo. Hałasuje tylko przy ruszaniu i zatrzymaniu ,w trakcie jazdy jest cisza i na dziurach też. Najlepiej słychać te stuki przy parkowaniu kiedy po jeździe do przodu trzeba wbić wsteczny i potem z powrotem do przodu. Jakieś pomysły?

mozes
27-05-12, 14:57
Może skrzynia którą założyłeś jest już zmęczona i ma jakieś luzy.
Jeżeli hałas jest tylko przy ruszaniu i zatrzymywaniu to może sprawdz zawieszenie z przodu.
pozdr

Muzyk-Grzes
27-05-12, 15:12
Zapomniałem napisać że zawieszenie jest OK.

probestic
27-05-12, 15:16
Kolego, a możesz konkretniej jeszcze określić, jak hałasuje ? To jest puknięcie, trzask, uderzenie ? U mnie po wymianie skrzyni też szukałem winy w poduszkach ... a winny był dolny sworzeń i on dawał właśnie takie głuche puknięcie ruszając, lub przy cofaniu.

Muzyk-Grzes
27-05-12, 19:01
Jest to takie dość trudne do określenia bo dla każdego to będzie inny dźwięk, skusił bym się na określenie tego jako trzask, A dolny sworzeń od strony kierowcy jest założony nowy a to raczej od tej strony jest słyszalny owy dźwięk. Jutro jeszcze sprawdzę jak tam górny sworzeń się ma,ale raczej na to bym nie stawiał.

mielox
27-05-12, 19:34
sprawdź luz na mechanizmie różnicowym. u mnie ma już luz, gdy parkuję i samochód np stoczy sie minimalnie w przód a ja parkuję do tyłu to co dodanie gazu i "zapięcie" napędu ze sprzęgła jest jakby metaliczny klik. to samo przy ruszaniu, dłuższej zmianie na 2 bieg (koła stracą trochę rozpędu z jedynki). jakbyś chciał sprawdzić dźwięk czy jest taki sam jak ten którego szukasz to podnieś na lewarku na wrzuconym biegu i poruszaj kołem w obie strony. zawsze minimalny luz jest ale jak jest już spory, zaczyna denerwująco klepać. co ciekawe u mnie tylko prawa strona stuka, lewa wciąż w jest w miarę cicha.

Muzyk-Grzes
27-05-12, 19:58
Mechanizm różnicowy jest w skrzyni i może się okazać że to to. W końcu skrzynia S20 z 94' i mogła dostać sporo po d**ie bo łożysko już szumi.
Chyba że jest to przegub wewnętrzny ,bo i to może wydawać stuki,kliki jak jest już wyrobiony??

mielox
27-05-12, 20:34
przegub to też był mój 1wszy trop, ale bardzo szybko da się to zweryfikować pod autem - poruszać półoś i przegub w przeciwne strony. u mnie 0 luzu, ale na różnicowym już sporo.
Moja skrzynia leci do wymiany bo mam już dość tych stuków, klików, szumów itp (też s20)/

mik007
10-06-12, 12:34
Witam
Miałem ten sam problem tylko ze w Corollce
Sprawdz sobie mocowanie klocków hamulcowych w jażmach tzn powinny byc tam takie spręzynki które amortyzują klocek. U mnie ich po prostu nie było.Pozdrawiam

Muzyk-Grzes
12-06-12, 22:03
Klocki można wykluczyć, przegub wew i skrzynie też, co dziwne stuki zniknęły same a już chciałem wahacze rozbierać.

FaziRBK
12-06-12, 22:59
Miałem podobny objaw, wymieniłem półośkę po długiej eskpadzie i to był strzał w dziesiątke.

Muzyk-Grzes
30-06-12, 11:16
Wczoraj ,przy wymianie oleju w kanale dziwne stuki zostały zlokalizowane i usunięte. Zakładając rozpórke dolną trapezową kolega dokręcił wszystkie śruby zawieszenia kiedy auto stało na kobyłkach, wczoraj okazało się że 2 z nich były niedokręcone (jedna około 4 obroty ,druga pół) Dokręciłem wszystkie na odpowiedni moment kiedy auto stało pod pełnym obciążeniem bo tak powinny być dokręcane żeby tuleje mogły się odpowiednio ułożyć. Wyczytałem też że tak samo robi się z tulejami np: amortyzatorów ,dokręca się dopiero jak auto stoi na kołach. Ehhh niewiedza czasem boli :)