PDA

Zobacz pełną wersję : Osuszacz układu klimatyzacji do EJ6 - Problem



mielox
24-05-12, 17:55
Witam
zabrałem się za serwis klimy no i:
Po skompletowaniu wszystkiego okazało się że osuszacz który dostałem w hurtowni (katalogowo pasujący do w/w samochodu) nie pasuje. (moja teoria padła na to, że być może w coupe która jest składana w stanach element ten się różni od wersji HB/sedan)
zacząłem drążyć temat no i okazało się, że osuszacz zastosowany w tym samochodzie ma gniazdo i ogólnie zamontowany jest w nim zawór ciśnieniowy, czego nie ma w tych "odpowiednikach". zaczęły się schody obdzwoniłem już pół Polski i nie mogę albo wcale dostać osuszacza do tego samochodu, albo ten który niby odpowiada nie ma tego zaworu, albo wcale nie są w stanie tego sprawdzić, bo mają tylko katalogi.
Po zwróceniu się do zaznajomionego ASO okazało się, że osuszacz taki jest dostępny ale w cenie 630zł:confused: w związku z czym ta opcja jest zupełnie dla mnie odpada... jednak zaczęliśmy kopać w schematach itp i według wszystkich danych jakie ma aso taki sam osuszacz z zaworem jest również w HB i sedanach (poza MA/MB, które mają zawór na kompresorze).
Szczerze nie chce mi się wierzyć, żeby te tysiące civiców które jeżdżą u nas z klimą przy każdej wymianie musiałby być zaopatrywane w OEMowy osuszacz z ASO.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś przerabiał już podobny temat, jakoś temu zaradził, ewentualnie znalazł jakiś odpowiednik wśród zamienników lub inne rozwiązanie??

Bardzo proszę o pomoc, bo samochód mam rozbebeszony, a tracę już pomysły-warsztat klimatyzacji, wspominał nawet o ewentualnym przespawaniu końcówek aby przypasować inny osuszacz, bo oni też po sprawdzeniu katalogów nie mają nigdzie dostępnego takiego jak potrzebny, ale jak dla mnie jest to przesadna rzeźba, bo tak jak mówię kupę tego jeździ i wydaje mi się, że na pewno coś podpasuje.

rooter666
24-05-12, 22:24
na alegro masz tego pełno, czujnik oczywiście ze starego wykręć bo w kompletach to nie wiem czy sprzedaja ;)

spychu
25-05-12, 00:16
http://allegro.pl/osuszacz-klimatyzacji-honda-civic-ej-ek-mb-95-i2311296543.html

prosze odpowiedni dla Ciebie oszuszacz :)

mielox
26-05-12, 22:59
dzięki Wam wielkie za pomoc.!!
Żeby nie było, przeglądałem allegro, ale jakoś nie skojarzyłem tej mosiężnej śruby wkręconej z miejscem na czujnik, ponieważ wg aso było to sprzedawane wraz z osuszaczem (no i wizualnie wystającym "wtykiem").
Tak, że jeszcze raz wielkie dzięki chłopaki! uratowaliście mi chłodzenie w Hani ;)
Temat można zamknąć

spychu
27-05-12, 11:16
PO wykreceniu tej sruby, zdejmij z niej o-ring i przeloz na czujnik zamiast starego :)

mielox
27-05-12, 20:37
tak zrobię ! dzięki wielkie jeszcze raz za pomoc ;)

bestfil
28-08-15, 11:50
Witam.
Podbijam temat. Czy ktoś ma informację o pojemności układu i wymaganej ilości czynnika smarującego?

kamil39
28-08-15, 23:38
Dla ej6? Sp-rezarka denso 600 650 ml olej 140, sanden 600- 650 , olej 130
Olej chyba wiesz ze tyle sie nie wlewa, tylko do takiego poziomu sie uzupelnia :)