PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik wału.



CARS10
23-05-12, 20:05
Witam. Dzisiaj zrobiłem samodiagnostyke i wywaliło mi błąd 54 CKF Sensor (Crankshaft Speed Fluctuation) czyli coś z czujnikiem wału korbowego. Tutaj zaczynają się schody :( nie mogę zlokalizować ani czujnika ani wtyczki. Czy jest taka możliwość że go wogóle nie ma? Silnik D16y7. Pomóżcie

Van_Dal
23-05-12, 21:09
zrób reset kompa ui zoabcz czy znowu CI wywali

czujnik jest wbudowany w aparacie zapłonowym

Gr4b3Q
23-05-12, 22:08
zrób reset kompa ui zoabcz czy znowu CI wywali

czujnik jest wbudowany w aparacie zapłonowym
Czujnik wcale nie jest wbudowany w aparacie zapłonowym.


Czujnik jest pod osłoną rozrządu na samym dole za kołem pasowym, o tutaj:
(wiem że rys silnika to niby nie d16y7 ale ostatnio wymieniałem rozrząd i jest identycznie)
http://i.imgur.com/m98E5.jpg
Do wtyczki jest dostęp bez odkręcania osłony. Najlepiej dobrać się do tego od dołu.

Van_Dal
24-05-12, 12:57
to jest d15z6 i tam jest taki czujnik ,,,

jednak masz rację :) w d16y7 czujnik jest tam tylko inaczej zamontowany
http://www.japancars.ru/cat/honda/image.php?npl=17S0201&nplblk=E__1300&s=0.45
dokładnie tutaj
15 to ten czujnik

konstruktor
24-05-12, 13:44
nie mogę zlokalizować ani czujnika ani wtyczki
czujnik tak jak już wyżej na rys pokazano znajduje się "przy" rozrządzie.
Gdy mi wywalało checka związanego z CKF , to problemem okazała się przetarta rurka "peszlowa" a zarazem przewody które się w niej znajdują.
(przewód wychodzący z okolicy pompy wody zastał przetarty przez pasek od alternatora)
Rozwiązanie: przewody zlutowałem se sobą i ponownie zaizolowałem. Całość "puściłem" je tak aby peszel był jak najdalej od pasków.
Prace naprawcze wykonałem "na samochodzie" - z kanału.
(Było to ponad 2 lata temu i komp nie wywalił błedu od tego czasu)

CARS10
26-05-12, 13:17
Niestety nie ma tam żadnego przewodu wychiodzącego z obudowy rozrządu. Myśle że mechanik który wymieniał u mnie rorząd zapomniał o czujniku :mad: sprawdza sie powiedzenie chcesz miec dobrze zrobione to zrób to sam.

Redrekin
19-06-12, 14:28
Niestety nie ma tam żadnego przewodu wychiodzącego z obudowy rozrządu
Widziałem silniki np d15z6, 15z8 z tym czujnikiem widziałem też d14 bez tego czujnika. Dlaczego tak jest , nie wiem.

delek
09-10-14, 17:33
Odgrzeję. Rozbieram d16y7 i w serwisówce jest czujnik CKF, a u mnie w silniku go nie ma. Zgłupiałem, bo w serwisówce nie jest nic napisane, że w niektórych silnikach CKF jest, a w innych nie :confused:
Civic po lifcie.
PYTANIE: jeśli czujnik powinien być ale ktoś go np. wywalił, to silnik by nie zapalił? Ewentualnie zapaliłby ale zaświeciłby się Check na desce?

Pozdrawiam

barnie
09-10-14, 19:54
Pytanie z innej beczki, mam silnik OBD2 D16W4 wiec czujnik ten występuje, natomiast wiazka silnikowa jest OBD1, czyli go nie wykorzystuje. Czy w związku z tym mogę go po prostu wykręcić i usunąć razem z kablem i kostką? Nie będzie się tamtędy przedostawał olej?

delek
09-10-14, 20:05
Nie będzie ciekło. Otwór śruby mocującej ten czujnik nie jest "na wylot", tylko kończy się ślepo:cool:
Już dopatrzyłem, gdybym miał mieć czujnik, to na koło napędzające pasek byłaby jeszcze nasadzona dodatkowa zębatka dla czujnika CKF. Identycznie jak przy czujniku ABS.