PDA

Zobacz pełną wersję : Honda Civic 1.4is 90KM(gaz) problem z odpaleniem...napięcie?



Gacu
28-07-07, 12:42
Witam.
Mam sprawę:
Posiadam niedawno zakupioną Honda Civic 1.4is 90KM 3 drzwiową z 96 roku zagazowaną.
Podstawowe pytanie... to jakie jest prawidłowe napięcie alternatora, bo chce sobie to sprawdzić. A chodzi o to że juz trzeci raz samochód nie chciał mi odpalić i szczerze mówiąc nie wiem czym to może być spowodowane...??? Dziś o godzinie 10 wiec w ciepły dzień silnik nawet nie chciał kaszlnąć po przekręceniu kluczyka, tylko warknął i standardowo piknięcie alarmowe. Z kolegą po podłączeniu kablami poszło bez żadnego problemu za pierwszym razem i dalej juz było ok. (zobaczymy jeszcze wieczorem) a wymieniony jest świeżo rozrząd.
A jak zapalam samochód pali się kontrolka akumulatora, światła są lekko przygaszone i deska rozdzielcza i całe oświetlenie wewnątrz tak samo…??? Jak lekko wcisnę pedał gazu wszystko się rozpala i kontrolka akumulatora gaśnie…??? Czy to jest ok….???
Zastanawiam się czy powodem tego może być instalacja gazowa… tzn. gdy rozgrzeje się naturalnie silnik przełączam na gaz ( ustawione jest na 3000 obrotów) i np. przy zrzuceniu z 5 czy 4-ki na luz obroty spadają do zera i samochód potrafi zgasnąć czy to na światłach czy w ruchu. Winą jest najprawdopodobniej parownik, który jest do wymiany chyba…, bo niedawno był wymieniany filtr powietrza i tylko trochę się poprawiło.
Czy to może być powodem tego problemu z odpaleniem itd…????

skolopendra
28-07-07, 12:48
3 drzwiową z 96 roku zagazowaną.

;)
może wartało by wymienić akumulator


jakie jest prawidłowe napięcie alternatora

waha się miedzy 13a 14,7volta

Gacu
28-07-07, 12:51
No może i warto ale własnie chce to dzis z kumplem sprawdzić. Czy trzeba wymienić.
Ale poprzedni własciciel mówił ze niedawno był wymieniany... choc mógł skłamać!!!

kwiatus19
28-07-07, 22:34
Jeżeli aku niedawno był zmieniany, to powinien wyglądać "świeżo".
Napięcie na zaciskach akumulatora, w czasie pracy silnika powinno być powyżej 14V około 14,4-14,6V. Na światłach i nawiewie nie powinno zejść poniżej 14V.
Powodem zdychania akumulatora może być jeszcze jakiś "lewy"pobór prądu w czasie postoju auta.

Troll
30-07-07, 08:37
Proponuje sprawdzić napięcie na postoju np. po nocy jeżeli jest <12,5V to aku rozładowany lub do wymiany

mobo
31-07-07, 07:16
Na 90% aku do wymiany. Ja miałem tak w escorcie że kręcił silnikiem normalnie a nie było iskry z pychu zapalał normalnie. Po wymianie akumulatora na nowy sytuacja już nigdy się nie powturzyła. Nie wiem jak w hondach ale w escorcie było tak że rozrusznik zjadał tyle prądu że już było za mało dla układu zapłonowego na słabym aku. I co ciekawe napięcia na zapalonym jak i zgaszonym były w normie ale już nie miał odpowiednio dużego prądu rozruchowego.

Lechuuu
31-07-07, 19:17
aku na 100%... jak naładujesz na maxa i po kilku dniach znowu nie będzie chciał palic... to aku na bank padnięty. Miałem tak samo, po wymianie jest wszystko OK. Od nowego go nie ładowałem, a ma prawie rok... a lubię sobie głośno muzyczki na postoju posłuchać :d

Łukasz Paź
22-12-08, 09:33
moja honda z rana ma ten sam problem i po wymianie akumulatora dzieje sie to samo naprawde nie wiem co moze byc

slimax
13-01-09, 17:00
Powodem zdychania akumulatora może być jeszcze jakiś "lewy"pobór prądu w czasie postoju auta.
I to jest prawidłowa odpowiedź, podstawowa sprawa to pomiar prądu jaki pobiera samochód na postoju (wszystko wyłączone, samochód zamknięty, alarm załączony itd) pomiar należy robić amperomierzem na zakresie max 500mA żeby był w miarę dokładny. Trzeba też zaczekać przynajmniej minutę bo wiele np. instalacji LPG "wygasza" się po 30sek.
Jak zrobimy taki pomiar będziemy wiedzieć czy mamy pasożyta, czy aku jest trup.
Jeżeli amperomierz pokaże nam więcej niż 100mA to mamy problem w instalacji elektrycznej samochodu i trzeba sprawdzić co ile prądu pożera przez odpinanie kolejno bezpieczników od radia, alarmu, lpg itd...

PS. Kiedyś znajomemu zawiesił się włącznik podświetlania schowka i żarówka cały czas się świeciła przez co jego nowy aku wytrzymywał max 3dni :D