PDA

Zobacz pełną wersję : Przeciekanie i stukanie przy deszczu- laikem jestem



DzejBi
27-07-07, 11:02
Witam,

Dwa miechy temu zakupilem Honde Civic z 99 r, 5D- hatchback
jako ze jest to moja pierwsza bryka, to wszystko co jest nie tak mnie denerwuje:)

Problemy mam dwa/trzy:

1. Ja zaczyna padac deszcz i jest mokro, to zaczyna mi cos stukac z tyłu samochodu (takie tępe stukanie) przy nierównosciach terenu. Nei wiem co to moze byc??
2. Przy ostrej ulewie (zdarzylo sie to narazie raz) zrobilo sie mokro na dywaniku pasazera z przodu??(okna i drzwi byly dobrze zamkniete) - Po zdarzeniu pojechalem na myjnie ale nic takiego juz sie nie stalo???
3. Jako ze samochod ma instalacjke gazową - dość swieżą (8 miechów) 2 razy zapalila mi sie lampka kontrolna silnika na tablicy- zgasla po jakis 2-3 dniach. Czy to normalne??

Aha i mam pytanie czy konieczne jest wylaczanie silnika na benzynie, czy na gaze tez mozna??

A i ostatnia rzecz- czy to normanle ze jak przejezdzam przez wysokich policjantow na drogach to mi cos szoruje na dole? co to moze byc?Czy to kwestia niskiego zawieszenia tylko?

Dzieki za odpowiedzi
I prosze sie nie smiac :) laikem jestem ...jeszcze
pozdr
J

Furious
27-07-07, 11:14
1. Ja zaczyna padac deszcz i jest mokro, to zaczyna mi cos stukac z tyłu samochodu (takie tępe stukanie) przy nierównosciach terenu. Nei wiem co to moze byc??
tez to mam, ale nie wiem jeszcze co to, podejzewam zurzyte tuleje metalowo-gumowe

dolszym
27-07-07, 21:49
Miałem podobnie rok temu. Podejrzewałem "cukierki" Okazało się że podczas ulewnego deszczu zaczynała rura wydechowa pukać o tunel - mniej więcej na wysokości tylnych siedzeń.
okazało się ze było nieco przestawiona po zmianie tłumika i pewnie jak mocowania gumowe były mokre obijało. Na suchym wszystko było ok.

pompek
29-07-07, 23:43
1. Ja zaczyna padac deszcz i jest mokro, to zaczyna mi cos stukac z tyłu samochodu (takie tępe stukanie) przy nierównosciach terenu. Nei wiem co to moze byc??
i ja tak mam... na początku jak kupiłem Hanię to myślałem, że mam coś w baku, bo odgłos jest rytmiczny jakby zgrany z bujaniem się cieczy... teraz wiem, że występuje tylko wtedy gdy pada deszcz... najbardziej tajemniczy odgłos z jakim się spotkałem...

Konrad84
30-07-07, 09:09
2. Przy ostrej ulewie (zdarzylo sie to narazie raz) zrobilo sie mokro na dywaniku pasazera z przodu??(okna i drzwi byly dobrze zamkniete) - Po zdarzeniu pojechalem na myjnie ale nic takiego juz sie nie stalo???


Wymień uszczelki w podszybiu i wygnij blaszkę w dolocie powietrza do kabiny. Przemo78 dał super opis jak to zrobić. Zajżyj na forum 5d ostatnio nawet ktoś odświeżył ten temat !!

the-one
31-07-07, 06:17
1. Ja zaczyna padac deszcz i jest mokro, to zaczyna mi cos stukac z tyłu samochodu (takie tępe stukanie) przy nierównosciach terenu. Nei wiem co to moze byc??
tez to mam, ale nie wiem jeszcze co to, podejzewam zurzyte tuleje metalowo-gumowe

Tez to mam i tez myslalem, ze to tuleje metalowo-gumowe na tylnych wachaczach bo byly zuzyte... wymienilem je dwa tygodnie temu i gdy pada deszcz nadal mam ten tajemniczy dzwiek.

Konrad84
31-07-07, 08:15
Może gumy na kielichach sprężyn się wytarły, ja tak miałem zawsze jak popadało.

E2rd
31-07-07, 08:28
Przy deszczu to norma - też to mam i doszedłem do tego, że jak jest mokro i pukniesz w tylną sprężynę to idzie identyczny dżwięk.

DzejBi
31-07-07, 14:28
Dzieki Wam wszyskim za odpwoiedzi. W takim razie narazie bede dalej badal temat.

Mam jeszcze jedna prosbe, bo martwi mnie to bardzo.
Jakie czesci podwozia sa najnizej polozone w hondzie civic?
Bo mam nielada dylemat- za kazdym razem jak wjezdzam do garazu podziemniego to mi z tylu szura. starm sie wjezdzac bardzo powoli, ale spadek jest tez dosc duzy :/
Martwi mnie to czy czegos nie psuje?????- czy mozna cos na to poradzic

pozdro
J

benettonn
21-08-07, 00:50
Najlepiej nie wjeżdżać do garażu :d a pukanie w del solu też mam, jak wymieniłem wszystkie tuleje jakie się dało i sprężyny, to nic nie pomogło. Najlepiej położyć laskę na to, bo przecież tak często nie pada, a to jakaś pierdoła pewnie :bicie: