PDA

Zobacz pełną wersję : Jazda ekonomiczna...



mobo
26-07-07, 23:17
W jednym z postów znalazłem
podstawowy blad nie ekonomicznej jazdy to dojezdzanie do swiateł na "luzie"


co kolega który to napisał miał na myśli? Wiadomo że na obrotach jałowych czyli luzie samochód spala minimalną ilość paliwa

smoq123
26-07-07, 23:20
należy hamować silnikiem, wtedy wtryski nie leją paliwa

ivan667
26-07-07, 23:23
a gaznik? w d13b2 juz ta zasada nie obowiazuje, jesli sie myle poprawcie

Dareko87
26-07-07, 23:25
smoq123, czy aby napewno ? wiem ze wszystkie tdi nowej generacji i bezynt tak maja nie sapalaja ani grama paliwa przy hamowaniu silnikiem, ale zastanawiam sie czy nasze tez? chodzi mi o Vgen a dokladnie o d15b2 moze ktos sensownie odpowiedziec jak ktos wie na 100pro co i jak

pozdr

eMBee
26-07-07, 23:25
ivan667, nie mylisz sie :)

Pozdro

smoq123
26-07-07, 23:28
na 100% nie powiem, ale czytałem sporo na różnych forach, ostatnio też jakiś większy artykuł na temat,

ivan ma rację, gaźnikowców to nie dotyczy

Konrad84
26-07-07, 23:48
Jeżeli nie wciska się pedału gazu to nie otwiera się przepustnica. Skoro się nie otwiera to nie pobiera powietrza. Komputer widzi to i nie podaje paliwa. Przynajmniej ja tak sobie wymyśliłem. :d

jogal
26-07-07, 23:48
Nie jestem pewnien czy napewno nie dotyczy to naszych gaźników w Hondzie, bo nasze gaźniki mają jakiś układ odcinający dopływ paliwa do dysz gaźnika. Można to łatwo sprawdzić czy działa. Wystarczy zbliżyć głowę do gaźnika (ale nie zabardzo :) ) dodać mocno gazu i puścić. Jak silnik będzie już zbliżał się do obrotów biegu jałowego bedzie słychać takie kliknięcie. Ale nie wiem czy to całkowicie odcina paliwo...

Konrad84
26-07-07, 23:50
nie to bzdura, przecież na jałowym nie wciskając pedału gazu pali benzynę. Przepraszam, poniosło mnie.

woPo
27-07-07, 00:07
Polecam przeczytać :)

http://www.rspw.waw.pl/img/oferta/2003/wrzesien/m-02-09.jpg

raMMzes
27-07-07, 00:10
Wydaje mi się, że warto wspomnieć o tym, że NIE ZAWSZE przy hamowaniu silnikiem nie jest podawane paliwo. Przy pewnych obrotach trzeba podtrzymać pracę silnika, niestety nie wiem ile one wynoszą.

Są różne techniki jazdy, ale faktycznie hamując silnikiem można trochę zaoszczędzić.

siwas
27-07-07, 02:47
a przy hamowaniu silnikiem na wtrysku ale z instalka gazu jak to wyglada?

D@ro
27-07-07, 10:42
W D13B2 jest cut-off solenoid który odcina paliwo przy hamowaniu silnikiem, poniżej 2000rpm znowu włącza dopływ paliwa

majsterus
27-07-07, 12:02
musi sie włączać dopływ paliwa ażeby silnik nie zgasł.
I jestem pewien że podczas hamowania silnikiem jest dostarczana nawet bardzo mała ilość paliwa ażeby zapewnić smarowanie układowi.
ale zapewnie już za chwile ktoś mnie poprawi - bo jestem mądry inaczej :d
acha jeszcze jedno hondą nie można jeździć oszczędnie, tak sie ładnie silnik kręci że nie idzie muskać gazu:)

eMBee
27-07-07, 12:11
a przy chamowaniu silnikiem na wtrysku ale z instalka gazu jak to wyglada?

jak jedziesz na benzynie to wygląda tak samo ;)
a jak na gazie, to wtryski nie pracują :aloha:

natomiast w normalnej instalce gaz cały czas leci, nie wiem, jak w sekwencji :agent:

s3kawek
27-07-07, 15:54
Konrad84 nie bardzo to sobie wymysliłeś :d Generalnie masz racje że przepustnica jest zamknięta ale jest delikatna szparka (bez skojarzeń) którą dochodzi powietrze.




I jestem pewien że podczas hamowania silnikiem jest dostarczana nawet bardzo mała ilość paliwa ażeby zapewnić smarowanie układowi.


I kolejny raz udowodniłeś że nie wiesz o czym mówisz. W silnikach dwusuwowych mieszanka miała między innymi funkcję smarującą dlatego dolewało się olej do paliwa.

Konrad84
27-07-07, 16:10
woPo dzięki za artykuł, mamy wszystko jak na tacy i jesteśmy mądżejsi :D
Majsterus jak zwykle miał rację inaczej.
s3kawek czemu mnie pogrążasz przecież się przyznałem :)

s3kawek
27-07-07, 16:22
s3kawek czemu mnie pogrążasz przecież się przyznałem :)

Spokojnie, kiedyś też mnie to intrygowało :d

bydle
27-07-07, 17:58
to ja teraz dorzuce inne pytanie...czy hamujac silnikiem i zrzucajac po kolei biegi w dol w przypadku zbyt wczesnego zrzucenia lub zbyt niskiego mozna zerwac pasek rozrzadu?

SPUTNIK1957
29-07-07, 14:24
to ja teraz dorzuce inne pytanie...czy hamujac silnikiem i zrzucajac po kolei biegi w dol w przypadku zbyt wczesnego zrzucenia lub zbyt niskiego mozna zerwac pasek rozrzadu?
Zerwać to może nie ale taki pasek się zdeczko rozciaga aczkolwiek urwanie też nie jest wykluczone jesli taki pasek ma ponad 100kkm, ja też czesto hamuje silnikiem bo jezdze często po górach i najlepiej po redukcji jest powoli (ale też i nie zawolno) puszczać sprzęgło tzn z wyczuciem tak aby odrazu wskazówka nam niewskakiwała na 3000.
A hamowanie silnikiem przed swiatłami nic nam niedaje oszczedności jesli jest zimny bo komuter i tak podaje paliwo by go rozgrzać do roboczej temperatury.