PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z opuszczeniem okna kierowcy



specnaz
20-05-12, 13:06
Witam serdecznie

To juz zapewne trzecia honda w ktorej pojawia sie ten problem wiec i zapewne ktos go przerobil i moze mnie naprowadzic na zloty srodek na naprawe szyby kierowcy.

Jak ja opuszczam w dol to jakos dziwnie zjezdza krzywo w dol i wypada z prowadnicy, najzabawniejsze jest to ze po zdjeciu tapicerki wszystko wyglada normalnie uszczelki w prowadnicach sa cale wszystko dziala jak zawsze a szyba zjezdza jakos dziwnie krzywo, nie mam pojecia jak ugrysc ten temat, czy ktos to przerobil ?

pozdrawiam

specnaz
23-05-12, 02:04
i co panowie nikt sie z tym nie spotkal ??

piotrmucha
23-05-12, 02:14
a działa dziwnie tylko jak opuszczasz na dół czy jak do góry to też?? zresztą jak wypada z prowadnicy to musisz wymienić cały ten mechanizm w środku (podnośnik) od podnoszenia i opuszczania, ja to miałem w moim ej2, szyba opadała normalnie, ale jak podnosiłem do góry to wypadała z prowadnicy i wystawała od boku, szumiało jak jechałem. w środku jest ten mechanizm z kształcie litery X co się wydłuża i skraca jak opuszczasz i podnosisz szybę, i jak się łożyska wyrobią to się takie rzeczy dzieją.

mozes
26-05-12, 12:10
jak się łożyska wyrobią to się takie rzeczy dzieją
Nie ma w podnośniku żadnych łożysk, podobnie miałem kiedyś w eg8 ale podczas podnoszenia szyby wyłaziła z prowadnicy i sie nie domykała. Mechanizam miał regulację i za jej pomocą można było to troszkę skorygować / u mnie pomogło/.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/25b44cadba9a8e73.html
pozdr

piotrmucha
12-06-12, 17:37
Nie ma w podnośniku żadnych łożysk, podobnie miałem kiedyś w eg8 ale podczas podnoszenia szyby wyłaziła z prowadnicy i sie nie domykała. Mechanizam miał regulację i za jej pomocą można było to troszkę skorygować / u mnie pomogło/.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/25b44cadba9a8e73.html
pozdr

mówiąc łożysko chodziło mi o małe plastikowe kółko które chodzi w szynie. kółko to jest plastikowe i sie wyciera. ja też najpierw próbowałem z tą regulacją ale u mnie nie pomogło i musiałem wymienić całą prowadnicę