PDA

Zobacz pełną wersję : Stukanie podczas skrecania...przegluby nowe i dalej stuka



bydle
25-07-07, 23:44
Witam

oto moj problemik a mianowicie, podczas skrecania kolami najczescie w lewo cos mi moze nie tyle stuka co jak by dawalo oglos urywania sie w prawym kole, odglos sie straszny jak by za chwile mialo sie kolo urwac. Ale co lepsze nie zawsze to wystepuje. Po tym jak mi tak jeblo 2 razy odrazu zjechalem na parking skrecielm kola w lewo i zaczolem robic kulka ale juz nic takiego nie slyszalem...

Przegluby zostaly wymienione jakis miesiac temu...nie mam zielonego pojecia o co moze chodzic a nie chcial bym zostal z rozje...nym kolem na srodku ulicy ktoregos dnia.

Szukalem takiego temaciku ale nic podobnego nie znalazelm, mial ktos z was moze taki przypadek?

POMOCY!!!!!!!!!!

agent_lol
26-07-07, 08:57
analfabetyzacja się szerzy " przegub" :P , a co do tego dźwięku jedź do mechanika niech popatrzy

Neurochirurg
26-07-07, 09:04
Jak dźwiek przypomina łamanie kości obstawiam sworzeń wahacza

piotrstrojek
26-07-07, 09:27
Na bank sworzeń, ja właśnie przymierzam się do wymiany, części już mam tylko jakoś ochoty brak :P

Revoltec
27-07-07, 02:14
Bardzo możliwe ze to sworzeń ja ostatnio wymieniałem u siebie sworznie jest troche roboty najgorzej go wybić, bo tak odkrecasz śrube sworznia i odchylasz sobie cala tarcze ze wszytskim i teraz pozostaje wybicie go (nie zapomnij wyjac zawleczki takiej okragłej nim wybijesz sworzeń bo jak jej nie wyjmiesz to mozesz walic w niego i tak nie wyjdzie:) ) Pzdr

s3kawek
27-07-07, 14:56
najgorzej go wybić, bo tak odkrecasz śrube sworznia i odchylasz sobie cala tarcze ze wszytskim i teraz pozostaje wybicie go

Mam rozumieć że robisz to na samochodzie, bez zdejmowania wahacza?

bydle
27-07-07, 16:40
Najlepsze jest to ze teraz przestalo tak zrobic, ale zajrze tam moze i faktycznie do wymiany sa...bo pewnie nikt ich od nowosci nie wymienial tak samo jak ostatnio rozrzad wymienilem i okazalo sie ze byl jeszcze oryginal...a honda ma przejechane 160 tys...

Revoltec
29-07-07, 18:57
Mam rozumieć że robisz to na samochodzie, bez zdejmowania wahacza?
Odkrecasz srobe od sworznia i wachacz Ci spada na ziemie i odchylasz tarcze i robisz:)

s3kawek
30-07-07, 09:46
Mam rozumieć że robisz to na samochodzie, bez zdejmowania wahacza?
Odkrecasz srobe od sworznia i wachacz Ci spada na ziemie i odchylasz tarcze i robisz:)

Wiem jak to się robi tylko dziwi mnie że robiłeś to na aucie.

JeNNy_forever
30-07-07, 14:27
Najlepsze jest to ze teraz przestalo tak zrobic, ale zajrze tam moze i faktycznie do wymiany sa...bo pewnie nikt ich od nowosci nie wymienial tak samo jak ostatnio rozrzad wymienilem i okazalo sie ze byl jeszcze oryginal...a honda ma przejechane 160 tys...


jaaaaa :D to mozesz mowic o duzym szczesciu :P

Czytana
30-07-07, 14:32
ja mam cos takiego u siebie

przy skrecie w lewo troche stuka w prawym kole.

mechanior powiedzial ze to poloska to ja wymienilem, ale dalej stuka i teraz oni sami nie wiedza co jest.

to wreszcie co to jest? i jakie moga byc konsekwencje nienaprawiania tego ?

Djenker
30-07-07, 17:51
a koncowki drążka?

Zygfrydiusz
30-07-07, 18:20
Coś podobnego u siebie i na dniach jadę na warsztat. Czekam tylko na wypłatę. U mnie powodem jest przegub ( na 99% ). Nieprzyjemne stukanie słychać tylko i wyłącznie podczas ruszania ze skręconymi kołami... Na trasie jest ok, jak pokonuje gdzieś zakręt również nie stuka. Jedynie jak ruszam na skręconych.

bydle
30-07-07, 21:39
To stukanie ustalo i do dzisiaj nie pojawil sie zaden taki odglos ale i tak przy najblizszej okazji bede patrzec co to moze byc.