PDA

Zobacz pełną wersję : Jazda na rezerwie problem ?



Smuga
25-07-07, 09:20
Honda silnik 1,4 benzyna przejechane 3,5 tys km.
Mam pytanie do użytkowników, czy też wam kiedyś silnik nie chciał odpalić.
Mnie to spotkało wczoraj, uzupełnienie paliwa do pełna po włączeniu się lampki sygnalizującej konieczność tankowania, komputerek pokazywał że mogę jeszcze przejechać 43 km, zalałem na maksa do odbicia pistoletu ponad 43 litry, więc w zbiorniku zostało około 6 litrów, starter raz, drugi, trzeci chwila przerwy trzeci i czwarty i cisza :djablek: , po konsultacji z pracownikiem stacji paliw (zarzekał się że mają na paliwo wymagane certyfikaty) z serwisem i szukaniem telefonu do asistans minęło około 5 minut ostatnia póba i :brawo: silnik odpalił do końca jazdy bez problemu.
Czy aż tak duże podciśnienie było że się zapowietrzył układ paliwowy czy coś innego czekam na wasze opinie

mariusz05
25-07-07, 09:52
Witam są duże szanse że poprostu pociągnał syf +woda z dna baku, ja miałem podobne problemy z odpalaniem ale w okolicy 0 stopni ,pomogło dolanie dodatku do paliwa STP (odpalał dopiero po zrobieniu przerwy ok 15-20 s od poprzedniego zakręcenia rozrusznikiem)

BDavid
27-07-07, 13:45
ja nigdy nie maialem takich problemow a juz ze 3 razy przejechalem ponad 30 km od momentu pokazania na kompie 0km

al9
31-07-07, 14:38
tylko po co takie kombinacje?????
za mało stacji w Waszej okolicy?
u mnie lampka zapala sie przy stanie 6 litrów w baku... I jesli do tego dopuszczam (raz czy dwa) to szukam dobrej stacji....
al

BDavid
02-08-07, 01:27
tylko po co takie kombinacje?????
za mało stacji w Waszej okolicy

testowalem... zreszta w wawie raczej stacji nie brakuje...

no risk no fun

nitro20
02-08-07, 02:39
Smuga którego masz civica że masz 49 litrów zbiornik, rozumiem że chodzi o ten najnowszy ?? Bo nie kojarze takiej pojemności ?? Jeśli masz rzeczywiście koło 50 litrów to zapowietrzenie rzeczywiście odpada, bo przy 7 litrach to tam jeszcze coś sie przelewa. Poprostu ja mam 45 jak przeczytałem że wlałes 43 to od razu pomyślałem że sie zapowietrzył...

ps. własnie skapowałem że to dział od 2006 roku czyli moje pytania są już nie wazne;).
Ale napewno się nie zapowietrzył jeśli zostało ci prawie 7 litrów paliwa, na tym jeszcze można troche jeździć w sytuacjach awaryjnych ;).

Maciekk_1966
07-07-08, 19:35
Ja chcialem zobaczyc jaki zasieg ma moja Honda i wyjezdzilem paliwo do zera. Zatrzymalem sie dolalem 5l i dupa ! ;-)
Samochod nie chcial odpalic.
Skonczylo se na lawecie i tankowaniu na stacji za stowe:-) Pomoglo :-)

Pabloss
07-07-08, 20:49
Ja chcialem zobaczyc jaki zasieg ma moja Honda i wyjezdzilem paliwo do zera. Zatrzymalem sie dolalem 5l i dupa ! ;-)
Samochod nie chcial odpalic.
Skonczylo se na lawecie i tankowaniu na stacji za stowe:-) Pomoglo :-)



a ile przejechałes dokladnie kilometrow i jakie spalanie wyszlo ci na wskazaniach komputera ???

Lcfr
07-07-08, 21:00
tylko po co takie kombinacje?????
za mało stacji w Waszej okolicy?
u mnie lampka zapala sie przy stanie 6 litrów w baku... I jesli do tego dopuszczam (raz czy dwa) to szukam dobrej stacji....
al


popieram w 100%
temat beznadziejny..szukanie dziury w całym... wiekszosc civic (szczególnie z dawniejszych lat) ma problemy(delikatne) z zapalaniem jak malo paliwa w baku... wystarczy poczytać troszkę forum...
już nie wspomne , że jak auto stoi pochyło to czasem wcale można nie zpalić....


a u nas w PL jakaś dziwna mania panuje jeżdzenia na rezerwie non stop....
nie dość, że lampka rezerwy drażni to i wcale mniej dzieki temu nie pali....
i tak trzeba kiedyś zatankowac i tak.....

Artur S.
08-07-08, 10:15
wiekszosc civic (szczególnie z dawniejszych lat) ma problemy(delikatne) z zapalaniem jak malo paliwa w baku... wystarczy poczytać troszkę forum...
już nie wspomne , że jak auto stoi pochyło to czasem wcale można nie zpalić....
Nie chcę polemizować z forumowymi, obiegowymi opiniami ale swoim doświadczeniem nie potwierdzam ww opinii jeśli chodzi o 6gen 5D (D14Z4). W ciągu 7 lat miałem dwa takie szczawiki (99r i 2000r) i NIGDY nie miałem problemów z odpaleniem, choć zdarzyło mi się nie raz dopuszczać do sytuacji gdy wskazówka leżała na zerze. Aha - i zwykle tankowałem i do dzisiaj tankuję na Neste, powód prozaiczny: cena.
Zresztą 6gen.... To była TA honda - tylko silniczek miał za mały "pazurek" ;)
Pzdr - Artur S.

Pabloss
09-07-08, 12:59
popieram w 100%
temat beznadziejny..szukanie dziury w całym... wiekszosc civic (szczególnie z dawniejszych lat) ma problemy(delikatne) z zapalaniem jak malo paliwa w baku... wystarczy poczytać troszkę forum...
już nie wspomne , że jak auto stoi pochyło to czasem wcale można nie zpalić....
M


no bo ja wiem.... dla ciebie beznadziejny a dla wielu może interesujący. I nie zawze chodzi tylko o to że wszyscy jeżdżą na rezerwie ale dobrze jest wiedzieć ile mozna przejechac na niej. Dla mnie pogląd kolegi że wszyscy śmigaja do suchego baku to zwyczajne uproszczenie. Dodam ze czytam nie tylko to forum i nie widziałem jeszcze aby nie było takiego wątku wsród osób zaineresowanych autami (nie tylka hondą).

4gotten
09-07-08, 15:41
Kilka razy zdarzyło mi się przejechać ok. 20-30 km kiedy komputer pokazywał już 0 km. Nigdy nie miałem problemów z odpaleniem auta. Po zatankowaniu do pełna okazywało się, że do zbiornika wchodziło ok. 44-46 litrów paliwa. Tak więc w moim przypadku wychodzi na to, że rezerwa zaczyna się od wskazania 0 km na komputerze. Trochę to dziwne.

Kozo
09-07-08, 17:50
mi na szczescie sie to raz zdarzylo (nie jest to fajne uczucie-obce miejsce i informacja ze najblizsza stacja jest za 50 km kiedy ja jade juz na rezerwie) i wydaje mi sie ze tak jak napisal kolega powyzej : rezerwa jest od 0 - uzasadnienie: 1) wlalem 47 litrow 2) jesli licze spalanie to do katalogowych wartosci brakuje tych km ponizej zera :)

bydle
09-07-08, 18:16
Ile litrow ma rezerwa w D16Y7 qp?