PDA

Zobacz pełną wersję : dwa pytania - czyszczenie filtra i szyba w drzwiach



[H] Dylu [H]
25-07-07, 07:57
Pytanie numero uno :)

Wraz z wkładką K&N, którą kupiłem do mojej hani dostałem w promocji w atrakcyjnej cenie preparaty do jej czyszczenia, sęk w tym, że preparaty te musiały być jakoś kombinowane, ściągane nie wiadomo skąd bo nie ma na nich instrukcji czyszczenia nawet w języku angielskim :)
Także chciałbym się dowiedzieć jak tymi oryginalnymi dwoma preparatami (i może dodatkowo czymś jeszcze) skutecznie czyści się wkładkę K&N.

Pytanie numero dos :)

Chodzi o drzwi pasażera i manualną szybę w nich...co należy dokręcić, przykręcić, podregulować aby szyba nie opadała na nierównościach...dodam, że opada bardzo niewiele, parę mm, przy niższych prędkościach to nie przeszkadza, ale po przekroczeniu 130 zaczyna gwizdać i trzeba dociskać "pokrętło" od szyby w celu domknięcia...macie na to jakieś magiczne metody ??

Pozdrawiam
Dylu

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2007 ]
nikt nie pomoże ? :(

skolopendra
25-07-07, 21:35
Dylu [H]]Także chciałbym się dowiedzieć jak tymi oryginalnymi dwoma preparatami (i może dodatkowo czymś jeszcze) skutecznie czyści się wkładkę K&N.

przeprowadza się w ciepłej (nie gorącej) wodzie, po uprzednim nasączeniu zalecanym płynem typu detergent i odczekaniu ok. 10 minut, aby zanieczyszczenia "odgryzły się".
Następnie płukać słabym strumieniem wody lub jeszcze lepiej czynić to w odpowiednim naczyniu, zmieniając wodę dwukrotnie. Samo suszenie, szczególnie filtra z włókniny, powinno przebiegać powoli, najlepiej w ciepłym przewiewnym pomieszczeniu oraz należy unikać suszenia strumieniem ciepłego powietrza, a także nie suszyć na słońcu, najlepiej w czasie 48 godzin.
Dobrze umyty i wysuszony filtr z włókniny powinien mieć odcień bieli, po czym nasączamy go równomiernie z zewnątrz i od wewnątrz natryskiem specjalnego oleju i pozostawiamy, aby olej ociekł. Filtr musi być nasączony olejem, gdyż bez tego nie funkcjonuje prawidłowo
:aloha:

mozes
25-07-07, 21:50
Dylu [H]]Pytanie numero uno :)

Pytanie numero dos :)

Chodzi o drzwi pasażera i manualną szybę w nich...co należy dokręcić, przykręcić, podregulować aby szyba nie opadała na nierównościach...dodam, że opada bardzo niewiele, parę mm, przy niższych prędkościach to nie przeszkadza, ale po przekroczeniu 130 zaczyna gwizdać i trzeba dociskać "pokrętło" od szyby w celu domknięcia...macie na to jakieś magiczne metody ??

Pozdrawiam
Dylu

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2007 ]
nikt nie pomoże ? :(

Elektrykę na szybki i po kłopocie
pozdr

nitro20
25-07-07, 22:30
Elektrykę na szybki i po kłopocie
pozdr

No to żeś mu pomógł, mi sie wydaje że to mógł cały mechanizm się opuścić, na którejś śrubie, którącały mechanizm przykręca się do drzwi.

mozes
26-07-07, 08:15
Magiczną metodą jest wymiana mechanizmu na inny bo regulacja jest tylko taka jeżeli podczas podnoszenia szyby wychodzi ona z prowadnicy.