PDA

Zobacz pełną wersję : D14Z2 Zbyt niskie obroty na rozgrzanym silniku.



xeamiz
14-05-12, 18:38
Witam. Posiadam Honde Civic 6 gen 99r. 1.4 iS. Przeszukałem całe forum i nie znalazłem podobnego tematu.
Otóż mój problem tkwi w w tym że po rozgrzaniu silnika obroty przy staniu lub jeździe na luzie spadają do kreski nad zerem jakieś 100-200 obrotów. Zaczęło się tak dziać po tym gdy odłączyłem akumulator gdyż musiałem się dostać od rurki do klimy bo była nie szczelna. Gdy odpalam samochód i jest zimny obroty wynoszą 1500, lecz po rozgrzaniu się silnika obroty spadają prawie do 0 i samochód wchodzi w nie przyjemne wibracje jak by miał zgasnąć lecz nigdy się to nie przydarzyło. Czasem przy staniu na luzie obroty spadną lecz za jakąś chwile wzrosną do 400-600 obrotów. Proszę o pomoc bo nie wiem od czego mam zacząć aby usunąć tą usterkę. Czy dzieje się to przez odłączenie akumulatora i występuje jakiś błąd w komputerze ?? :(

19Ryba10
14-05-12, 18:52
brudny krokowiec/przepustnica jest czesta przyczyna ale w twoim przypadku pewnie nie nauczyles hondy od nowa obrotow na jalowym. Po odlaczeniu aku resetujesz ustawienia komputera . Po odpaleniu czekasz az sie sie wiatrak chloodnicy zalaczy 2 razy i jedziesz. Dokladnie opisywane miales to miliardy razy na forum wiec poszukaj i problem zniknie.

xeamiz
14-05-12, 18:55
Już takiej opcji próbowałem... i nie pomogło

endriu21
14-05-12, 21:27
a odpiąłeś jeszcze raz aku albo wyjąłeś bezpiecznik na zimnym silniku żeby ponownie zresetować? po odłączeniu aku tez mam takie objawy jak opisujesz, zawsze na zimnym odpalam auto czekam do załączenia wentylatora i wyłączenia go, nie jeżdżę itd, gaszę silnik i zawsze po tym wszystko jest ok. Choć w sumie powinien nauczyć się z czasem sam podczas jazdy, ale pierwsza opcja jest pewniejsza.