PDA

Zobacz pełną wersję : migajaca zielona kontrolka kluczyka



pawel_83
24-07-07, 11:54
Witam,
Ostatnio zakupilem Civica i dostalem 2 kluczyki (brak czerwonego) i jak uzywam ich naprzemiennie to po zgaszeniu auta i wyciagnieciu kluczyka miga zielona kontrolka z logo kluczyka na desce..
O czym to moze swiadczyc? jakis blad? immobilajzer szwankuje?

Konrad84
24-07-07, 11:56
Zielona lampka przypomina ci żebyś zabrał kluczyk.

Sławek
24-07-07, 19:48
I o tym że w aucie jest immobiliser. Wszystko jest w porządku- tak ma być :)

CHOJNA
25-07-07, 00:37
I raczej nie uzywaj kluczykow naprzemian zreszta tak pisza w instrukcji :)

pawel_83
25-07-07, 09:44
Dzieki serdeczne za info, jeden z moich kluczykow jest juz tak dobity (wytarty) ze ne chce juz dzialac, czy jest jakis na to sposob zeby go zregenerowac?

Sławek
25-07-07, 09:58
Można dorobić - w punkcie dorabiania musisz powiedziec że masz immo- wtedy przełozy ci go do nowego kluczyka- koszt ok. 120zł, jak miałbyś czerwony kluczyk to można by dorobić oryginalny Hondy.

Raveland
25-07-07, 12:48
zielona kontrolka migajaco po zgaszeniu samochodu i wyciagnieciu kluczyka pokazuje ze aktywuje sie immobilajzer a nie jak ktos napisal ze to przypomnienie wyciagniecia kluczyka(przeciez to migo po wyciagnieciu juz kluczyka)
jezeli przestaje migac tzn. ze jest cos nie tak z immo i nalezy to sprawdzic
podobnie jezeli wlozysz kluczyk bez immo i przekrecisz to zapali sie zielona lampka

Konrad84
25-07-07, 14:24
miga nawet jak nie wyciągniesz kluczyka. Że to przypomnienie powiedział mi typ z ASO w momencie odbioru samochodu, więc w takim przeświadczeniu żyje od 8 lat.
W każdym razie jest to normalne.

Włóczykij
08-04-09, 23:58
Przeczytałem już kilka podobnych tematów i dalej nie jestem pewny...

Muszę coś w ogóle ze stacyjką zrobić bo przy każdorazowej próbie odpalenia auta muszę trochę pokręcić kluczykiem jak wytrychem żeby chciał zaskoczyć. "Problem" pojawił się dziś na parkingu przed marketem - kluczyk w stacyjce, gotowy do odpalenia. Przekręcam, zapala się lampka zielona z kluczykiem, check, i 2x czerwona. Ktoś kiedyś upierał się żeby czekać aż zgaśnie check i dopiero odpalać no to czekam te kilka sekund, kręcę i... cisza! tylko pod maską coś jakby się wyłączyło i straciło obroty (klima?).
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co to? w kilku tematach były podobne objawy, ale zwykle wyglądało to jednak inaczej. U mnie radio działa (tylko się resetuje, ale to raczej wina podłączenia samego radia), światła raczej nie gasną, wentylatory hasają, klima też. Dopiero kiedy "TO" się dzieje włącza się cisza. Może kluczyk? mam kilka i ten, którego używam jest trochę już zajechany...

jacekm8423
17-11-09, 13:08
u mnie po włożeniu kluczyka i przekreceniu miga ta zielona lampka i nie chce sie odpalic silnik :/ co to moze byc? juz kiedys tak miałem ale wyjełem kluczyk włozyłem przekreciłem i sie odpaliło normalnie, ale tym razem ta kontrolka sie swieci dalej i nie moge odpalic :/ ocb?

ink4sent
17-11-09, 13:29
Wlozyles czerwony kluczyk ?

jacekm8423
17-11-09, 13:33
no własnie czerwonego to ja chyba nie mam :/

skolopendra
17-11-09, 16:24
miga ta zielona lampka i nie chce sie odpalic silnik :/

nie odpala przez immo

może być to wina samej anteny w kolumnie kierowcy ,trzeba rozkręcić osłonę najlepiej wyciągnąć antenę przeczyścić styki złączki
i może pomoże

jacekm8423
17-11-09, 16:31
nie odpala przez immo

może być to wina samej anteny w kolumnie kierowcy ,trzeba rozkręcić osłonę najlepiej wyciągnąć antenę przeczyścić styki złączki
i może pomoże

no ok bede próbować :)

Bonczek
27-08-12, 21:51
Panowie to ja mam inny problem - EK4 `96 rok, import Szwajcaria - i kontrolka z kluczykiem w ogóle mi nie mryga - sprawdziłem dzisiaj w zegarach, przewód do wtyczki idzie, żarówka też jest ok. Auto normalnie pali i jeździ. Jakiś pomysł ktoś?

Feniks333
27-08-12, 22:20
Ktoś się pozbył imo

Mathius4
28-08-12, 12:55
Skoro temat o kluczykach to spytam tutaj.

Mój EJ9 został sprowadzony z Niemiec, dostałem do niego łącznie 5 kluczyków :
- Dwa czarne ze świecącym i połyskiem logiem H (jeden to oryg od stacyjki a drugi podejrzewam, że zapasowy)
- Jeden czarny, trochę wytarty z matowym logiem H
- Jeden czarny, ale logo H obklejone w koło czerwoną izolacją
- Jeden czerwony, matowe logo H

Powie mi ktoś, na kiego czorta tyle tych kluczyków ? Zapakowane one były (oprócz tych dwóch pierwszych, czarne z połyskiem) w woreczek a w środku napis po niemiecku - " Proszę zachować ! Pod żadnym pozorem nie wkładać do stacyjki!".

birchie
28-08-12, 15:11
" Proszę zachować ! Pod żadnym pozorem nie wkładać do stacyjki!".

Czerwony jest kluczykiem serwisowym i użycie go spowoduje rozkodowanie immobilisera, z tego co wiem...