PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po wymianie sprzęgła



Zuberek
13-05-12, 18:23
Witam!
Mam pytanko dotyczące sprzęgła posiadam Civica z silnikiem D15B7. Mianowicie problem polega na tym, że wymieniłem komplet sprzęgła na nowe Exedy i podczas szybszej jazdy czuję delikatny swąd spalenizny, nie potrafię wyczuć dokładnie czy sprzęgło się ślizga ale mam wrażenie że tak. Sprzęgło mi bierze tak na 3/4 wysokości. Sprzęgło nie szarpie i płynnie wchodzą biegi. Co może być przyczyną?? Słyszałem że regulacja pedału sprzęgła pomaga.
Dodam że w poprzednim Civicu gdzie sprzęgło się kończyło swąd był taki sam. Czy tak powinno być bo już się gubię w tym?? Jak jadę samochodem spokojniej biegi tak do 3tys. zmieniam nic nie czuć. Może jeszcze podczas ostrzejszego przyśpieszenia bez zmiany biegów czuć sprzęgło delikatnie.
Co wy na to co może być przyczyną?? Jechać do mechanika z reklamacją??

81saren
13-05-12, 19:52
po wymianie mialo okres docierania sprzęgła, czy odrazu dostawało wciry.??
jezeli po wymianie niebyło okresu spokojnej jazdy tylko odrazu wciry , może smierdziec spalenizna. Pojezdzij troche spokojnie niech sie tarcza dotrze.

Co do regulacji to mozesz sprawdzic sobie jaki masz luz na pedale, podczas wciskania masz troche luzu czy odrazu opór?

Zuberek
13-05-12, 21:42
Może po wymianie od czasu do czasu trochę bardziej przygazowałem. Sprzęgło ma luz jak wciskam, dopiero później zaczyna stawiać opór (od czujnika przy pedale sprzęgła jakiś ok. 1cm). W sumie dzisiaj się jemu bardziej przyjąłem i już nie śmierdzi może trochę na zewnątrz. Możliwe, że dopiero teraz się dotarło bo od wymiany zrobiłem do 800-900km nie więcej.
Sprzęgło mi działa tak że jak mam bieg zaczyna mi brać trochę za połową, gdy chce wrzucić na bieg muszę wcisnąć ze 3-4cm sprzęgło by wszedł. Dzisiaj robiłem test na ślizganie się, ręczny, 3ci bieg i próba ruszenia samochód od razu gaśnie.