PDA

Zobacz pełną wersję : Co wlac do chlodnicy .... ?!

Mystek
28-10-04, 14:20
Dzis zajrzalem pod maske i w chlodnicy plyn jest ale w zbiorniczku wyrownawczym zero ... Tak wiec Czy Petrygo, Borygo, czy tez zwykla woda destylowana to jest jakas roznica ?! Lejecie byle co czy trzeba sie czyms kierowac przy wyborze tego plynu ... ?!

PS. Glupie BP mama od groma punktow na karcie za ktore wzialbym juz pewnie wycieczke do honolulu a oni mowia ze plynu do chlodnicy 1l za glupie 8 zl nie moga mi dac ... To na WUJ mi te punkty jak w krytyczne sytuacji nie idzie ich wykorzystac !? :evil: :evil: :evil:

lukiasz
28-10-04, 14:35
jak nie wiesz co bylo wczensiej to mozesz dolac wody destylowanej (tyle ze zima idzie) ale lepiej chyba wymienic i wiedziec co sie ma

ja zawsze polecam koncentrat shella jest de best!! nawet w MR2 sie sprawdzil gdzie do wychlodzenia jest ponad 12 litrow :wink: a inne nie dawaly rady!

Peter
28-10-04, 14:37
Ile tego wchodzi do chłodnicy od 1.4 :?:

Pozdro.

lukiasz
28-10-04, 14:43
Ile tego wchodzi do chłodnicy od 1.4 :?:

Pozdro.

ile wlejesz tyle wejdzie :wink:

okolo 4l jak dobrze pamietam ale moge sie mylic bo rok temu zalewalem

Mystek
28-10-04, 15:04
A to ma jakas specjalistyczna nazwe ?! No i ile sie ceni za taka 4l banke >?!

LIO
28-10-04, 15:12
koncentrat jak sama nazwa wskazuje leje sie rozcieczajac :D
nie ma banki 4l tylko po 1l i dodaje sie wode w zaleznosci od tego do ilu stopni na minus ma byc plyn (wszystko opisane na opakowaniu)
tam nie wchodza 4 litry, tylko cos okolo 3l
Jak kupisz 2l koncentratu shella to wystarczy

lukiasz
28-10-04, 16:24
tam nie wchodza 4 litry, tylko cos okolo 3l
Jak kupisz 2l koncentratu shella to wystarczy

no mzoe i 3 wlasnei nie pamietam ale na pewno nie wiecej niz 4 fakt ze ja mam troche wiekszy blok wiec mzoe wiecej poszlo hhe

no i woda destylowana a nei kranówa :D

a shell ma tylko jeden koncentrat

badyl
28-10-04, 18:29
W modelach od 95r w silnikach o mocy 75-115 KM 3,1 l,160-169KM 4,5 l.
od 91 do 95r o mocy 75/90/125KM 3,5 l:124/150/160KM 4 l.od 87 do 91r 75-150KM wchodzi 4,4 litra płynu chłodniczego. :idea:

Carat
28-10-04, 18:40
no i ważne by był do chłodnic aluminiowych ale to chyba wiadomo :) ja cos wlewalem na De...... jutro sprawdze nazwe.

Mystek
28-10-04, 19:48
Hmm spoko wzialem z punktow Statoil jakies petrygo bo to wczesniej siedzialo w chlodnicy wiec dolalem tlyko do zbiorniczka i jest git. :)

LIO
28-10-04, 21:03
no to faktycznie warto bylo zakladac temat na forum zeby petrygo zalac :?
taki sam shit jak borygo, rewelka :wink:

Nevada
28-10-04, 21:27
Nie wiecie może jak można przepłukać układ chłodzący?
mam nowa chłodnica, a prawdopodobnie ktoś reanimował starą jakimś kałem- uszczelniaczem, mam pełno tego syfu wszedzie. Jak wypłukać wszystko?

Mystek
29-10-04, 02:34
no to faktycznie warto bylo zakladac temat na forum zeby petrygo zalac :?
taki sam shit jak borygo, rewelka :wink:

No tak ale jak bede zmienial olej to wyleje i to gowno bo juz z pol roku sie kisi z mej chlodnicy i teraz bede wiedzial co dobrego zalac.

LIO
29-10-04, 15:49
Nie wiecie może jak można przepłukać układ chłodzący?
mam nowa chłodnica, a prawdopodobnie ktoś reanimował starą jakimś kałem- uszczelniaczem, mam pełno tego syfu wszedzie. Jak wypłukać wszystko?
najpierw to spróbuj odpiac przewody od chlodnicy i w obieg w bloku (w przewód) podpiac strumien wody, najlepiej karcherem, ale zwykla tez moze byc. Niech wyplucze co sie da. Potem mozesz kupic srodek do plukania chlodnic na stacji benzynowej, rozcienczasz z woda i lejesz do ukladu. Odpalasz silnik i calosc sie plucze i rozpuszcza wszelkie syfy (zreszta opis sposobu uzycia powinien byc na opakowaniu). calosc zlewasz, wlewasz wode i znów odpalasz i plukansko. Potem mozesz jeszcze znów strumieniem wody przeplukac obieg, bo czesto zostaja resztki tego srodka i calosc sie pieni w chlodnicy. Na koniec zalac dobrego plynu chlodniczego i smigac dalej. Przy okazji mozesz obejzec termostat czy jest wporzo.

Kobra
27-05-08, 14:06
odswierze troche stary temat ;p to plukanie bloku napewno jest bezpieczne ?? bo czytalem ze mozna silnik tak zalac. i co do chlodnicy czy mozna wlozyc waz z woda tam gdzie jest jej korek odkrecic na dole spustowy i tak ja przeplukac >?

ygor
27-05-08, 14:18
mozna silnik tak zalac
Co przez to rozumiesz ? chodzi o to wlasnie zeby przez blok przeszla woda i wyplukala ci stary plyn czy co tam masz ... waz do chlodnicy owszem ale wtey przewody i blok ci sie nie wyplucza

Kobra
27-05-08, 15:06
tak na forum tutaj wyczytalem ze dol silnika mozna zalac jak pojdzie za duze cisnienie. rozumiem ze przy wlewaniu wody do rurki prowadzacej do silnika zawor spustowy w chlodniy zostawic otwarty zeby woda spokojnie wylatywala ?

ygor
27-05-08, 15:25
nie wiem tylko po co ta mduze cisnienie - najlepiej zrob tak jak napisal LIO - nalej wody odpal silnik niech to sobie troche poplywa w ukladzie , spusc ja potem ewentualnie powtorz zabieg i zalej nowy plyn - sam tak robilem - moze chwilke to trwa ale jest pewne.

gacek
27-05-08, 17:17
poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku mierzy się na włączonym śilniku czy na wyłączonym? jak silnik jest wyłączony to poziom płynu jest poniżej "min" a jak zapale motor to poziom płynu jest pomiędzy max a min.
i mam kłopot.... czy tego płynu mam dolać czy sprawe mam olać :>

tomi77
27-05-08, 19:16
na zgaszonym i zimnym

BARTAS998
27-05-08, 20:44
koncentrat FEBI - zalecany do aluminium.

ygor
28-05-08, 09:16
i mam kłopot.... czy tego płynu mam dolać czy sprawe mam olać :>

Idzie lato więc możesz dolać wody destylowanej (przed zimą jednak wymień lepiej cały płyn) jeżeli nie wiesz co jest w środku to lepiej nie dolewaj - bańka płynu to ok 40 pln więc lepiej całość wymienić