PDA

Zobacz pełną wersję : maglownica- regenracja czy używka??



Olenia
11-05-12, 22:11
Witam,:)


Jestem tu od niedawna, ale zmusiła mnie niestety mega nieciekawa sytuacja. mianowicie chodzi mi o maglownice civic 93rok ze wspomaganiem. Nie wiem czy bardziej opłaca się regenerować czy szukać używanej. moja na bank jest już w dramatycznym stanie, więc problem muszę szybko rozwiązać. Pomóżcie.:)

Starstruck
11-05-12, 22:23
Używana może być nawet w gorszym stanie od Twojej obecnej lub zaraz w takim być :). Regeneracja jest jak najbardziej popularną, słuszną i skuteczną drogą.

Olenia
11-05-12, 22:24
o jak fajnie że można liczyć tu na szybką odpowiedź, a powiesz mi jak masz oczywiście info gdzie jak i za ile??;p

Starstruck
11-05-12, 22:32
W tym to musi Ci pomóc ktoś inny niestety :(. Mam u siebie na Tarchominie zakład, który się specjalizuje w maglownicach, ale nie wiem jak robią i za ile. Jest temat na forum "Gdzie w Warszawie" i na bank Ci tam pomogą :).

Olenia
11-05-12, 22:36
super dzięki za pomoc:) pzdr:)

Starstruck
11-05-12, 22:38
Nie ma za co :).

chudypiter
11-05-12, 23:06
Ema koleżanko,
Robiłem w tym miejscu:
http://www.maglownice.pl/index.html
Był to vw polo, i zapłaciłem razem z wymontowaniem i zamontowanie coś ok 1000 zł niestety.

CRX1
11-05-12, 23:57
Poczytaj,temat nie dawno był poruszany
http://www.civicklub.pl/forum/showthread.php?136017-maglownica-luzy-wyciek

slop
12-05-12, 00:39
polecam sprawdzić dostępność maglownic tutaj: http://www.autokasacja.pl/kontakt,i,lokalizacja.html
Ja tam kupowałem i była bardzo ok, chyba nawet po regeneracji i z nowymi lub prawie nowymi końcówkami drążków, żadnych wycieków i luzów, dałem z tego co pamiętam 300zł (z wspomaganiem), Mają tam dużo części.
A co do regeneracji to zakład maglownice.pl chyba jeden z lepszych jak nie najlepszy w okolicy. Ale dobrze by było jakbyś miała kogoś kto by taniej Twoją wymontował i później zamontował.

Wojtec12345678
12-05-12, 00:46
Ja osobiście nie polecam regeneracji,wpakujesz w magiel 700 zł i za rok Ci się rozsypie, lepiej kupić użwyke od kogoś SPRAWDZONEGO za 200 zł czy nawet za 300, a niech wytrzyma tylko rok, to będziesz w plecy tylko 300 zł a nie 700 która na bank się i tak rozleci, gdyby to robili na oemowych częściach to ja rozumiem :D ale w przeciwnym wypadku kup używke

Saiti
12-05-12, 01:04
Ja osobiście nie polecam regeneracji,wpakujesz w magiel 700 zł i za rok Ci się rozsypie, lepiej kupić użwyke od kogoś SPRAWDZONEGO za 200 zł czy nawet za 300, a niech wytrzyma tylko rok, to będziesz w plecy tylko 300 zł a nie 700 która na bank się i tak rozleci, gdyby to robili na oemowych częściach to ja rozumiem ale w przeciwnym wypadku kup używke

O O O O! Temu panu autor tematu stawia piwo! Bo gada mądrze. Aż się bałem, gdy przeczytałem:

Regeneracja jest jak najbardziej popularną, słuszną i skuteczną drogą

Chłopie - nawet Wojtka z M. zapytaj ;)

Używki szukać i tyle :)

Olenia
12-05-12, 04:09
Tez nyslalam nad uzywka:) ale powiem szczerze ze nie rowialiscine mi wątpliwości:) albo znajde dobra uzwke albo dobry warsztat:)

Saiti
12-05-12, 12:30
o dobry warsztat

Znajdź używkę, bo za rok znowu będziesz o tym pisać - dobre magle wiesz gdzie mają? w ASO :)

chudypiter
12-05-12, 13:01
Z tym się nie zgodzę, robiłem regeneracje w 2008 maju w warsztacie, który podałem, i do tej pory sucho.

Yotomeczek86
12-05-12, 13:37
Nie no najwięcej do powiedzenia mają Ci co nigdy nie regenerowali. Na regeneracje jest rok gwarancji to po piersze, po drugie znam 2 osoby po takim zabiegu - w maździe oraz seacie, zostało to wykonane dobre 3 lata temu i nie ma ani luzów ani wycieków. Oczywiście u Pana w kobyłce bo za inne warsztaty nie odpowiem. A dodam że nie można wkładać używanych maglownic - jest jakiś zapis w prawie na to, więc poszukać radzę o tym ;]

Cirman
12-05-12, 16:04
Ja regenerowałem jakieś 2 lata temu i złego słowa nie powiem. Zakładu już nie pamiętam ale sama regeneracja 800zł, moim zdaniem warto bo do tej pory suchutko i spokojnie.

Olenia
12-05-12, 16:11
dziś cały dzień spedziałam u mechaników. WNIOSEK?? jeden mowi regeneruj drugi szukaj używki....:) to samo tu:) nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Byłam tez u pana na michałowicach kilka osób mi go poleciło, powiedział, ze strasznie duzo roboty przy moim maglu jest że to jakies skomplikwane, i że radziłby mi szukac używki. i teraz to mam bałagan doszczetny w głowie:((((

Yotomeczek86
12-05-12, 17:39
dziś cały dzień spedziałam u mechaników. WNIOSEK?? jeden mowi regeneruj drugi szukaj używki....:) to samo tu:) nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Byłam tez u pana na michałowicach kilka osób mi go poleciło, powiedział, ze strasznie duzo roboty przy moim maglu jest że to jakies skomplikwane, i że radziłby mi szukac używki. i teraz to mam bałagan doszczetny w głowie:((((

A nie w kobyłce ? Bo tam właśnie ten dobry zakład jest...

http://www.maglownice.pl/przekladnia-kierownicza/index.html

CRX1
12-05-12, 17:48
A dodam że nie można wkładać używanych maglownic - jest jakiś zapis w prawie na to, więc poszukać radzę o tym ;]

Chyba żartujesz! po pierwsze naprawiam autka już sporo czasu,po drugie śledzę zmiany przepisów na bierząco.Po trzecie listwa nowa do magla kosztuje 1100 do 1200.To jest sama goła listwa(nie ma fuksów ,że któraś po kilku latach ,nie posiada rys)-gdzie reszta części do regeneracji? i robocizna? 700-800 ,- to sciema!

Roslina
12-05-12, 18:21
Jestes z Wawy to zadzwon do Klimy z MotoGajdy. Ostatnio jak u niego siedzialem to wymienial maglownice w ciffie i akordeonie. Grzesiek profi ogarnie Ci temat.

Olenia
12-05-12, 18:32
A nie w kobyłce ? Bo tam właśnie ten dobry zakład jest...

http://www.maglownice.pl/przekladnia-kierownicza/index.html

też słyszałam o Kobyłce ale ode mnie to druga strona Warszawy na razie byłm bliżej, jak nie podejmę żadnej decyzji, albo ten facet z Michałowic nie będzie chciał renegenrować to będę musiała się tan wybrac... kawał drogi:)

Yotomeczek86
12-05-12, 20:16
Warto, bo gościu na prawdę zna się na rzeczy i nie ma dla niego nic nie możliwego.

Olenia
12-05-12, 21:14
baaardzo wam dziękuję za pomoc, ostatecznie chyba wstrzymam się z decyzja do poniedziałku, mam takiego mechanika który z niczego potrafi zrobić wszystko i licze na to ze cos mądergo wymysli, bo ja sama tego chyba jednak nie ogarne:( ale jak ma sie problem to widze ze mozna na Was liczyc:) suuuuper:) dzięki w poniedziałek napisze jaki finał mojego magla jest;p

Wojtec12345678
12-05-12, 22:20
A tak właściwie to co dolega Twojemu maglu?

Olenia
12-05-12, 23:10
płynie mi auto, do tego jak samochód na podnośniku możesz kołami do siebie ruszać. luz na 1/4 obrotu prawie, ściąga strasznie w lewo... no i chyba na tyle. strasznie się jeździ ogólnie.

serwal4
12-05-12, 23:40
Podobnie jak u mnie: bez problemu można wyczuć tj. brak stabilności/pływanie auta, od 70-80km/h luz na kierownicy (mogę ruszać sobie zauważalnie lewo/prawo a auto dalej jedzie prosto), do tego na postoju przy wyłączonym silniku (brak wspomagania) przy gwałtownych ruchach lewo/prawo słychać wyraźny i głośny stuk spod auta... też trochę ściąga auto + kierownica na wprost = kierownica lekko obrócona.

A mam nowe sworznie i tuleje wahaczy dół, nowe całe górne wahacze, nowe drążki i końcówki drążków, nowe 16 tulei z tyłu, nowe x4 amory, robioną zbieżność kół... a montowane raczej znośne zamienniki (sworznie Yamato oraz 555, tuleje RBI oraz NOK, wahacze góra przód Oyodo, amory KYB);
Został już tylko układ kierowniczy/maglownica to ogarnięcia... Na nowych częściach zrobione max 10tys km; zbieżność 2x ustawiana, co większa zmiana części;

Wojtec12345678
12-05-12, 23:47
Jak masz luzy to już wogóle bym nie dawał na regeneracje, dokręcą Ci jedynie śrubę która przy tak dużym ludzie i tak nie zniweluje luzu,a może nawet obciążyć układ, dalej obstawiam przy swoim, kup użwyke!

Olenia
12-05-12, 23:53
mi tez mechanik powiedział, żebym najpierw zawieszenie zrobiła, bo może się okazać ze magiel jest dobry, i to tylko zawieszenie, ale ja w zawieszeniu nie mam duzo do roboty tylko w zasadzie przegóby a objawy typowe dla maglownicy a nie zawieszenia, wiec najpierw zrobię jednak droższe, a potem tańsze myślę że będzie łatwiej:)

Wojtec12345678
13-05-12, 00:07
Jedź na stacje diagonostyczną i tam Ci sprawdzą za 20 zł czy to na pewno magiel...

Olenia
13-05-12, 00:10
byłam, właśnie dlatego wiem że magiel, trzy razy przez różne osoby było sprawdzane i diagnoza jedna MAGIEL:( też wolałabym żeby to okazało się nie prawdą, ale wiem na bank, że to to niestety:(

Yotomeczek86
13-05-12, 08:18
Jak masz luzy to już wogóle bym nie dawał na regeneracje, dokręcą Ci jedynie śrubę która przy tak dużym ludzie i tak nie zniweluje luzu,a może nawet obciążyć układ, dalej obstawiam przy swoim, kup użwyke!

Człowieku nie pierdziel bzdur bo aż szkoda to czytać... to że znasz takie warsztaty że Ci śrubą luzy niwelują to nie nasz problem... Wiem że ten warsztat od maglownic to jedyny w którym z czystym sumieniem można coś robić i nie będzie to fuszerka - Nie znasz, nie wypowiadaj sie dobrze ? Ten człowiek ma tyle doświadczenia co Ty lat

mcpedro
13-05-12, 15:34
Polecam, Kobyłke... w Pracy odwiedzam sporo warsztatów i wielu mechaników jeździ paredziesiąt kilometrów by oddac tam maglownice. Pzdr!

Tomeszek
13-05-12, 16:05
z tego co wiem "regeneracja" polega na wymianie gum i uszczelniaczy, co nie likwiduje problemu luzów, które powstają w skutek zużycia listwy, koszt listwy to kilkaset zł

Olenia
13-05-12, 16:14
A ja totalnie nie wiem na czym polega regeneracja, wiem tyle, co mi ppwiedzial ten facet w michalowixach ze po regeneracji przekladnia jest jqk nowa, ze nie da die kupic nigdzie nowej ze zawsze sa po regeneracji no chyba ze ASO.

Olenia
14-05-12, 11:08
No i jestem po wizycie u mojego mechanika... teraz totalni nic nie wiem, czemu ja si na tym nie znam?? jak bym choć trochę wiedziała o co chodzi to bym umiała podjąć jakakolwiek decyzje. Mianowicie, ponoć to może to nie byc maglownica tylko krzyżaki??? I co ja mam biedny Żuczek zrobić???:(((( Wiem jedno czy to krzyżak czy maglownica i tak trzeba rozłożyć pół przedniego zawieszenia i wtedy dowiem się na 100%, ale jak auto pływa to naprawdę może okazać się że to nie przekładnia??

Szynkus
14-05-12, 12:33
u mnie jak ciekła maglownica to kupiłem używkę w b.dobrym stanie i grała muzyka. Jak pływa to zgadza się - to wcale nie musi być przekładnia.

chudypiter
14-05-12, 20:35
Może podjedz do autozagadki.pl może będzie inny werdykt co do Twojego pojedynku z maglem :)

Olenia
14-05-12, 23:24
Juz postanowione kupilam uzywke. Tej ponoc sie nie da regenerowac bo listwa strasznie lata. Na uzywke daja miesiac gwarancji wiec powinno byc git:) no to ze plywa to niekoniecznie magiel moze to tez byc znierznosc, ale nie mam zbierZnosci bo magiel siedzi.i kolo sie zAmyka:( zobaczymy jak bedzie po przekladce:)

Dominik22
14-05-12, 23:41
Używka - wg mnie dobry wybór :) Mnie też czeka powolutku wymiana magla;/

Olenia
14-05-12, 23:55
Wg mnie w tej sytuacji najlepszy jak nie ma co regenerowac to moze.ta uzywka nada sie do regeneracji:) powodzenia zycze i wytrwalosci:)